Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor Delta DA-1565VA padła geometria

24 Lip 2005 15:19 864 9
  • Poziom 11  
    Witam.
    Wszedłem w posiadanie monitora Delta DA-1565VA. Nie stety nie działa w nim geometria tzn. napisy są pochylone w różnych linijkach w różne strony, w programie do testowania kwadraty mają pozaokrąglane rogi, poza tym wszystko ok obraz nie jest ani zwężony ani rozszeżony. Jest to stary monitor nie opłaca mi sie go oddawać do serwisu. Mam nadzieje, że z waszą pomocą uda się coś z nim zrobić z góry dzięki za wszelką pomoc.
  • Poziom 34  
    Walnęło odchylanie poziome. W satrych urządzeniach pierwszym krokiem zawsze jest wymiana zeschniętych elektrolitów. Wymień najpierw kondensatory elektrolityczne w odchylaniu poziomym. Czy obraz jest stabilny, czy skacze jak monitor się nagrzeje ? Jak to drugie to na bank problem z elektrolitami w odchylaniu.
  • Poziom 11  
    dzięki za zainteresowanie, obraz jest stabilny, nie mam żadnego schematu, gdzie jest umiejscowione odchylanie moze jest jakis typowy układ odchylania wokół którego należy wymienić te kondesatory?
  • Poziom 34  
    Właściwe odchylanie znajdziesz w ten sposób. Szukasz na kineskopie cewek odchylania poziomego, potem idziesz po przewodach na płytę kineskopu. Tam gdzie trafisz jest odchylanie poziome. A dzieje się coś jak dostrajasz synchronizację poziomą ? Albo średnią częstotliwość generatora odchylania poziomego (to jednak wątpię by było to) ? W odchylaniu należy wymieniać elektrolity po kolei (nie robić hurtu). Kondensatory oczywiście wstawiamy nowe.
  • Poziom 11  
    rozumiem, że odchylanie poziome jest oznaczone Xv na cewkach kineskopa. Jak reguluję tą cewką to rozdzielają mi się kolory, idąc cewką z kineskopa docieram na płytę główną tam nie ma za dużo układów. czy układ odchylania znajduje sie na płycie głównej czy na płycie montowanej na kineskopie?
  • Poziom 34  
    Odchylanie jest na płycie głównej nie na PK (płytce kineskopu). Super łatwo to znaleźć jak mówiłem. Co rozumiesz poprzez regulację cewek ? Obróciłeś układ odchylania, czy co ? Poza tym cewki odchylania są na szyjce kineskopu jak byś nie wiedział. Sprawdź też elektrolity w zasilaniu, ale to raczej nie to. Cewki na kineskopie nie są oznaczone (przeważnie). Musisz sam rozrużnić układy V od H.
  • Poziom 11  
    nie obracalem cewek. na szyjce kineskopu mam dwie cewki oznaczone Xv i Yv przy jednej i drugiej jest regulacja powodująca rozwarstwienie koloru
  • Poziom 40  
    Musze przenieść do początkujący... Nie pisz w dziale monitory jak nie masz pojecia czym i co regulujesz.
  • Poziom 26  
    Witam w tych monitorach w 90% to były indukcyjności i zimne luty.
    Poraw te luty przy wszystkich większych elementach (trafa , cewki itp.)
    do tego elki , jak pisał kolega
  • Poziom 34  
    Co do zimnych lutów to prawda, to zmora współczesnych urządzeń. Szczególnie takie marki jak Sony mają z tym problemy. A elki to trzeba koniecznie powymieniać (bez hurtu).