Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 1.8 RP 90km - Passat b3 1.8 ciężko odpala, gasł na wolnych obrotach

ElectroManiak852 26 Mar 2017 15:47 1050 0
  • #1 26 Mar 2017 15:47
    ElectroManiak852
    Poziom 1  

Witajcie drodzy forumowicze. Mam pewien problem z passatem.
    Szukałem dużo informacji w internecie i nie mogę rozwiązać problemu. Zacznę od początku.
    Posiadam passata B3 z 1988r. z silnikiem 1.8 90km RP z instalacją gazową I lub II generacja.
    Mam 3 pozycyjny przełącznik. Od pewnego czasu mam problem z odpalaniem.
    U zaprzyjaźnionego mechanika wymieniałem już alternator, aparat zapłonowy,pompę paliwową, wymieniłem filtr paliwa, wtrysk
    i wiele innych rzeczy. Przed wymianą aparatu zapłonowego auto bardzo ciężko odpalało. Tzn. jak był zimny to
    kilka razy musiałem jego odpalać żeby załapał. Ale jak już załapał i się zagrzał to nie miał problemów z odpalaniem.
    Często kluczyk jak przekręcam nie ma reakcji żadnej (podejrzewam kostkę stacyjki). Gdy wymieniłem aparat zapłonowy to było wszystko ok przez 2 dni. A od wczoraj znowu jest z nim problem.
    Nie mogę odpalić go, muszę kilkadziesiąt razy próbować i go ,, chechłać" żeby zaskoczył bez względu na czy jest na
    benzynie, gazie czy też na pozycji 0 czyli benz/gaz. Sprawdzałem sprężanie to na 3 zaworach ma 11mpa, a na jednym ma 9mpa.
    Ale znajomy mechanik mówi, że to nie powinno być przyczyną aż takiego odpalania bo to są stare dobre silniki i na jednym
    zaworze może być trochę mniejsze ciśnienie. Dlatego zwracam się do Was z pytaniem, co można jeszcze zrobić aby naprawić
    ten problem? Może to być winna np. sonda? Bo już nie mam pomysłów. Podstawiałem inny wtrysk nawet i też to nic nie pomogło.
    Mam nadzieję, że pomożecie mi z tym problem.
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

PS. Dodam jeszcze, że wczoraj nie chciał zapalić w ogóle. Jak podgazowałem go to odpalił ale musiałem trzymać mu obroty bo na wolnych obrotach gasł. Potem spróbowałem go odpalić po jakiejś godzinie i zaskoczył za drugim razem.

0 0