Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepływowy podgrzewacz wody gazowy - jaki kupić

Hadar 26 Mar 2017 17:24 6792 5
 • #1
  Hadar
  Level 8  
  Cześć,

  w moim domu jednorodzinnym znajduje się bardzo stary Junkers, pamiętający jeszcze komunę (a może nawet stan wojenny), który od 10 lat nadaje się tylko do wymiany, a od jakiś dwóch lat już jest w zupełnie tragicznym stanie (po zakręceniu wody w kranie Junkers gaśnie bardzo powoli i żeby nie zagotować wody w rurach trzeba odcinać dopływ gazu). Dzisiaj mama mi dzwoniła, że buchnął ogniem i mimo kiepskiej sytuacji finansowej są zdecydowani na wymianę jego.

  Chciałbym, żebyście pomogli wybrać mi najlepszy gazowy przepływowy podgrzewacz wody pod względem jakość/cena, mile widziany duży poziom bezpieczeństwa, niezawodności i oszczędności.

  Rodzice mieszkają w domu jednorodzinnym (technicznie rzecz biorąc w połowie bliźniaka), który składa się z piwnicy, parteru i pierwszego piętra. Jeżeli się nie mylę to wszystkie trzy kondygnacje (a na pewno parter i pierwsze piętro, ale piwnica chyba też) są podpięte pod Junkers znajdujący się na pierwszym piętrze w łazience. Piwnicy ciepła woda nie jest potrzebna (choć są tam dwie umywalki, wanna i pralka), na parterze (umywalka, bidet, zlew i toaleta) miło jakby była ciepła woda, ale to nie jest konieczne, zaś ciepła woda jest konieczna na pierwszym piętrze (umywalka, wanna, zlew, zmywarka, toaleta). Trudno mi powiedzieć jakiej mocy przepływowy podgrzewacz wody jest potrzebny (toalety na pewno są na zimną wodę, pralka też powinna być, zaś jeżeli chodzi o zmywarkę to nie wiem czy tam podłączona jest ciepła woda czy tylko zimna), dlatego pytam się Was o radę.

  W domu mieszkają na stałe trzy osoby (moi rodzice i niepełnosprawna babcia, która sama korzysta co najwyżej z ubikacji), ale podczas weekendów czy świąt liczba osób może dobijać nawet do 6-7.

  Genialne by było jakby całość wraz z montażem zamknęła się w 2000 PLN, ale wydaje mi się, że od biedy rodzice byliby nawet na to w stanie przeznaczyć ok. 3000 PLN (z im mniejszym hakiem tym lepiej). :P

  Co polecacie?
 • Helpful post
  #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Na domek Junkers WRDP14-2B 2tyś starczy a może jeszcze zostanie. Sprawdzony mało awaryjny model. Polecam.
 • #3
  Hadar
  Level 8  
  @serwisszulborski.pl

  Wedle oficjalnego cennika Junkers Maxi Power WRDP 14-2B kosztuje 2 065 PLN nie licząc montażu i wszelkiego wyposażenia dodatkowego, które pewnie trzeba dokupić, żeby Junkers zamontować.

  Z tego co ja wcześniej patrzyłem mi w oczy rzucił się się Junkers Celsius WT 14 AM1, ale on już kosztuje 2 634 (wedle oficjalnego cennika, nie licząc montażu i dodatków).

  Edit:
  W ogóle to dobre pytanie - ile muszę liczyć za montaż i co musi być kupione, oprócz samego Junkersa?
 • Helpful post
  #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Cena katalog to kosmos i tak wszystko jest sprzedawanie po cenie internetu. Cena za montaż zmienna zależy do kogo zadzwonisz od 100-200zł plus materiał potrzebny do montażu: zawory, filtry, kształtki, rura spalinowa, rozeta itd... Instalatora można odszukać na w wyszukiwarce na www. junkers. pl.
 • #5
  Hadar
  Level 8  
  @serwisszulborski.pl

  Bo jak patrzyłem na ceny tych różnych rzeczy do montażu w oficjalnym cenniku to jak się to wszystko dodało to to się kosmos robił.

  Bo np. tutaj ten Junkers (co o nim sądzisz) jest 1100 PLN tańszy niż w katalogu... https://ogrzewanie-domu.pl/pl/p/Junkers-Celsius-WT-14-AM1-Darmowa-wysylka/540

  Co trzeba by jeszcze zamówić w Internecie, żeby zminimalizować koszt całości?
 • #6
  Hadar
  Level 8  
  Mój tata chciał, żeby autoryzowany monter zamontował u niego Junkers Celsius WT 14 AM1 (ze względu na zamkniętą komorę spalania, żeby spaliny nie wlatywały do łazienki jak przy starym Junkersie), ale monter powiedział, że nie może, ze względu na to, że Junkers jest umieszczony nad wanną i istniałoby zagrożenie porażenia prądem elektrycznym. Ostatecznie mój tata zdecydował się na Junkers Maxi Power WRDP 14-2B, który był polecany przez @serwisszulborski.pl i rodzice są zadowoleni z nowego Junkersa. Dziękuję serdecznie za pomoc. :)