Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

26 Mar 2017 21:01 1758 10
 • Poziom 11  
  Dobry Wieczór,
  Pisze, bo wyczerpałem inne opcje, takie jak wujek Google.
  Po 5 latach mój TP-LINK TL-WR1043ND v.1 odmówił posłuszeństwa, dając symptomy od ponad roku. Kupiłem na cito nowy FRITZ!Box 4040, i nie mogę dodać do sieci drukarki HP LaserJet P1102 na USB. Support sugerował pobranie programu do zdalnego portu USB. Szkopuł w tym, że takiego programu nie proponuje, i nie wiem gdzie go szukać. Mam wgrany najnowszy firmware: 06.83 W TP-LINK-u drukarka działała znakomicie, i była bajecznie prosta w konfiguracji. A tu problem.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Paweł
  Poniżej zamieszczam printscreeny. Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

 • Poziom 43  
  Na komputerze próbowałeś od nowa wyszukać i dodać drukarkę sieciową?
 • Poziom 11  
  Tak, komputer jej nie wykrywa. Ustawienia daje standardowe, i jak dochodzę do wydruku strony testowej, to na tym się kończy. Dalej nie pójdzie. Oczywiście wszystko robię z konta admin, i mam najnowsze sterowniki ze strony producenta.

 • Poziom 43  
  Zainstalowałeś na komputerze oprogramowanie do zdalnego portu USB Fritz?
 • Poziom 11  
  Nie wiem skąd je zdobyć. Router takowego nie proponuje.
  Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

 • Poziom 43  
 • Poziom 11  
  Dziękuję Sosarek, ale problem z tym że w menu, przy wyłączonym antywirusie, dalej nie wykrywa programu. Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB
 • Poziom 34  
  tuvok1 napisał:
  Kupiłem na cito nowy FRITZ!Box 4040, i nie mogę dodać do sieci drukarki HP LaserJet P1102 na USB.


  A które gniazdo USB wykorzystujesz ? - Twój router dla drukarek dedykuje chyba wejście USB 2.0, a nie USB 3.0 :cry:

  Mam taką drukarkę HP LJ P1102W i wiem że współpracuje ona równie dobrze z wejściem bezpośrednim do komputera poprzez USB 3.0 - jednak sterowniki Fritza mogą mieć inne wymagania.
 • Poziom 11  
  Port USB 2.0 z boku. Próbowałem też tylni port USB 3.0 z identycznym skutkiem.
 • Poziom 34  
  Ja ze swoją drukarką miałem też małe kłopoty przy instalacji. Do nowego laptopa z win 10 zainstalowałem ją wpierw jako drukarkę sieciową (po wifi) i wszystko było OK.

  Zdziwiłem się bardzo, jak z tego laptopa (poza moją siecią lokalną) nie mogłem nic wydrukować po podłączeniu tej samej drukarki kablem USB.

  Rozwiązałem ten swój problem po ponownym zainstalowaniu drukarki w wersji "po kabelku".

  W Twoim przypadku proponował bym sprawdzić działanie drukarki po podłączeniu do komputera bezpośrednio kabelkiem. Jak wszystko w porządku to następnie sprawdzić w routerze "uprawnienia" Twojego komputera do korzystania z tego portu wydruku.

  Jeśli komputer nie jest przypisany na stałe do routera po MAC-u to również mogą być kłopoty z nadaniem mu uprawnień do wydruku.

  Też miałem kłopoty z TPLinkiem jak w sieci lokalnej zostawiłem wszystko na wybór DHCP. Wyniosłem drukarkę poza sieć i po powrocie miała ona już inne IP - żaden z komputerów nie mógł ją wtedy znaleźć :D .