Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

tuvok1 26 Mar 2017 21:01 1008 10
  • #1 26 Mar 2017 21:01
    tuvok1
    Poziom 11  

Dobry Wieczór,
    Pisze, bo wyczerpałem inne opcje, takie jak wujek Google.
    Po 5 latach mój TP-LINK TL-WR1043ND v.1 odmówił posłuszeństwa, dając symptomy od ponad roku. Kupiłem na cito nowy FRITZ!Box 4040, i nie mogę dodać do sieci drukarki HP LaserJet P1102 na USB. Support sugerował pobranie programu do zdalnego portu USB. Szkopuł w tym, że takiego programu nie proponuje, i nie wiem gdzie go szukać. Mam wgrany najnowszy firmware: 06.83 W TP-LINK-u drukarka działała znakomicie, i była bajecznie prosta w konfiguracji. A tu problem.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Paweł
    Poniżej zamieszczam printscreeny. Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

0 10
  • #2 26 Mar 2017 21:11
    sosarek
    Poziom 43  

Na komputerze próbowałeś od nowa wyszukać i dodać drukarkę sieciową?

0
  • #3 26 Mar 2017 21:16
    tuvok1
    Poziom 11  

Tak, komputer jej nie wykrywa. Ustawienia daje standardowe, i jak dochodzę do wydruku strony testowej, to na tym się kończy. Dalej nie pójdzie. Oczywiście wszystko robię z konta admin, i mam najnowsze sterowniki ze strony producenta.

0
  • #4 26 Mar 2017 21:27
    sosarek
    Poziom 43  

Zainstalowałeś na komputerze oprogramowanie do zdalnego portu USB Fritz?

0
  • #5 26 Mar 2017 21:40
    tuvok1
    Poziom 11  

Nie wiem skąd je zdobyć. Router takowego nie proponuje.
    Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

0
  • #7 27 Mar 2017 12:34
    tuvok1
    Poziom 11  

Dziękuję Sosarek, ale problem z tym że w menu, przy wyłączonym antywirusie, dalej nie wykrywa programu. Dodanie drukarki USB do sieci - Router Fritz!Box 4040 Dodanie drukarki USB

0
  • #8 27 Mar 2017 13:35
    Prot
    Poziom 27  

tuvok1 napisał:
    Kupiłem na cito nowy FRITZ!Box 4040, i nie mogę dodać do sieci drukarki HP LaserJet P1102 na USB.

A które gniazdo USB wykorzystujesz ? - Twój router dla drukarek dedykuje chyba wejście USB 2.0, a nie USB 3.0 :cry:

Mam taką drukarkę HP LJ P1102W i wiem że współpracuje ona równie dobrze z wejściem bezpośrednim do komputera poprzez USB 3.0 - jednak sterowniki Fritza mogą mieć inne wymagania.

0
  • #9 27 Mar 2017 14:34
    tuvok1
    Poziom 11  

Port USB 2.0 z boku. Próbowałem też tylni port USB 3.0 z identycznym skutkiem.

0
  • #10 27 Mar 2017 17:19
    Prot
    Poziom 27  

Ja ze swoją drukarką miałem też małe kłopoty przy instalacji. Do nowego laptopa z win 10 zainstalowałem ją wpierw jako drukarkę sieciową (po wifi) i wszystko było OK.

Zdziwiłem się bardzo, jak z tego laptopa (poza moją siecią lokalną) nie mogłem nic wydrukować po podłączeniu tej samej drukarki kablem USB.

Rozwiązałem ten swój problem po ponownym zainstalowaniu drukarki w wersji "po kabelku".

W Twoim przypadku proponował bym sprawdzić działanie drukarki po podłączeniu do komputera bezpośrednio kabelkiem. Jak wszystko w porządku to następnie sprawdzić w routerze "uprawnienia" Twojego komputera do korzystania z tego portu wydruku.

Jeśli komputer nie jest przypisany na stałe do routera po MAC-u to również mogą być kłopoty z nadaniem mu uprawnień do wydruku.

Też miałem kłopoty z TPLinkiem jak w sieci lokalnej zostawiłem wszystko na wybór DHCP. Wyniosłem drukarkę poza sieć i po powrocie miała ona już inne IP - żaden z komputerów nie mógł ją wtedy znaleźć :D .

0