Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm

26 Mar 2017 22:15 4722 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Problem z moim "Jarkiem" pojawił się po tegorocznej zimie. Kiedy przyszła odwilż, w samochodzie z podsufitki (na przednich słupkach) zaczęła kapać woda w tym samym czasie zaczął wariować autoalarm z centralnym zamkiem. Najpierw centralny przestał reagować na pilota ale po paru dniach wszystko wróciło do normy, po czym zwariował ponownie. Po kolejnych kilku dniach po przekręceniu kluczyka w stacyjce zegary gasną i uruchamia się alarm - migają awaryjne (mam wyłączoną syrenę) a samochodu nie można uruchomić - po 30minutach kombinowania (szperanie w instalacji, przy bezpiecznikach, odpięcie akumulatora itp..) autoalarm odpuścił i pozwolił mi uruchomić samochód (nie mam pojęcia jaka była przyczyna). Sytuacja się powtórzyła po kolejnym tygodniu i skończyła się podobnie - po 30min kombinowania udało mi się uruchomić samochód (ale centralny i autoalarm nadal nie reaguje na pilota).
    W związku z powyższym zapytuję kolegów i koleżanki:
    - czemu kapała woda z podsufitki (miejsca zaznaczyłem na fotkach) i jak rozwiązać ten problem (w tej chwili nie ma już takich objawów ale to pewnie przez wiosnę i inne warunki pogodowe);
    - czemu autoalarm z centralnym tak się zachowuje i jak można rozwiązać ten problem - podejrzewam, że przyczyną może być wilgoć w centralce - gdzieś czytałem, że jest ona pod zegarami ale pojęcia nie mam jak się tam dostać - boję się połamać te plastiki.
    Na fotkach zamieściłem rodzaj autoalarmu (challenger ST 800P), miejsca gdzie kapała woda i jak wpięty jest autoalarm z centralnym zamkiem.
    Samochód bezwypadkowy (bardzo zadbany) - kupiłem go od znajomego, który miał go od nowości (garażowany).

Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm

Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Spec od samochodów
    Woda na pewno nie idzie za licznikami , do góry nie popłynie . Zbiera się albo z szyberdachu jak jest , anteny na dachu lub źle wklejona szyba . Co do wariacji alarmu to normalne jak dostanie wilgoci , woda zrobi swoje . Zlokalizować wyciek , wysuszyć centralkę i obserwować czy to wystarczy .
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Witam
    Szyberdachu nie ma, antena znajduje się na dachu w jego tylnej części. Również podejrzewam źle wklejoną szybę (jak na Toyotę to skandal) ale jak to sprawdzić żeby mieć pewność.
    Czy ktoś ma doświadczenie jak w "Jarku" dostać się do centralki alarmu - jakie czynności trzeba wykonać i w jakiej kolejności żeby nie połamać plastików?
    Mam jeszcze takie pytanie - czy można w jakiś sposób dezaktywować alarm jeżeli znów zwariuje i zablokuje możliwość odpalenia (w tej chwili wygląda to tak jakbym nie miał alarmu w ogóle - może to przez wilgoć może przez zimne luty)?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 27  
    W serwisie do montażu alarmu zdejmowali deską rozdzielczą (przynajmniej powinni)
    Cytat:
    Uwaga: Aby alarm w³aœciwie spe³nia³ funkcje ochronne zaleca siê schowaæ
    centralê pod górn¹ czêœci¹ deski rozdzielczej !
    Poni¿ej instrukcja demonta¿u:
    A - zdemontowaæ boczne czêœci konsoli œrodkowej
    B - odkrêciæ radio
    C - zdemontowaæ os³onê “zegarów” i zegary
    D - odkrêciæ dwa wkrêty mocuj¹ce deskê rozdzielcz¹
    E - zdemontowaæ os³ony s³upkówprzednich
    F - zdemontowaæ “schowek” i odkrêciæ dwie œruby mocuj¹ce AIR-BAG
    (pamiêtaæ o wypiêciu kostki od AIR-BAG’a!!!)
    zdemontowaæ górn¹czêœæ deski rozdzielczej
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzisiaj zabrałem się za poszukiwania centralki i wydaje mi się że ją znalazłem (proszę o potwierdzenie) - fotki niżej.
    Z tego co widziałem to łatwo nie będzie się do tego dostać, prawdopodobnie bez procedury którą opisał "wiesiekj" się nie obędzie.
    Próbowałem znaleźć awaryjne wyłączenie ale mi się nie udało - centralka trudno dostępna.
    I na koniec niespodzianka, po skończonych poszukiwaniach centralny i alarm działa prawidłowo - ciekawe jak długo.
    Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.
    Po 3 miesiącach bezproblemowej jazdy postanowiłem wybrać się w dłuższą trasę, po ok. 50 km w aucie wyczuwalny zaczął być swąd a po chwili pojawił się dym spod okolic lewego schowka i kolumny kierownicy - z dalszej jazdy oczywiście nici (zaznaczę tutaj że po wyjęciu kluczyków ze stacyjki, światła do jazdy dziennej nadal świeciły - musiałem odpiąć akumulator żeby zgasły). Po sprowadzeniu auta do domu zabrałem się za szukanie przyczyny. Z pomocą użytkownika piotrek22101 (rozmowa telef.) udało mi się zlokalizować zwarcie. Najpierw myślałem, że to wina centralki alarmu bo wcześniej miałem z nią problem (opisany wyżej) ale okazało się że uszkodzeniu uległ dokładany w serwisie moduł automatycznego zapalania i gaszenia świateł do jazdy dziennej (na zdjęciu widać że uległ nadtopieniu). Po wypięciu uszkodzonego modułu (na szczęście wpięty był na kostkę) auto działa bez zarzutu, z tym że teraz muszę pamiętać o włączaniu/wyłączaniu świateł. Uszkodzony moduł zamontowany był w moim Jarku pod kolumną kierownicy. Niżej wrzucam kilka zdjęć z ww. operacji (żeby dotrzeć do centralki alarmu musiałem rozebrać cały kokpit, natomiast do uszkodzonego modułu można było się dostać demontując tylko osłony po prawej stronie od kolumny kierownicy).
    Pozdrawiam
    Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm Toyota Yaris II 2007r., 1.0 benzyna - Cieknący dach i uszkodzony autoalarm
  • Poziom 9  
    Zdemontowano automatyczny włącznik-wyłącznik świateł mijania.