Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Samsung wyłącza i włącza się przy wyłączeniu się innego urządzenia

mario81m 26 Mar 2017 22:40 5313 13
  • #1 26 Mar 2017 22:40
    mario81m
    Poziom 9  

Witam.
    Kilka tygodni temu kupiłem tv Samsung UE49K5500. W mieszkaniu jest stara instalacja aluminiowa dwuprzewodowa. Pokój jest na jednym bezpieczniku z kuchnią. Czasami przy wyłączeniu pieca CO lub lodówki telewizor wyłączy się na 1-2 sek i znów się załącza. W gniazdku gdzie podłączony tv dziś zrobiłem zerowanie ochronne i dokupiłem listwę przeciwprzepięciową Acar f5. Problem występuje nadal. Wcześniej miałem stary 30 calowy kineskopowy Thomson i nie było problemów. Dlaczego teraz piec co i lodówka tak oddziaływują na tv? Zauważyłem że zdarza się to tylko przy wyłączeniach w/w urządzeń.

0 13
  • Mitronik
  • #2 27 Mar 2017 00:18
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #3 27 Mar 2017 16:03
    adversus
    Poziom 26  

Miałem taki właśnie przypadek i to na nowo ułożonej instalacji :)
    Ale była zagwostka...
    Nowa instalacja, nowe kable, nowy telewizor... Jak mi powiedzieli to nie wierzyłem :) Nawet na początku proponowałem oddac telewizor na serwis bo wydawało mi się że jest zepsuty...
    Ale będąc kiedyś montować jakąś lampkę w kuchni pod szafkami pokazali mi to i zdębiałem :) Nie działo się to zawsze, losowo, czasem włączenie miksera w kuchni, czasem coś w łazience, czasem światło na korytarzu (8 halogenów po 35W zasilanych z toroida). Było to strasznie upierdliwe. Właśnie odbiorniki indukcyjne najczęściej to powodowały.

U mnie rozwiązanie okazało się banalne, a mianowicie wymiana kabla HDMI między telewizorem a dekoderem od kablówki, okazało się że kabel był oryginalnie dodany do dekodera w komplecie i był po prostu dziadowski, tak strasznie słabej jakości (cały przewód HDMI miał grubość ok. 3mm - taki właśnie makaron), że włączanie silniejszych odbiorników elektrycznych powodowało zrywanie sygnału na kablu HDMI i zanim następowało zsynchronizowanie obrazu to przez 1-2 sekundy był czarny ekran na telewizorze i efekt podobny do tego jak by gasł telewizor. Kupiłem z 5 pln nowy i grubszy kabel (po prostu lepszy jakościowo) i problem ustąpił, jak ręką odjął :) Klienci więcej nie wspominali o tym problemie.

Nie wiem jak autor tematu odbiera sygnał TV, czy czasem nie przez dekoder, ale z tego co opisał jak miał stary telewizor to tak się nie działo (przypuszczam że właśnie miał dekoder i był on podłączony po EURO i dla tego tak się nie działo). Nowy TV podłączyłeś być może właśnie przez przewód HDMI który prawdopodobnie był w zestawie z dekoderem :) i stad te kłopoty...

Mam nadzieję że pomogłem :)

1
  • #4 29 Mar 2017 12:22
    mario81m
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    Podłącz zasilanie TV przed w/w urządzeniami.

Tylko ze na tym bezpieczniku mam 4 gniazdka - jedno w łazience, dwa w kuchni, jedno w pokoju. Skąd mam wiedzieć w jakiej są kolejności? Przecież kable w ścianie ułożone ponad 50 lat temu i ja ich nie kładłem. Poza tym raczej głupio będzie jak będzie mi leciał przedłużacz z pokoju do kuchni lub z pokoju do łazienki... a już nawet nie chce myśleć co by na to powiedziała moja druga połówka

Dodano po 45 [sekundy]:

adversus napisał:
    Miałem taki właśnie przypadek i to na nowo ułożonej instalacji :)
    Ale była zagwostka...
    Nowa instalacja, nowe kable, nowy telewizor... Jak mi powiedzieli to nie wierzyłem :) Nawet na początku proponowałem oddac telewizor na serwis bo wydawało mi się że jest zepsuty...
    Ale będąc kiedyś montować jakąś lampkę w kuchni pod szafkami pokazali mi to i zdębiałem :) Nie działo się to zawsze, losowo, czasem włączenie miksera w kuchni, czasem coś w łazience, czasem światło na korytarzu (8 halogenów po 35W zasilanych z toroida). Było to strasznie upierdliwe. Właśnie odbiorniki indukcyjne najczęściej to powodowały.

Dziś wystarczyło że włożyłem wtyczkę odkurzacza do przedłużacza (bez uruchomienia) i znów TV zrobił przysiad (czarny ekran bez zapalenia się diody STAND-BY). Nawet kiedyś żona mówiła że podłączyła ładowarkę z telefonu i też.

adversus napisał:
    U mnie rozwiązanie okazało się banalne, a mianowicie wymiana kabla HDMI między telewizorem a dekoderem od kablówki, okazało się że kabel był oryginalnie dodany do dekodera w komplecie i był po prostu dziadowski, tak strasznie słabej jakości (cały przewód HDMI miał grubość ok. 3mm - taki właśnie makaron), że włączanie silniejszych odbiorników elektrycznych powodowało zrywanie sygnału na kablu HDMI i zanim następowało zsynchronizowanie obrazu to przez 1-2 sekundy był czarny ekran na telewizorze i efekt podobny do tego jak by gasł telewizor. Kupiłem z 5 pln nowy i grubszy kabel (po prostu lepszy jakościowo) i problem ustąpił, jak ręką odjął :) Klienci więcej nie wspominali o tym problemie

:shocked!: Kabel HDMI ??!! Jestem w ciężkim szoku. Sto lat bym myślał i na to nie wpadł.

adversus napisał:
    Nie wiem jak autor tematu odbiera sygnał TV, czy czasem nie przez dekoder, ale z tego co opisał jak miał stary telewizor to tak się nie działo (przypuszczam że właśnie miał dekoder i był on podłączony po EURO i dla tego tak się nie działo). Nowy TV podłączyłeś być może właśnie przez przewód HDMI który prawdopodobnie był w zestawie z dekoderem :) i stad te kłopoty...

Mam nadzieję że pomogłem :)

No właśnie mam dekoder NC+, wcześniej do TV CRT był podłączony przez EURO (i to grube), a teraz leci przez HDMI kupione pierwsze lepsze w MediaExpert.
    Spróbuje jeszcze z tym kablem HDMI. Czym się sugerować przy wyborze kabla poza grubością?

0
  • Pomocny post
    #5 29 Mar 2017 14:59
    adversus
    Poziom 26  

Jeśli jest tak jak opisałeś że znika obraz a dioda Standby się nie zapala to masz dokładnie taki sam przypadek jak ja... A stary tv działał bez zarzutu bo własnie po euro szedł sygnał i było to nie wrażliwe na zakłócenia. Kolego proponuje kupić dobry grubszy kabel HDMI choc ciężko stwierdzić jaki jest dobry (jak możesz to weź na próbę) i myślę że wymiana rozwiąże sprawę. Ja tez poświeciłem trochę czasu na rozwiązanie problemu które było banalne... Tym bardziej że instalację u klientki sam układałem i rozdzielnie i zabezpieczenia i gniazdka, wszytko nowe, ona kupiła nowy telewizor i taka wtopa, a ja nie wiedziałem jak to wytłumaczyć, ale jak wymieniłem kabel (kupiłem przyzwoicie wyglądający za 5pln :) ) i to wystarczyło, problem rozwiązany.

Tak więc jestem pewien na 100% że to jest rozwiązanie Twojego problemu i nic nie kombinuj z gniazdkami czy tam przedłużaczami, listwy przepięciowe tez nie pomagają, sprawdzone.

Pozdrawiam,

0
  • #6 29 Mar 2017 21:13
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 30 Mar 2017 08:17
    adversus
    Poziom 26  

Kolego mijsl2002 prosze nie pisz bzdur o kolejnych gniazdkach, uziemieniach itp. Dokładnie taki temat przerobiłem na nowej instalacji, z nowym telewizorem nowym dekoderem . Chyba ze piszesz tylko po to by punkty nabijać, bo rada żeby autor podłączył tv przed gniazdkami zaraz po bezpieczniku jest śmieszna, ma przedłużacz ciągnąć przez cały dom do tv z rozdzielni ?I dlaczego wcześniej działał tv po euro i nie gasł?
    Moja propozycja to kupno nowego kabelka za pare złotych i temat bedzie rozwiązany, jesli to nie pomoże wtedy może twoje razy na temat słabego zera pomogą ;).
    A tymczasem daruj sobie i czytaj ze zrozumieniem... co piszą inni którzy mieli identyczny problem.

0
  • #8 30 Mar 2017 10:12
    sosarek

Poziom 43  

adversus napisał:
    Moja propozycja to kupno nowego kabelka za pare złotych i temat bedzie rozwiązany

Nie będzie - problemem jest instalacja elektryczna w mieszkaniu.

adversus napisał:
    Kupiłem z 5 pln nowy i grubszy kabel (po prostu lepszy jakościowo)

No to nie chcę wiedzieć ile kosztował i jak wyglądał poprzedni, skoro za całe 5zł masz "lepszy jakościowo"... Dobre kable zaczynają się od 30-40zł. wzwyż.

0
  • #9 30 Mar 2017 14:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sosarek napisał:
    Dobre kable zaczynają się od 30-40zł. wzwyż.

To prawda, choć grubością też przypominają "makaron" :D - wystarczy popatrzeć na przewody HDMI firmy Wireway ;) - mam takie kilka sztuk 2m i nie ma z nimi problemów.
    Zamontowałem tego też z 40 sztuk u klientów - też zero problemów.
    @adversus
    To nie jakość samego przewodu (jego grubość) decyduje o jego przydatności - a jak jakościowo i z czego jest ów przewód wykonany.
    Bardzo często jest tak, że oplot (guma, która powleka kabel) jest grubości serdecznego palca, tylko co z tego, kiedy same przewody przewodzące sygnał w środku tego przewodu są grubości włosa.

0
  • #10 30 Mar 2017 15:57
    adversus
    Poziom 26  

Jak zwykle na elektrodzie trzeba się wypowiadać byle tylko coś popisac, a wiedzy zero... O jakości kabla nie świadczy jego grubość a jakość wykonania i średnica żył...

Tak kupiłem kolego @sosarek kabel HDMI za całe 5 złotych tyle że w hurtowni i jest on jakościowo lepszy od niejednego kabla za 50 złotych, taka prawda... tylko trzeba wiedzieć gdzie kupować, i nie chce mi sie polemizować z kolejnym fachowcem od instalacji że ona jest winna... po prostu żal mi Ciebie @sosarek, coś wiesz, gdzieś dzwoni... a niestety wiedzy brak :)
    Kolejna sprawa to jak byś doczytał i zrozumiał co czytasz to byś wiedział że z dekoderem często jest dostarczany kabelek HDMI a o jakiej jakości to właśnie widać skoro takie problemy sie pojawiają a rozwiązaniem jest wymiana kabla HDMI na nowy, dobry jakościowo i działający.
    I jeszcze jedno, nie cena decyduje o jakości przewodu... bo nie raz spotkałem się z przewodami HDMI (duże instalacje Digital Sinage jeśli ci to cokolwiek powie, a zapewne nie) gdzie drogie kable okazały się lipne, niestety... i kabelki z dobrej hurtowni po 5 złotych załatwiały sprawę.

Przykład dla niedowiarków że można tanio kupić dobre kable:
    firma Fen, przewód firmy Unitek długość 1m, cena na zdjęciu, dodam że przed rabatem :)
    Tv Samsung wyłącza i włącza się przy wyłączeniu się innego urządzenia

Więc znawco kabli HDMI ty możesz ten sam kabel kupić w swoim wiejskim sklepie za 30 złotych

Te @mihal2002 trolować to sobie idź na inne forum... a ciekawe jaką będziesz miał minę jak autor przyzna mi rację że zmiana przewody HDMI pomogła... kolejny fantasta z zerowym brakiem doświadczenia, może praktyczne rady jakieś tylko nie takie że gniazdko z bezpiecznika zasilać bo żałosne jest to co piszesz...

Sygnał po HDMI jest przesyłany cyfrowo po różnicowej parze przewodów, jeśli któraś żyła od pary jest bardzo kiepska bądź nie ma kontaktu sygnał może przejść ale każde zakłócenie powoduje zerwanie transmisji - brak synchronizacji sygnału... proponuję się zapoznać ze standardami transmisji sygnałów i wtedy możemy podyskutować, a nie szukać dziury w całym i pisać mądrości by punkty nabijać...

0
  • #11 30 Mar 2017 16:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

adversus napisał:
    Jak zwykle na elektrodzie trzeba się wypowiadać byle tylko coś popisac, a wiedzy zero...

O to, to...
    adversus napisał:
    z dekoderem często jest dostarczany kabelek HDMI a o jakiej jakości to właśnie widać skoro takie problemy sie pojawiają

To musiałyby się pojawiać te problemy u wszystkich klientów - a to są jednostkowe przypadki.
    Na złość klientowi i monterowi ktoś podmienił, i dał gorszy przewód, albo te "dobre" się właśnie skonczyły?
    adversus napisał:
    O jakości kabla nie świadczy jego grubość a jakość wykonania i średnica żył...

I jak to Kolega sprawdza, kupując dany gotowy z zalanymi końcówkami przewód?
    adversus napisał:
    szukać dziury w całym i pisać mądrości by punkty nabijać...

Taa - Poloneza za te punkty zamierzam sobie kupić...

0
  • #12 30 Mar 2017 16:16
    sosarek

Poziom 43  

adversus napisał:
    kupiłem kolego @sosarek kabel HDMI za całe 5 złotych tyle że w hurtowni i jest on jakościowo lepszy od niejednego kabla za 50 złotych, taka prawda... tylko trzeba wiedzieć gdzie kupować,

Delta-Opti zapewne...albo Chiński Market :)
    adversus napisał:
    nie chce mi sie polemizować z kolejnym fachowcem od instalacji że ona jest winna...

Bo jest, wystarczy CZYTAĆ
    mario81m napisał:
    Czasami przy wyłączeniu pieca CO lub lodówki telewizor wyłączy się na 1-2 sek i znów się załącza.

Nie znika sygnał, tylko tv się restartuje z powodu wahań napięcia w sieci.
    adversus napisał:
    po prostu żal mi Ciebie @sosarek, coś wiesz, gdzieś dzwoni... a niestety wiedzy brak :)

Jak widać moja niewiedza pomogła już nie jednej osobie, Ty póki co przez 10 lat obecności na Forum nie pomogłeś nikomu, ciekawe dlaczego?
    adversus napisał:
    Więc znawco kabli HDMI ty możesz ten sam kabel kupić w swoim wiejskim sklepie za 30 złotych

Nie uznaję Poznania za wieś, polecam przejrzeć chociażby ofertę SpecKabli...
    adversus napisał:
    jeśli któraś żyła od pary jest bardzo kiepska bądź nie ma kontaktu sygnał może przejść ale każde zakłócenie powoduje zerwanie transmisji - brak synchronizacji sygnału...

mario81m napisał:
    telewizor wyłączy się na 1-2 sek i znów się załącza.

0
  • Pomocny post
    #13 30 Mar 2017 17:17
    adversus
    Poziom 26  

Do autora tematu, czy opisana sytuacja ma miejsce tylko przy oglądaniu telewizji z dekodera ? Czy tak samo się dzieje jak oglądasz tv nadziemna DVB-T. Odpowiedź na to pytanie wiele powie czy wina jest w telewizorze czy w instalacji czy w kabelku HDMI.

0
  • #14 03 Kwi 2017 19:59
    mario81m
    Poziom 9  

TV mam podlaczony tylko do dekodera. Przez ostatnie kilka dni jakos ustalo, dzis dostalem jeszcze nowy kabel HDMI firmy SHIRU. Wiec w sumie jednoznacznie ciezko okreslic powod i czy ustapilo calkowicie. Narazie jest spokoj ale dziekuje wszystkim za wskazowki i jak zacznie znow "szalec" to dam znac

0