Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atheros - karta rozłącza co jakiś czas, konieczny reset, połączenie ograniczone

Patryk31 27 Mar 2017 03:11 582 6
  • #1 27 Mar 2017 03:11
    Patryk31
    Poziom 2  

Witam!

Mam problem z połączeniem WiFi. Co jakiś czas internet się rozłącza, konieczne jest wyłączenie i włączenie Wifi z poziomu komputera. Myślę, że może być to wina adaptera. Posiadam Qualcomm Atheros QCA61x4 Wireless Network Adapter. System operacyjny Windows 8 .1 Pro, wersja 64 bit.
    Problem na pewno leży gdzieś w komputerze, a dokładnie coś z tym adapterem bo Windows raczej nie ma żadnych wirusów, niedawno był robiony czysty install, więc raczej nie zdążyłem go zagracić. Sprawdzałem na innych urządzeniach - wszystko działa poprawnie, nie ma żadnych "rozłączeń". Próbowałem również na różnych sieciach WiFi - ten sam problem.
    Próbowałem zmienić preferencje adaptera z 5gh na 2.4gh i odwrotnie, ale bez poprawy, więc wróciłem do opcji "no preference".
    Niestety nie mam możliwości przypisania stałego adresu z panelu WiFi routera, gdyż nie mam dostępu do panelu administratora routera. Mimo to myślę że to by nic nie pomogło, gdyż inni moi współlokatorzy nie mają takiego problemu, a używamy tej samej sieci.
    Nie ma zasady co do częstotliwości rozłączania - może to być pare razy w ciągu 15 minut, a czasami nie ma problemu nawet przez parę godzin.
    Wydaje mi się, że może być to związane z którąś z aktualizacji Widnowsa, ale ciężko mi jest stwierdzić po której tak się zaczęło dziać.
    Z góry dziękuję z pomoc :)

*Zainstalowałem sterownik w wersji 11.0.0.648 z dnia 18.02.2016r ze strony Lenovo, może to coś pomoże, jakby co dam znać, ale liczę na jakieś pomysły odnośnie przyczyny tego rozłączania.

0 6
  • #2 27 Mar 2017 04:10
    Karaczan
    Poziom 39  

Podaj wszystkie zaawansowane ustawienia sterownika karty.
    Manager urządzeń/Karty sieciowe/Artheos. Zakładka Zaawansowane.

Karty Artheosa bywają czasem upierdliwe ;)

0
  • #3 27 Mar 2017 12:51
    Patryk31
    Poziom 2  

D0 PacketCoalescing - Disable
    Dynamic MIMO Power Save - Disable
    Network Address - Nieobecna
    Preferred Band - No preference
    Roaming aggressivness - Medium
    Wireless Mode - 11b *

*Zauważyłem że po wspomnianej aktualizacji sterownika karty, ta wartość zmieniła się. Wcześniej, o ile dobrze pamietam, było ustawione 11 a/b/g/n albo a/b/g/ac

ps. jakby co to wyłączanie w celu oszczędzania energii jest odznaczone, więc to nie wchodzi w gre.
    :)

0
  • #4 27 Mar 2017 20:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Patryk31 napisał:
    Mam problem z połączeniem WiFi. Co jakiś czas internet się rozłącza, konieczne jest wyłączenie i włączenie Wifi z poziomu komputera. Myślę, że może być to wina adaptera.

Instalacja InSSIDera v2/Home i zobaczymy jaka moc sygnału, i bałagan w eterze - wstaw tutaj zdjęcie.

0
  • #6 28 Mar 2017 00:21
    Karaczan
    Poziom 39  

Ty przypadkiem nie masz coś nie tak z anteną?
    Jak daleko siedzisz od routera? U mnie takie wyniki są przez kilka betonowych ścian!
    Grzebałeś coś w laptopie? Mógłby któryś z twoich znajomych wykonać podobny skan?
    Lub jak masz smartfona z Androidem użyj np Wifi Analyzer.

0
  • #7 28 Mar 2017 00:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Patryk31
    Sygnał nie jest rewelacyjny i na tym samym kanale już też ktoś jest.

0
  Szukaj w 5mln produktów