Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia na TV przy pracującym monitorze komputerowym

felizz 27 Mar 2017 10:12 684 3
  • #1 27 Mar 2017 10:12
    felizz
    Poziom 8  

Witam.
    Mam do czynienia z dziwną sytuacją, gdy przesyłam sygnał z komputera na monitor kablem DVI-I, to pojawiają się zakłócenia w sygnale naziemnej TV (dotyczy tylko programów na MUX-2), także na oryginalnym kablu, tego samego typu, pochodzącego od producenta monitora.
    Gdy przesyłam sygnał kablem D-SUB nie ma takiego problemu. Z racji że posiadam bardzo mały komputer wszystkie kable wychodzą bardzo blisko siebie. Poruszanie kablami wychodzącymi od komputera czasem coś poprawi, ale to nie jest metoda, gdyż po chwili wracają do swojej dawnej pozycji. Komputer jest zasilany kablem IEC 320 C7.
    Układ mieszkania jest taki, że antena TV zawieszona na balkonie "widzi" moje stanowisko komputerowe przez okno. Pod biurkiem przebiega kabel antenowy do TV, ale jest on poczwórnie ekranowany, wiec wdaje mi się że jest on poza podejrzeniem.

Co może być winą tych zakłóceń?
    Czy ekranowanie któregoś kabla wychodzącego z komputera rozwiąże problem? Jeśli tak, to którego: sieciowego czy sygnałowego?
    Jak to zrobić?

0 3
  • #2 31 Mar 2017 11:46
    felizz
    Poziom 8  

Być może takie informacje coś pomogą. Monitor pracuje w częstotliwościach wyświetlania:
    - sygnał analogowy: 31,5 - 93,8 kHz horizontal
    - sygnał cyfrowy: 119,2 kHz horizontal
    - vertical (nie wyszczególniono rodzajów sygnału) 51-85 Hz
    MUX-2 u mnie działa na częstotliwości 490 MHz.

Może to coś mieć wspólnego?

0
  • #3 04 Kwi 2017 12:11
    felizz
    Poziom 8  

Dalsze dochodzenie naprowadziło mnie na problem wskazujący na DisplayPort. Sygnał z tego złącza powoduje zakłócenia. Podpięcie do sąsiedniego HDMI nie emituje zakłóceń.
    Jest to częściowo satysfakcjonujące rozwiązanie, gdyż ogranicza mi pracę dwumonitorową, dla tego nie oznaczam tematu jako rozwiązany.
    Wskazówki i podpowiedzi nadal mile widziane.

0
  • #4 10 Kwi 2017 14:30
    felizz
    Poziom 8  

Dociekając problemu natknąłem się na pojęcie pętli masy. Trochę poczytałem, ale mój przypadek jest dla mnie zbyt skomplikowany, jak na moją wstępną znajomość tematu.
    Nie potrafię dojść gdzie trzeba coś zmienić, uziemić, przeciąć ekran przewodu sygnałowego. Poniżej schemat. Sugestie mile widziane.

Zakłócenia na TV przy pracującym monitorze komputerowym

0