Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF10771W Pralka - Wymiana Łożyska Prod. Num 91452164801

silwe 27 Mar 2017 12:41 936 2
  • #1 27 Mar 2017 12:41
    silwe
    Poziom 2  

Z racji, że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami. Cześć ;)

Popsuła mi się pralka Electrolux EWF10771W TYPE HI941323 PROD.NO.91452164801 a konkretnie, przestała grzać wodę i podczas wirowania huczy jak startujący odrzutowiec. Rozebrałem, wiem że bęben jest zgrzewany i naprawa jest problematyczna ale możliwa. Grzałka zapewne przepalona dlatego nie grzeje. Natomiast mam problem w kwestii tego gdzie znaleźć odpowiednie łożyska i simering. Wg Product Number są dwa rodzaje takich pralek różnią się w numerze seryjnym ostatnimi dwiema cyframi ( 00 lub 01). I o ile do 00 widziałem w dużym sklepie internetowym z częściami do pralek, że występują łożyska do bębna o tyle w przypadku mojej pralki z końcówką 01 takie łożyska się nie wyświetlają jako dostępne. Czy to są te same łożyska? Jeżeli nie to gdzie mogę nabyć taki zestaw części?

0 2
  • #2 27 Mar 2017 13:42
    v2o5
    Poziom 2  

Problem polega na tym, że w Twojej pralce producent nie przewidział wymiany łożysk (a szkoda), Zespół piorący jest klejony albo też "zaciskany" i żeby coś zrobić trzeba go przeciąć i potem skleić. Oczywiście robi się to. Co do łożysk i simmeringu to wielkość może być taka sama jak w wersji 00 ale nie musi i dowiesz się jak do tego się dostaniesz. Do wersji 00 wchodzą łożyska 6206ZZ oraz 6205ZZ i simmering 35X62X10. Tylko w domowym zaciszu bez zgrzewarki do tworzyw możesz tego już nie złożyć.

0
  • #3 27 Mar 2017 15:41
    silwe
    Poziom 2  

v2o5 Dziękuję za odpowiedź. Zdążyłem trochę poczytać na temat naprawy pralki ze zgrzewanym bębnem. Jeżeli samemu nie uda mi się tego naprawić to naprawa przez firmę wydaje się nieopłacalna. Koszt całego bębna to jakieś 670-780 PLN, co w zasadzie zamyka temat wymiany całego elementu. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś dodatkowe informacje pomocne w temacie rozbiórki i wymiany bębna w tym modelu bardzo proszę o info.

0