Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG W2252TQ - Dziwny dźwięk po wymianie świetlówki

27 Mar 2017 16:39 1818 3
  • Poziom 35  
    Dzień dobry,
    trafił do mnie W2252TQ wyłączający podświetlenie po 2 sekundach. Po rozebraniu stwierdziłem, że wymieniano już kiedyś w nim trafo.

Podmieniłem na próbę zestaw świetlówek i okazało się, że padła jedna z dolnych.
    Po wymianie świetlówki monitor działał.

Jednak po poskładaniu matrycy powrócił problem z wyłączaniem się podświetlenia. Po sprawdzeniu miernikiem - zwarcie przewodu do obudowy. Poprawiłem, poskładałem i monitor działał. Po kilkunastu minutach znów się wyłączył.

Podjąłem decyzję o wymianie elektrolitów ponieważ "syczały". Po wymianie już nie syczy ale problem z podświetleniem nie ustąpił.

Wyłączyłem protect w FAN7314 i działa. Dodam tylko, że każda świetlówka się zapalała.

Działa, ale w niektórych pozycjach monitor wydaje dźwięki zbliżone do drgającej blaszki, taki metaliczny odgłos drgań.

Czy mam po raz kolejny do czynienia ze zwarciem czy pada kolejna świetlówka?
  • Poziom 39  
    Czy wymieniono wszystkie kondensatory jakie należało?
    Czy poprawnie poskładano, wpięto wtyczki/złącza itd. ?
    Czy przelutowano zasilacz/inwerter?
    ...
  • Poziom 17  
    Świetlówki nowe pojedyńcze, nie lutowane? Czy używki? Ja z używkami nie miałem problemu nigdy, natomiast w jakimś Samsungu 22 cale wstawiłem nówki i tak jak u Ciebie wpadały jakby w rezonans i brzęczały, dodatkowo niektóre egzemplarze zachowywały się jak uszkodzone, tzn. podświetlenie mignie chwilę i wyłącza. Wybrałem z kilku sztuk te świecące, a drgania zniwelowałem gumką dociskającą świetlówki. Rok chodzi i replaya nie było.
  • Poziom 30  
    Wymieniłeś tylko jedną z 4 dolną świetlówkę?
    Jeśli się zużyła to ta pracująca koło niej jest w niewiele lepszym stanie - ja wymieniam zawsze obie w takim wypadku , inaczej za niedługi czas (kilka miesięcy ) monitor wróci na reklamacje.
    Prawdopodobnie parametry (prąd) pozostałych 3 są na tyle różne że powodują zadziałanie zabezpieczenia. Podstawiaj po kolei świetlówkę zamiast każdej wbudowanej w matrycę i zobacz czy coś się zmieni.