Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 gotuję się woda auto gaśnie

27 Mar 2017 18:40 1122 5
  • Poziom 3  
    Witam. Peugeot 206 rok 2000 1.1l.
    Dziś wymieniłem czujnik wiatraka w chłodnicy, nie załączał się.
    Tutaj powstał kolejny problem, wiatrak już się załącza, lecz po 3 próbie rozgrzania i schłodzenia auta, gdy zagrzał się tak po raz 4 przy 87 mniej więcej, auto zgasło i nie chce zapalić. Tak jakby komputer odciął mu zapłon, nic nie kręci.
  • Poziom 25  
    Stawiam na uszczelkę głowicy lub problem z sama głowicą, a polega na tym że dostaje się kompresja z cylindrów do układu chłodzenia i tym sposobem zapowietrzamy układ chłodzenia który później nie pracuje tak jak ma .
    Ja proponuję zrobić tak:

1. Rozgrzać silnik do momentu włączenia się elektro wentylatora chłodnicy .
    2. sprawdzić jakie twarde są przewody gumowe chłodnicy
    3. Wykręcić świece i porównać też powinno być coś widać na których jest spalanie ok a na których nie
    4. przy okazji wykręconych świec sprawdzić iskrę ;)
    Jeżeli przewody gumowe są twarde to mamy jasność że uszczelka lub głowica.

A nie odpala bo są dwie opcję brak kompresji lub płyn chłodniczy dostaje do cylindra i przylewa świece.
  • Poziom 38  
    Jeżeli napisał, że nie odpala, to jak ma go "rozgrzać", ogniskiem, palnikiem ?
  • Poziom 25  
    To świece wykręci i sprawdzi po kolorze .
    A później czy jest iskra i myślę że jak przy wykręconych pokręci silnikiem i wyczyści świece to odpali pod warunkiem że jest iskra.
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Tak jakby komputer odciął mu zapłon, nic nie kręci.

Proszę, czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 25  
    Czytam czytam ale jeśli nie sprawdzi iskry to nie będziemy wiedzieć czy jest zapłon czy tez nie. A z tego co kolega pisał to wcześniej się grzał i było mnóstwo przypadków gdzie przy temperaturze i dużym ciśnieniu w układzie chłodzenia płyn dostał się do cylindra i samochód rzucał palenie

Dodano po 11 [minuty]:

A jeśli nie kręci rozrusznik to miernik i sprawdzić czy dochodzi po przekręceniu stacyjki w pozycje rozrusznika prąd jeśli dochodzi to zbieg okoliczności i koniec rozrusznika.