Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna III 2008 - światła do jazdy dziennej

Stachk 27 Mar 2017 20:46 11751 10
 • #1
  Stachk
  Level 13  
  Witam, proszę o pomoc gdzie się można wpiąć aby uzyskać możliwość automatycznego włączenie świateł do jazdy dziennej po zapłonie, za pośrednictwem stosownego przkażnika.
 • #2
  guciq
  Level 18  
  Z wiązki radia. Zmierz miernikiem lub probówką.A + dla świateł z gniazda zapalniczki.Możliwe że na zapalniczkę idzie dopiero po zapłonie,wtedy masz gotowe rozwiązanie
 • #3
  Stachk
  Level 13  
  Dzięki za podpowiedż ale z tego raczej nic nie będzie gdyż napięcie w zapalniczce jest już przed uruchomieniem silnika i to samo z radiem - można je włączyć.
 • #4
  Frost160
  Level 14  
  Zamontuj zestaw led który wzbudza się gdy alternator zaczyna ładować czyli okolice 14volt. I tak samo tez gasną, gasisz auto swiecia około 5-10sekund(co jest nawet fajne bo oswietlaja np. drogę do domu) i gasną.

  Sam ostatnio takie montowałem klientowi kupił je sobie sam koszta jak tych starszego typu.

  Tylko inna sprawa czy w tej lagunie swiatła nie zapalaja się czasem same po odpaleniu auta, czy też trzeba je ręcznie włączyć.
 • #5
  zuzia3521
  Level 16  
  Zapłon możesz znaleźć w upc np.
 • #6
  Stachk
  Level 13  
  W mojej Lagunie są 4 pozycje włączenia świateł - 1 wyłączone, 2 postojowe, 3 postojowe+mijania, 4 auto-czujnik zmierzchu.
  Jednak wolę rozwiązanie z przekażnikiem.
 • #7
  arturdip
  Level 30  
  Nie.Tak nie można.Światła do jazdy dziennej nie mogą świecić się z "krótkimi".Zasilanie świateł dziennych z akumulatora poprzez bezpiecznik .Z przewodu gdzie pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu włączanie świateł dziennych(poprzez zwarty przekażnik) .Włączenie świateł"krótkich"(rozłącza przekażnik) powinno powodować wyłączenie dziennych.Wiem że to trochę skomplikowanie brzmi.Warto przeczytać ze zrozumieniem.Poz artur
 • #8
  Stachk
  Level 13  
  Owszem, zasadę włączania świateł do jazdy dziennej akurat znam - moim zdaniem, w Lagunie najlepiej sprawdzi się na pozycji "auto" - przekażnik włączy lub wyłączy LED (po zapłonie) na przemian, w zależności od jasności otoczenia, z światłami pozycyjnymi i mijania.
  Do szczęścia jest mi tylko potrzebna informacja, gdzie się wpiąć z napięciem 12V po zapłonie, bo w Lagunie III akurat nie ma stacyjki.
 • #9
  zuzia3521
  Level 16  
  UPC skrzynka obok akumulatora inaczej moduł zarządzania energią tam napewno znajdziesz zapłon
 • #10
  zygro17
  Level 9  
  Witam ja mam podłączone światła jazdy dziennej do przewodu z alternatora, światła z automatem, czerwony przewód z bezpiecznikiem wpięty w przewód do ładowania akumulatora, a czarny do minusa akumulatora ,z chwilą uruchomienia silnika światła się palą , jak włączę postojowe albo drogowe światła jazdy dziennej gasną,nie ma żadnych problemów na przeglądzie ,jeżdżę tak od 2 lat wszystko jest OK.Mój pojazd to Scenic po lifcie 2001 DCI.
 • #11
  Stachk
  Level 13  
  W końcu odkupiłem używane lampy LED OSRAM pasujące w miejsce halogenów a włączenie zasilanie jest z akumulatora - sterownik lamp z czujnikiem skoku napięcia przy obrotach sinika.