Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii

27 Mar 2017 21:19 3951 6
  • Poziom 8  
    Witam!
    Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210.
    Problem z nim polega na tym, że po podłączeniu do ładowarki nie ładuje baterii.

Zaczęło się od tego, że tablet się wyłączył. Nie dało się go uruchomić, włączał się tylko download mode. Po podłączeniu do komputera pojawiało się "nie rozpoznano urządzenia USB". Po jakimś czasie przestał się włączać i download mode.

Z braku odpowiedniej ładowarki kupiłem nową baterię. Po wpięciu wszystko działa okej, ale niestety dalej nie ładuje i komputer W OGÓLE go nie wykrywa.
    Co mnie dziwi - po odklejeniu taśmy, którą doklejone są taśmy oderwał się kawałek tego, co dociska gniazdo.
    Obrazując to dokładnie chodzi o taki fragment jak to co zaznaczone na zdjęciu:
    Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii
    Przy skręcaniu poprawiłem to i dokleiłem taśmą. Ale może jednak to jest powodem usterki?

• Poziom 32  
    Witam, zacznij od sprawdzenia samego gniazda, tam jest najczęstsza przyczyna braku ładowania i nie wykrywania przez PC
  • Poziom 8  
    Mógłbyś powiedzieć w jaki sposób to zrobić?
    Czyli mimo tego, że taśma ma piny z góry (czyli tam gdzie zaczep jest urwany) to może to nie być przyczyną?

• Poziom 32  
    Sprawdź wizualnie gniazdo ładowania, czy przypadkiem nie jest wyrwane z płytki, zmierz napięcie na gnieździe po podłączeniu ładowarki, to na początek - zrób zdjęcie płytki z gniazdem
  • Poziom 8  
    Zdjęcia:
    Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii Samsung P5210 Galaxy Tab 3 - Nie ładuje baterii
    Jak widać cały port USB jest zielonkawy - zaśniedziały. Próbowałem go wyczyścić - ale bez zmian.
    Gniazdo przy płycie jest okej - poza tym co pisałem w pierwszym poście - oderwany jest kawałeczek tego co naciska na piny z taśmy.
    Widać na zdjęciach ten kawałeczek na środku taśmy.

Jak wrócę do domu to zmierzę napięcie.
  • Pomocny post

Poziom 32  
    Tu już nie ma co mierzyć, trzeba dokładnie wyczyścić gniazdo, bo bez tego nic nie będzie !
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo za pomoc!
    Wyczyszczenie gniazda nic nie dało. Mimo, że wyglądało już jak nowe, wszystko pięknie, to nie działało.

Kupiłem nowe, wymieniłem i działa bez problemu.