Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dualshock 2 model H - Wymiana gniazda i taśmy przewodzącej - wnioski

cyberbyte 27 Mar 2017 23:22 1041 3
  • #1 27 Mar 2017 23:22
    cyberbyte
    Poziom 6  

Witam !

Mam kłopot z padem od ps2 (jak w temacie). Po podłączeniu do konsoli świecił tylko analog, reszta nie reagowała. Więc dopasowałem i wymieniłem gniazdo w padzie , oraz zakupiłem i wymieniłem taśmę przewodzącą. Okazało się, że nie wszystkie przyciski działają. NIe działają strzałki Lewo Prawo oraz Kwadrat. Sprawdzam taśmę na rozmontowanym padzie i gdy docisnę gumką resystor na foli to wtedy te przyciski zaczynają działać a reszta nie. Po zdjęciu gumki wszystko wraca do sytuacji początkowej. Mam pytanie dlaczego tak się dzieje i o czym, to świadczy . Czy jest to wina taśmy czy może układu scalonego albo źle wlutowanego gniazda ? Proszę o pomoc bo szukałem w internecie ale mało jest na ten temat.

0 3
  • #2 28 Mar 2017 12:03
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

cyberbyte napisał:
    Mam pytanie dlaczego tak się dzieje i o czym, to świadczy .
    To świadczy o tym, że dzieciak, który montował to w krzakach, gdzieś w Chinach się nie przyłożył do roboty.
    A tak na poważnie; jeżeli wiesz co robisz, to można tę "wadę" usunąć chociażby za pomoca kleju przewodzącego.

0
  • #3 28 Mar 2017 21:15
    cyberbyte
    Poziom 6  

Fakt , pad Made in China , części zamienne też z Chin, ale tylko takie są teraz dostępne - niestety. Myślałem o lakierze grafitowym, ale na foli przewodzącej gdzie jest ten punkt (dajmy na to resystor) nie ma punktów styku (żadna gumka tam nie styka), ale spróbuje , tylko na innym padzie po ten nie przetrwał naprawy.

0
  • #4 27 Sie 2017 20:54
    cyberbyte
    Poziom 6  

Po dłuższej przerwie wracam do postu. Wadliwa okazała się taśma przewodząca. Wymiana na działającą załatwiła problem . Mam pytanie : A gdybym sam chciał wykonać taką taśmę przewodzącą co bym potrzebował i gdzie takiego urządzenia szukać ?

0