Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wysokie obroty na cieplym silniku Boxer 2.5 TD

kamciu0987 27 Mar 2017 23:45 897 11
    kamciu0987
    Level 10  
    Witam ostatnio kupiłem Peugota Boxera z silnikiem 2.5 TD z 94 roku. Problem jest taki że gdy silnik zaczyna robić się ciepły to wzrastają obroty ale gdy włączę światła to obroty delikatnie spadają i chciałbym się dowiedzieć czy jest to uszkodzona pompa wtryskowa czy może problem z elektryką.
    User removed account
    Level 1  
    kamciu0987
    Level 10  
    Akumulator sprawdziłem przedmuchow nie i turbo także ok gdzieś wyczytałem że może też być uszkodzony czujnik temperatury wody dzisiaj wieczorem wymienię i zobaczę jaki będzie efekt
    User removed account
    User removed account  
    kamciu0987
    Level 10  
    Po wymianie czujnika nadal to samo a tą drugą linkę całkiem poluzowalem i nadal to samo chyba nie obędzie się bez regeneracji pompy :/

Dodano po 2 [minuty]:

A na zimny silniku ruszyłem ta dźwignią i obroty rosną
    User removed account
    User removed account  
    kamciu0987
    Level 10  
    Ale od tej dźwigni przy pompie odkrecilem linkę całkowicie i na zimnym silniku obroty są ok jak porusze dzwigienka to rosną i spadają a gdy silnik sie zagrzal to obroty wzrastają gdyby ktoś podkrecil obroty na lince od gazu to praktycznie od chwili uruchomienia były by wyższe obroty i by nie wzrastaly wraz ze wzrostem temperatury
    User removed account
    User removed account  
    kamciu0987
    Level 10  
    to podkrecil te obroty na dzwigni biegu jalowego ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    kamciu0987
    Level 10  
    Teraz wiem o co chodzi zrobię jak mówisz tylko na początku nie sprecyzowalem dokładnie tematu i mam wątpliwości czy to jest tak jak mówisz bo na ciepłym silniku rosną te obroty ale dopiero po 20 sekundach ale wymienię ten termoregulator i wyreguluje obroty
    kamciu0987
    Level 10  
    Wymieniłem automat ssania , wyregulowałem obroty i teraz wszystko jest ok