Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo v40 2000r nie działa zamek bagażnika, oświetlenie wnętrza, radio i zegar

28 Mar 2017 10:39 1773 2
  • Poziom 2  
    Mam następujący problem z volvem v40 rocznik 2000. W tym modelu centralny zamek działa tylko z kluczyka. Gdy rozłączyło się cięgło w drzwiach i nie mogłem otwierać auta kluczykiem udałem się do mechanika z pomysłem zainstalowania otwierania z pilota. W warsztacie zabrali się do pracy i m.in. wyjmowano moduł centralnego zamka (był pod radiem). Coś tam sprawdzano, coś podłączano na krótko. Działały zamki wszystkich drzwi oprócz kierowcy. Po demontażu tapicerki drzwi kierowcy okazało się, że nie ma siłownika. Zrezygnowałem z tego pilota i powiedziałem by naprawiono mi mechanizm zamka. Ponownie zamyka się i otwiera kluczykiem ale... gdy wróciłem do domu to okazało się, że (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi) nie działa radio i oświetlenie wnętrza a jak próbuję włączyć to zapala mi się kontrolka otwartych drzwi , nie działa prawidłowo zegarek bo jedynie przy włączonym zapłonie oraz nie działa centralnie zamek klapy bagażnika a tylko ręcznie kluczem. Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć gdzie szukać usterki. Czy to ten moduł centralnego przy którym grzebali, czy to kwestia wykasowania błędów, czy może coś jeszcze innego?
  • Poziom 10  
    Kolego sprawdź dokładnie bezpieczniki :)
    zaraz nad nimi masz moduł taki siwy dość duży. Zobacz czy kable jakieś nie są ucięte :)
  • Poziom 2  
    Sprawdzę bezpieczniki ale o ucinaniu kabli nie może być mowy a wszystko to działało prawidłowo do chwili ingerencji w moduł zamka.