Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安iat這w鏚 AstaNet -> Huawei Echolife HG8245H -> WiFi Vigor2130/Tp-Link N

Diamond 28 Mar 2017 11:07 1485 7
  • #1 28 Mar 2017 11:07
    Diamond
    Poziom 11  

Dzien dobry. Panowie przerosl mnie temat swiatlowodu ;)

Do domku doprowadzono mi kabelek. Wpadl monter, wyj掖 z pude趾a Huawei Echolife HG8245H z folii, wpi掖 "鈍iat這", podjecha na centralk, wr鏂i po 20 minutach. Z Huawei Echolife HG8245H wychodzi RJ45 na LAN1 i wpinaj帷 go notebooka lub w PC, kt鏎y ma ustawienia automatyczne internet dzia豉 poprawnie.

Pomy郵a貫m, 瞠 wepn ten kabelek RJ45, kt鏎y wychodzi z LAN1 w nowy fabrycznie router Vigor2130 w gniazdo WAN i b璠 si cieszy bezprzewodowym internetem. Niestety podpinaj帷 zar闚no w gniazdo WAN w Vigor2130 jak i w gniazdo WAN Tp-Link N600 "internety nie dzia豉j". Oczywi軼ie na czas zapi璚ia danego routera komunikacja mi璠zy nim a notebookiem jest LAN - LAN.

Zapewne trzeba zmieni opcje w ustawieniach WAN routera (i czy tylko tam?) i w豉郾ie to mnie przerasta. Metod pr鏏 i b喚d闚 by mo瞠 bym w ko鎍u przypadkowo doszed do celu, jednak wczorajsze 3h uzna貫m za stracone. Dlatego przywr鏂i貫m stan obu router闚 do ustawie fabrycznych i pojawiam si tu aby prosi Was o pomoc ;)

Nie mam absolutnie 瘸dnej w徠pliwo軼i, 瞠 to b璠zie dzia豉 je瞠li mnie kt鏎y z koleg闚 "pchnie" i powie co ewentualnie powinienem podzia豉 w w/w temacie. Kiedy mi ju to ruszy na kabelkach to "bezprzewod闚k" powinienem sobie ogarn望.

Z g鏎y dzi瘯uj za 篡czliwo嗆, wyrozumia這嗆 i ewentualn pomoc.

0 7
  • #2 28 Mar 2017 18:06
    sebap
    Poziom 40  

Z routera Huawei wpinasz si nie w WAN tylko w LAN routera Vigor lub Tp-Link i ustawiasz go jako AP.

0
  • #3 29 Mar 2017 07:56
    Diamond
    Poziom 11  

A to musz sprawdzi w takim razie to co napisa貫. Wczoraj na 鈍ie篡 umys wpi掖em ponownie w WAN na TP-LINK N600 i ustawi貫m DHCP i zadzwoni telefonik. Po rozmowie wr鏂i貫m i okaza這 si, 瞠 chyba potrzebowa po prostu d逝窺zego czasu aby "pobra" dane bo zacz窸o to 鄉iga.
    Niestety mam tak gruby strop, 瞠 tylko pod spodem w pomieszczeniu sygnal jest petarda a na kolejnych ju brak. Dlatego dzisiaj kolejnym kablem chc z LAN TP-LINK N600 poci庵n望 do Vigor-a na LAN jak napisale i tam ustawi AP? Czy zachowa analogi i z LAN TP-LINK da do Vigora do WAN?

0
  • #4 29 Mar 2017 16:19
    sebap
    Poziom 40  

Ustaw jako AP, zmie kana, nazwa sieci mo瞠 zosta ta sama.

0
  • #5 29 Mar 2017 19:51
    Diamond
    Poziom 11  

Sebap jest ju dobrze ale...
    Gpon -> TP-LINK WAN z TP-LINK LAN1 -> Draytek Vigor2130 i teraz tak.

TP-Link po Wifi daje ponad 100 Mbps a Drayek mieli od 5 do 7Mbps (kiedy do Drayteka podepn si Lanem do leci ponad 100Mbps). Myslalem, ze zak堯cenia wychodz od strony TP-linka WiFi wiec wylaczylem ca趾owicie WiFi w TP-Link przyciskiem off wifi ale to nic nie zmienilo i nadal WiFi leci z TP-Link 5-6Mbps. Co mo瞠 by przyczyna?

Jutro przyjdzie do mnie Switch wiec sprobuje z TP-Link lana wpuscic w switcha a dopiero z niego w WiFi chocia ju teraz wiem ze to nic nie zmieni skoro po Lanie leci ponad 100Mbps.

Bardzo duza dla mnie zagadka dlaczego Vigor tak kaprysi. Musze sprobowac zalatwic inny router z WiFi dla spr鏏owania?

0
  • #6 29 Mar 2017 19:54
    sebap
    Poziom 40  

Poka screeny z ustawie Draytek'a.
    Niejasno napisa貫. Kiedy Draytek daje 5-7Mb/s?. Gdy jest pod陰czony kablem do Tp-Linka?

0
  • #7 30 Mar 2017 15:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Diamond
    Ten TP Linka ma zewn皻rzne anteny, a ten Draytek ich nie posiada?

Zamie routery miejscami (TP Linka z Draytekiem).

0
  • #8 14 Kwi 2017 11:09
    Diamond
    Poziom 11  

Przepraszam za d逝窺z nieobecno嗆.
    Wi璚 tak:
    @sebap
    Draytek dawa 5-7Mb/s kiedy sz這 po WiFi a oddalone od WiFi 1-2m, pod陰czenie do kabla dawa這 pr璠ko軼i ponad 80Mbs.

@KOCUREK1970
    Oba maj zewn皻rzne anteny. Zamieni router闚 miejscami nie mog zbytnio poniewa TPLink potrafi na auto z豉pa parametry a Draytek nie potrafi. Wbicie na si喚 parametr闚 jaki 豉pie TPlink powoduje, 瞠 Draytek 陰czy-roz陰cza-陰czy-roz陰cza...

Ostatecznie zrobi貫m tak (st康 moja nieobecno嗆).
    Poci庵n掖em przew鏚 ze strychu po 軼ianie (dopiero przed tynkowaniem) wszed貫m w salonu kabelkiem i teraz to jest tak:

Z Huawei Echolife HG8245H oko這 40m kablem do salonu leci do TPlinka a z TPlinka ju "rozsiewa sygna po ca造m mieszkaniu. W ca造m salonie WiFi leci >80Mb/s, do kuchni te dolatuje 80Mb/s a w sypialni "spada" do 50Mb/s. Dla mnie jest to w pe軟i satysfakcjonuj帷e. Wszystkie zmiany wysz造 w trakcie wi璚 od "planowanego" problemu do obecnej chwili po tych zmianach jestem zadowolony z osi庵ni皻ego rezultatu. Najwa積iejsze w tym wszystkim, 瞠 TPlink z豉pa na automacie parametry.

0