Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet captiva 2,2 diesel - Przepustnica

28 Mar 2017 12:51 3354 16
  • Poziom 5  
    Witam Koledzy. Mam pytanie, chcę kupić przepustnicę do Chevroleta Captiva nr 25183238.
    W "Intercars" na ściągnięcie jej, mam czekać 3 tygodnie. Macie może jakieś inne dojścia?
  • Poziom 16  
    mariosiwy napisał:
    Witam Koledzy. Mam pytanie, chcę kupić przepustnicę do Chevroleta Captiva nr 25183238.
    W "Intercars" na ściągnięcie jej, mam czekać 3 tygodnie. Macie może jakieś inne dojścia?
    hey nie sadze zeby bylo cos szybciej u mnie tez stoi juz 10 dni na przepust czeka, prubuj moze opla szukac jak sie zamienia oem pozdro
  • Poziom 5  
    Witam
    Chciałem się podzielić ze swoim przypadkiem przepustnicy od captiva 2.2 diesel.
    Tak jak pisałem wcześniej ASO Chevrolet stwierdzili ze jest uszkodzona przepustnica, sama części 2600zl.
    Wymontowane i i sprawdziłem u fachowców. Przepustnica Ok.
    ASO Chevrolet na ul. Połczyńskiej w Warszawie - złodzieje i naciągacze. Omijajcie ich z daleka. Już drugi raz chcieli mnie okraść łącznie to już by było 6000 na samych częściach . Bo wcześniej oszustwo z turbiną.

Mam prośbę. Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny ?
    W zał kody błędów
  • Poziom 16  
    mariosiwy napisał:
    Witam
    Chciałem się podzielić ze swoim przypadkiem przepustnicy od captiva 2.2 diesel.
    Tak jak pisałem wcześniej ASO Chevrolet stwierdzili ze jest uszkodzona przepustnica, sama części 2600zl.
    Wymontowane i i sprawdziłem u fachowców. Przepustnica Ok.
    ASO Chevrolet na ul. Połczyńskiej w Warszawie - złodzieje i naciągacze. Omijajcie ich z daleka. Już drugi raz chcieli mnie okraść łącznie to już by było 6000 na samych częściach . Bo wcześniej oszustwo z turbiną.

W zał kody błędów
    witam kolege, moze byc lewe powietrze, jakas nieszczelnosc na dolocie
  • Poziom 30  
    mariosiwy napisał:
    W zał kody błędów

Przerwa w obwodzie przepustnicy. Wiazka do sprawdzenia.Ewentualnie przerwa wewnatrz przepustncy wiec do wymiany.

mariosiwy napisał:
    Wymontowane i i sprawdziłem u fachowców

To dlaczego pytasz tu o pomoc!
    Oddaj tym fachowcom i niech ci naprawia auto jedyne co ty musisz zrobic to zaplacic .
  • Poziom 16  
    diodabg napisał:
    mariosiwy napisał:
    W zał kody błędów

Przerwa w obwodzie przepustnicy. Wiazka do sprawdzenia.Ewentualnie przerwa wewnatrz przepustncy wiec do wymiany.

mariosiwy napisał:
    Wymontowane i i sprawdziłem u fachowców

To dlaczego pytasz tu o pomoc!
    Oddaj tym fachowcom i niech ci naprawia auto jedyne co ty musisz zrobic to zaplacic .
    no wlasnie jak fachowcy sprawdzili instalacje przewody jak byla wymontowana?
  • Poziom 30  
    diesel022782 napisał:

Dlatego napisalem oddaj auto do fachowcow skoro twierdzi ze ma lepszych niz serwis .
    Nie ma sie co spinac kolego ;-)

Wracajac do twojej porady
    diesel022782 napisał:
    moze byc lewe powietrze, jakas nieszczelnosc na dolocie

Lewe powietrze nie ma nic do rzeczy przy tych bledach.
    Widac jak byk ze albo poleciala zebatka w przepustnicy lub polamane przewody.

Pozdrowonka ;-)
  • Poziom 16  
    diodabg napisał:
    diesel022782 napisał:

Dlatego napisalem oddaj auto do fachowcow skoro twierdzi ze ma lepszych niz serwis .
    Nie ma sie co spinac kolego ;-)

Wracajac do twojej porady
    diesel022782 napisał:
    moze byc lewe powietrze, jakas nieszczelnosc na dolocie

Lewe powietrze nie ma nic do rzeczy przy tych bledach.
    Widac jak byk ze albo poleciala zebatka w przepustnicy lub polamane przewody.

Pozdrowonka ;-)
    byc moze ja tego nie widzialem, natomiast w moim przypadku u klijeta generowal blad przepustu i wlasnie byla nieszczelnosc za przepustnica, z tad moja sugestia noi de fakto nie zgodze sie z toba ze niema to nic do zeczy, pozdro
  • Poziom 5  
    Witam Kolegów
    problem się rozwiązał, dziękuje wszystkim za pomoc choć mniej tym którzy sugerowali zakup nowej przepustnicy i wymianę. Przepustnica sprawna, tak jak pisałem wcześniej została wymontowana i zawieziona do sprawdzenia do elektroników -koszt 35 zł . po stwierdzeniu sprawności zamontowana ponownie i cud wszytko ok !!!!! Brak błędów przepustnica pracuje wszystko OK.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    mariosiwy napisał:
    i cud wszytko ok

Nie cud kolego ruszyles wiazka i na jakis czas bedzie stykac ;-)
    Szerokiej drogi i pozdrowionka :-)
  • Poziom 16  
    mariosiwy napisał:
    Witam Kolegów
    problem się rozwiązał, dziękuje wszystkim za pomoc choć mniej tym którzy sugerowali zakup nowej przepustnicy i wymianę. Przepustnica sprawna, tak jak pisałem wcześniej została wymontowana i zawieziona do sprawdzenia do elektroników -koszt 35 zł . po stwierdzeniu sprawności zamontowana ponownie i cud wszytko ok !!!!! Brak błędów przepustnica pracuje wszystko OK.

Pozdrawiam
    o cudach to ja slyszalem wszystko ale zadnego nigdy nie widzialem, wyjoles i zalozyles to samo i jest dobrze?? ciesze sie ale przychylam sie opini kolegi ze to wtyczka albo przewody gdzies przerwa w obwodzie jest, pozdro
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc... Captiva 2012r 2.2D
    P02E4 -Zawór przepływu powietrza dolotowego
    - Zablokowany otwarty

P122D-Czujnik położenia zaworu przepływu w układzie dolotowym
    -przekroczona wartość graniczna dla przyuczenia

Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki...

Dodano po 3 [minuty]:

Może to być jakies "mechaniczne zacięcie"
  • Poziom 30  
    Maciej870 napisał:
    Może to być jakies "mechaniczne zacięcie"
    Tak rozegnij blaszana obudowe i bedziesz widzial co w srodku ;-) Najpierw sprawdz wiazke i wtyczke.
  • Poziom 2  
    Czyli iść w kierunku przepustnicy...??!!
    Ma ktoś może jakieś foto...?
  • Poziom 2  
    Jak najlepiej dostać się do tej przepustnicy ...ani od gory... ani od dołu. ..jakaś masakra...ktos kto robil w captivie prosze o wskazówki. .. z gory dziękuję...
  • Poziom 1  
    Zdejmij lewe koło i to szmaciane nadkole, wtedy dasz rade tam się wślizgnąć.
  • Poziom 2  
    Przepustnica wyciągnięta....wizualnie wszystko ok ...malutki osad reszta jak Nowa... układ w środku padnięty. ..? podmienie na inna uzywke i zobaczymy co się będzie działo ... z ciekawości tel do serwisu ...Nowa 3200  jeśli nie przepustnica ...to iść w kierunku sterownika ?