Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet z Windows czy netbook?

kuba14git 28 Mar 2017 14:29 2133 23
  • #1 28 Mar 2017 14:29
    kuba14git
    Poziom 8  

Witam!
    Mam Asusa eee pc 1005p, który ledwo ciągnie system, i zastanawiam się czy go nie sprzedać i kupić tablet z Windowsem do 300zł na alledrogo. Używał bym go do neta, office, oglądania youtube, filmów na dysku i ew. Painta.
    Co o tym sądzicie? Jakie tablety polecacie?

0 23
  • #2 28 Mar 2017 14:59
    rtj71
    Spec od komputerów

Do takiej kwoty nie poszalejesz, szukaj Lenovo Miix, niczego lepszego za te pieniądze nie kupisz.

0
  • #3 28 Mar 2017 15:24
    kuba14git
    Poziom 8  

Oj lenovo... Złe wspomnienia... Dam drugą szansę. A co twierdzisz o jakimś Kia no albo Lark?

0
  • #4 28 Mar 2017 15:57
    rtj71
    Spec od komputerów

kuba14git napisał:
    Oj lenovo... Złe wspomnienia... Dam drugą szansę. A co twierdzisz o jakimś Kia no albo Lark?

Badziewie, kiepska jakość wykonania, padają same z siebie.

Używałem Miix 2 i naprawdę mogę polecić, teraz z racji tego że potrzebuję urządzenia przenośnego z windowsem rzadko to mam Samsung NP305 z AMD E450, poniżej takiej klasy APU z procesorem bym nie schodził.

Ewentualnie można poszukać sprzętu Chuwi ale może być ciężko w tej kwocie nawet 8 cali kupić.

0
  • #5 28 Mar 2017 16:48
    TheKamil
    Poziom 14  

Posiadam Larka od roku i po za tym że dwa razy stłukłem ekran nic się nie dzieje. Działa naprawdę spoko jak na Atoma i daje radę udźwignąć dysk HDD 500GB na USB.
    Ma słaby aparat ale do rozmów na skypie wystarczający. Da się nawet na nim zagrać w CS 1.6 w 1280x800 przy zachowaniu 90FPS na niskich ustawieniach, dodam że kupiłem go w Euro za 299zł. Ja ogólnie polecam ten sprzęt(Ultimate 8i WIN)

1
  • #6 28 Mar 2017 18:00
    Kuba5093
    Poziom 17  

Bawiłem się trochę larkiem co prawda rzeczywiście źle to nie działa - trochę jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia, ale lepszą opcja będzie szukanie lenovo miix.

0
  • #7 28 Mar 2017 18:10
    kuba14git
    Poziom 8  

Na Olx'ie znalazłem lenovo mi 2 za równe 300. Może się skuszę, bo sami rodzice przyznają, że "może wzięli by ten laptop, ale coś wolno otwiera internet" XD. W ogóle youtube na 7 200 pójdzie?

0
  • #8 28 Mar 2017 19:35
    TheKamil
    Poziom 14  

Na Larku przy Atomie Z3735F idzie 720p60 idealnie. Więc musisz zobaczyć co jest w tym Miixie

0
  • #9 28 Mar 2017 22:06
    rtj71
    Spec od komputerów

Na mixie 2 youtube spokojnie u mnie działał w 1080p bez ścinek.

0
  • #10 28 Mar 2017 23:25
    kuba14git
    Poziom 8  

Chyba kupię tego Miixa. Szkoda mi, bo zżyłem się z tym Asusikiem. Ogólnie jak rzecz robi na mnie dobre wrażenie to przywiązuję się do niej... Widziałem film na youtube, gdzie ktoś na nim (mowa o Miixie) edytował w Power Directorze 12. Ja też edytuję w tym programie, tyle, że w trzynastce. Jedyne co mi dokucza to brak zmiany kąta nachylenia. Często przeglądam internet na kolanach i to mija się z celem, bo lubię fizyczną klawiaturę... Poza tym słyszałem o palących się głośnikach, wyłączaniu i wolnej reakcji, bądź rozłączaniu klawiatury. Czy ktoś coś podobnego zaobserwował?
    Jak są błędy językowe i ortograficzne, to dlatego, że piszę z tabletu ze słownikiem!

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno... Bo ktoś sprzedaje za 300 zł, bo nie ma ładowarki, i napisał, że da się ładować telefoniczną 2 A. Mam chińską z Raspberry Pi 2 A 5V. Czy nie spali tableta? Jak znajomemu laptopa ładowarka Asrus (nie żart). :spoko:

Dodano po 3 [minuty]:

Sorry, mam powerdirector 14!!!

0
  • #11 28 Mar 2017 23:33
    rtj71
    Spec od komputerów

Co do problemów z tabletem - każdy sprzęt jakieś ma, najlepiej przetestować na żywo. Dźwięk jest taki jakiego można się spodziewać po tablecie - głośniki szału nie robią ale da się obejrzeć jakiś filmik.

Co do kąta nachylenia - kwestia przyzwyczajenia, można zawsze kupić coś bliźniaczego z regulowanym kątem, np. miix 300 czy któryś asus transformer.

Musisz sobie odpowiedzieć czy wystarczą Ci 2 USB (w klawiaturze), brak opcji rozbudowania sprzętu oprócz karty micro SD. Ja w zasadzie sprzedałem tego lenovo żeby zostawić samsunga NP530, jak sprzedałem jedno, tak teraz sprzedaję drugie a zostawiam jeszcze słabszego samsunga, tyle że to wszystko zależy od potrzeb. Według mnie do internetu taka hybryda będzie w sam raz.

Co do ładowarki - nie powinno, z tym że nie pamiętam jaka tam jest ładowarka, jeśli będzie miała te same parametry co oryginalna to możesz ładować.

0
  • #12 29 Mar 2017 16:19
    kuba14git
    Poziom 8  

Za 300 to może być coś nie tak... Ale! Ja też sprzedaję netbooka, żeby mieć na Lenovo czy inne...
    Dodano po 47 [minuty]:
    Chociaż wiecie co? Lenovo a na moje Gównovo (lub Gównowo) jest beznadziejną firmą! Przypomniałem sobie o Superfishu! Na dodatek powiem wam dlaczego żywię urazę dla Gównovo, bo Superfish to jedno... Musiałem reinstalować system 6 razy bo partycja recovery nie istniała! Ponadto dostarczone stery nie działały i wyskakiwał brak pliku! Ale to nie koniec męk z Gównowo! Serwis Gambit zamiast wymienić dysk, który miał bad sectory i użycie 100% wolał zmienić SYSTEM! Jak zobaczyłem, że zamiast 10 mam 8 i nadal zepsuty dysk dostałem szewskiej pasji i zobaczyłem jeszcze że zainstalowali mi 10 kodeków 3 odtwarzacze i 2 przeglądarki rozwyłem się ze zwątpienia w ludzkość :-x (tu instalowałem system 6 razy). Po 6 reinstallach spakowałem sprzęt i dałem rodzicom za free! :evil: I tu w życie wchodzi Asusik, po 3 miesiącach Dell OptiPlex 990 i jesteśmy teraz dnia 29 mara 2017 roku, gdzie zamieniam ukochanego Asusika na Gównowo z superfishem i może nie wiem jak bardzo proszę się o kłopoty... Jeżeli to przeczytałeś internauto to wiesz dlaczego mam "obrzyd" do GÓWNOVO.

0
  • #13 30 Mar 2017 16:52
    kuba14git
    Poziom 8  

I wszystko legło w gruzach! Tablet ma rosyjską klawiaturę. Jakieś inne propozycje? Miix 300 dobry jest?

0
  • #14 14 Kwi 2017 12:19
    kuba14git
    Poziom 8  

Kupiłem miix 300. Zdam relację jak przyjdzie.
    Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom! :wink:

0
  • #15 22 Kwi 2017 12:51
    buddd
    Poziom 1  

Kupiłem miixa i w moim przypadku kompletnie nie spełnia oczekiwań. Działa jak smartfon z niskiej półki, więc do niczego poza przeglądaniem internetu się nadaje :/

0
  • #16 22 Kwi 2017 14:13
    Jarosx9
    Poziom 35  

Mam Miix 2 10", sam wybrałem i już bym nie wybrał.
    Jest mnóstwo bugów sprzętowych/firmware w tym gównie, naprawdę dużo, wszystkich nie pamiętam teraz:
    - bluetooth pod Win 10 - jak się włączy i coś prześle/wyszuka to zawieszają się przyciski sprzętowe, twardy reset potrzebny
    - problem z kamerką która kilka razy w ciągu około dwóch lat straciła ostrość i nie wiadomo dlaczego po pewnym długim czasie odzyskała - i to akurat w momencie gdzie w którym mogłem nagrać niepowtarzalną i potrzebną scenę
    - megadelikatna dodatkowa klawiatura, która po dosłownie kilkudziesięciu użyciach pęka (bez przenoszenia) w okolicy portów usb,
    - megarysująca się pokrywa
    - przycinanie się dźwięku i filmów pod windows, raz na kilkadziesiąt wybudzeń, konieczny restart
    - aktualizacje które się wpie_ddd_ją - akurat jak się coś przytnie i trzeba przeładować, ale to wszystko domena win.
    - plastiki które się rozkładają
    - mimo że jest 64GB SSD to całość bardziej mi przypomina odpalanie z taniej karty pamięci
    - oczywiście szybka jest tak mega hartowana że przy pierwszym upadku w futerale (niewielkim), strzeliła jak wściekła.
    Prócz kafelków w tym windows 8/10, które się jakoś dobrze wygodnie klika w miarę to reszta zdaje się być już tylko kulą u nogi, a przejście w tryb pulpitu co miało być dla mnie zaletą dodatkową (kompatybilność z normalnym pc), to jest jakaś pomyłka.
    To jest tylko do internetu i nie wiem nawet jaką przeglądarkę polecić. Firefox odpada - za wolno, Edge ma swoje odchyły (długo były problemy z reklamami które zabijały wydajność) - da się coś zrobić ale to IE, Chrome - sprawnie ale mało dostosowane do tabletu, Vivaldi - za wolno itd.

PS. Miałem wcześniej Prestigio na Androidzie i jakość wykonania obudowy i jej starzenie się biły na głowę to Lenovo.

0
  • #17 22 Kwi 2017 14:29
    E8600
    Poziom 36  

buddd napisał:
    Kupiłem miixa i w moim przypadku kompletnie nie spełnia oczekiwań.

Ja bym doradził netbooka ale bym szukał czegoś na czym można postawić alternatywny system. Linuxa, Xp lub nawet jakiś system appla. Kolega na netbooku postawił xp to latało jak rakieta normalnie ale teraz ten system jest porzucony nawet przez przeglądarki. Zobacz tutaj:

Link

0
  • #18 22 Kwi 2017 20:28
    kuba14git
    Poziom 8  

Kupiłem Miix 300 i Win 10 to tragedja. Mam 3 dni i miałem 7 błędów i Bluescreen.
    Na szczęście mam klucz do 8.

0
  • #19 22 Kwi 2017 22:19
    rtj71
    Spec od komputerów

Osobiście na windows 8.1 nie miałem żadnych problemów z tym tabletem. Teraz używam 11 calowego Samsunga z AMD E450 i Radeonem HD6320 i też zero problemów.

0
  • #20 22 Kwi 2017 22:41
    kuba14git
    Poziom 8  

Ja miałem Windows 8.1 na laptopie i zaintalowałem 10. Dysk się zepsuł i zaniosłem do naprawy. Pan Lesław z sereisu Gambit stwierdził, że to od maszyn wirtualnych. (???) I usunął partycje. I wgrał 8.1 z 20 kodekami (po co?) i 4 przeglądarki. A dysk nadal zepsuty...
    Miałeś Miix? Jak opinia?

0
  • #21 23 Kwi 2017 10:13
    rtj71
    Spec od komputerów

kuba14git napisał:
    Miałeś Miix? Jak opinia?

Po skonfigurowaniu wszystko super działało, filmiki na youtube, przeglądarka, filmy po hdmi tak samo. Nie wiem, może na dobry egzemplarz trafiłem
    kuba14git napisał:
    Pan Lesław z sereisu Gambit stwierdził, że to od maszyn wirtualnych.

Tego to wcale nie rozumiem.

0
  • #22 23 Kwi 2017 11:13
    Jarosx9
    Poziom 35  

Na Win 8.1 Mix 2 10 chodziło płynniej i parę bugów mniej było.

0
  • #23 23 Kwi 2017 11:24
    E8600
    Poziom 36  

Stabilność Windowsa na sprzęcie mobilnym, który jest obecnie bogatszy niż rynek PC (chodzi mi o mnogość chipów i procesorów mobilnych) spowodowana jest kiepskimi sterownikami dlatego pod windowsa polecam netbooka a dla tabletu zostaje system android, który też jest daleki od ideału. Zresztą jakoś nie widzę stabilności tabletu z Windowsem, gdzie pamieć to jeden chip.

0