Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - ZyXEL P-2812HNU-F1 Porty Ethernet nie działają

28 Mar 2017 16:17 426 3
  • Poziom 7  
    Witam, tak jak w temacie.. porty ethernet w moim routerze nie działają. Przestały działać dokładnie po burzy także strzelam, że się popaliły.. Wifi normalnie działa jednak ledwo działa :D jak pingowałem router ping 192.168.1.1 -t to widniały przeskoki nawet do 1000ms :o Dostawce internetu mam `najlepszego` zadzwoniłem do niego opisałem problem, powiedzieli mi, że to problem z mojej strony(wina routera) i powiedzieli mi, że za niego nie odpowiadają, gdzie ja go dzierżawiłem :D i nagle powiedzieli, że to nie ich własność(nie mam na niego gwarancji) :D chciałem wymienić router na inny i kupiłem jakiegoś tp-linka za 150zł i wyszło, że wymiana na inny jak ZyXEL P-2812HNU-F1 nie wchodzi w grę, bo ten router ma jakąś specyficzną konfigurację dzięki czemu w ogóle mam internet.. a ten ZyXEL kosztuje coś koło 500zł ;-; ... Teraz mam pytanie.. Co mogę zrobić z tym routerem? opłaca się go naprawiać? z tego co wiem to są adaptery usb->ethernet czy to zadziała na routerze?
    Na koniec jeszcze powiem, że to na 1000% nie jest wina karty sieciowej, testowałem na komputerze, laptopie później znowu, ale już na nowym laptopie. Byłem jeszcze sprawdzić u znajomego czy działa mi ethernet i u niego normalnie działało także wykluczam opcję z kartą sieciową.

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do kogo prawnie należy uszkodzony sprzęt - jest operatora czy Twój?
    Jeśli operatora, to musi wymienić (choć może Cię obarczyć kosztami dostarczenia nowego urządzenia - burza to TWÓJ problem, Ty masz dbać o sprzęt operatora w Twoim domu).
    A jeśli Twój - no to już ich to nie interesuje (ale wtedy nie mogą Ci robić problemów z konfiguracją).

Co to konkretnie za usługodawca i jaka to ta niby tylko ich konfiguracja - wszak to zwykły router ten ZyXEL.
    kubernik napisał:
    z tego co wiem to są adaptery usb->ethernet czy to zadziała na routerze?

Nie (bo jak wgrasz do routera sterowniki od chipsetu takiej karty).
    kubernik napisał:
    opłaca się go naprawiać?

Najpierw takiego speca znajdź (bo gniazda mają elektronikę, inne układy, są powiązane z głównym procesorem, kontrolerem...).
  • Poziom 7  
    KOCUREK1970 napisał:
    Do kogo prawnie należy uszkodzony sprzęt - jest operatora czy Twój?

Sprzęt BYŁ operatora... nim też BYŁ operator z AC systemów tylko, że ich wykupiło Multimedia Polska i powiedzieli mi, że sprzęt należał do starego operatora i oni za niego nie odpowiadają.. Wcześniej tak jak i teraz mam umowę bez zobowiązań, także nie wiem czy coś mogę.

KOCUREK1970 napisał:
    Co to konkretnie za usługodawca i jaka to ta niby tylko ich konfiguracja - wszak to zwykły router ten ZyXEL.

Jak rejestrowali mi tp-linka był jakiś problem przez co nie mogli mi dostarczyć internetu i wtedy do mnie zadzwonił ich technik który powiedział, że jak wymieniam router to musi być jakiś zamiennik starego, który ma zbliżoną konfigurację.. nie pytałem o szczegóły.
  • Specjalista Sieci, Internet
    kubernik napisał:
    sprzęt należał do starego operatora i oni za niego nie odpowiadają..

Piszesz coś o MM - czy masz jeszcze jakiś modem kablowy od nich, czy TYLKO to urządzenie.
    kubernik napisał:
    Wcześniej tak jak i teraz mam umowę bez zobowiązań, także nie wiem czy coś mogę.

To nie ma znaczenia, czy terminówka czy już nie - operator ma dostarczyć urządzenie do wykonania usługi.
    kubernik napisał:
    nie pytałem o szczegóły.

To dopytaj - bo to może być tylko nic szczególnego i załatwisz to innym routerem (ale to musisz dokładnie wiedzieć co im tam nie pasuje).