Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37A6561FXXh - Poziom dzwięku na maxa

28 Mar 2017 17:05 1008 4
  • Poziom 21  
    Witam .
    Naprawiam Samsunga LE37A656A1FXXH w którym jest usterka . Po włączeniu poziom dźwięku jest ustawiony na maxa i jednostka poziomu nie pokazuje 100 tylko 181 .
    Wiem ,że jest to związane z pamięcią a dokładniej z zawartością pamięci . Chodzi o eeproma (IC5107) ATMLH814 2EB (24C256).
    Main BN94-01741H. Sprawdziłem bazę pamięci ale niestety nie znalazłem bina do mojego TV. Proszę o pomoc . Może ktoś ma w swoich zasobach bina .
  • Poziom 21  
    A próbowałeś zapisać samymi FF.
  • Poziom 21  
    Tak . Od tego zacząłem walkę z tematem . Niestety procesor przepisuje inną matrycę . Jest obraz "przekłamany " . Brak możliwości oczytania ustawień w trybie serwisowym ( obraz nie czytelny ).
  • Poziom 21  
    Ok.
    Dziękuje za pomoc .
    Temat w między czasie rozwiązałem . Wszedłem w tryb serwisowy zapisałem wszystkie ustawienia na starej pamięci . Następnie wymieniłem pamięć zapisaną FF . Potem ponownie uruchomiłem tryb serwisowy i trochę "poomacku " zmieniłem typ matrycy .Obraz już był normalny . Na końcu ostatni raz wszedłem w tryb i zmieniłem ustawienia na takie jak w oryginale .Telewizor po włączeniu ustawienia dźwięku ma prawidłowe. Niestety z braku czasu nie zapisałem bina .Klientowi się spieszyło . Temat zamykam .