Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

[Rozwiązano] Ariston LV620 IX - cieknie woda z czujnika ciśnienia

maxxx28 28 Mar 2017 20:29 501 2
  • Ariston LV620 IX - cieknie woda z czujnika ciśnienia

Poziom 2  

Witam. Zaczęło się od problemów z myciem. Zmywarka omijała pierwszą część mycia (wstępne mycie) i później ładnie myła i płukała. Zamiast suszyć wyskakiwał błąd i migały 1 i 3 dioda. Po kilku dniach zaczęła cieknąć woda pod spodem i robiło się spięcie.Udało mi się zlokalizować wyciek, właśnie z czujnika ciśnienia. Nie z podłączenia do wężyka lecz z podłączenia kostki (stąd spięcie). Wygląda na to, że wyrobił się gumowy grzybek/uszczelka włączająca mechanizm. Znalazłem już taki w jakimś sklepie internetowym, ale obawiam się czy ta awaria nie wynika np. ze zbyt dużego ciśnienia? Może wcześniejsze objawy mają związek z przeciekaniem tego czujnika?
    Ariston LV620 IX - cieknie woda z czujnika ciśnienia

0 2
    Specjalista AGD

maxxx28 napisał:
    czy ta awaria nie wynika np. ze zbyt dużego ciśnienia?

Nie ma mowy, o za dużym ciśnieniu.

0
    Poziom 2  

Próbowałem naprawić ten czujnik , ale ostatecznie pomogła dopiero wymiana na nowy.Ale i tak mam wrażenie,że w zmywarce jest za duże ciśnienie wody.Wymieniłem już uszkodzoną rurke doprowadzającą wodę do górnego wirnika,oraz już dwa górne wirniki.Drugi zamiennik rozkleił się już po kilku miesiącach.Narazie podobnie jak w przypadku pierwszego wydłużam jego życie zgrzewaniem go na gorąco.

0