Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak regulację głośności przerobic na balans L/R

29 Mar 2017 06:27 315 2
 • Poziom 3  
  Witam. Posiadam moduł przedwzmacniacza stereo z regulacją tonów niskich, średnich, wysokich oraz głośności. Regulacja barwy odbywa się w zakresie +/- 12dB za pomocą potencjometrów 2x100K i taki sam potencjometr zastosowano do reg. wzmocnienia i tu nasówa się moje pytanie: Jak z regulacji głośności zrobić balans L/R ? Wiem że należałoby (najleprzy jest) wstawić potencjometr podwójny 2x100K tympu M+N. Dodam tylko że pot. reg. głośności ma na płytce połączone ze sobą skrajne prawe ( patrząc od str. gałki pot.) styki. Czy wystarczy wylutować pot. głośności i wstawić typu M+N a balans bedzie działać prawidłowo czy musze pomostkować jego styki w inny sposób niż oryginalny?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Te połączenie skrajnych prawych jak napisałeś to masa. Wymieniając na potencjometr M+N będziesz musiał na te połączenie rozłączyć i na jednym z potencjometrów skrajne przewody zamienić miejscami.
 • Poziom 3  
  Więc jest tak jak przypuszczałem ale nie znając dokładnej zasady działania potencjometru tymu M+N wolałem sie upewnic. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.