Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler GALMET. - Uszkodzone elektroniczne sterowanie.

29 Mar 2017 11:55 1812 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam uszkodzone elektroniczne sterowanie grzałką w bojlerze Galmet.
    Grzałka sprawdzona grzeje. Czy można naprawić sterowanie ?
    Dziękuję i pozdrawiam.

Bojler GALMET. - Uszkodzone elektroniczne sterowanie. Bojler GALMET. - Uszkodzone elektroniczne sterowanie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Witaj, płytka całkiem martwa?
  • Poziom 19  
    Za mało informacji żeby cokolwiek powiedzieć.
    Coś się fizycznie spaliło czy nic nie widać ?Wyświetlacz reaguje?
  • Poziom 8  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Wyświetlacz nie reaguje. Widać tylko nadpalone plastiki na przewodach od grzałki przy wejściu na płytkę.Przewody przewodzą - sprawdzałem. Bateria na pewno nie trzymała programów. Pozostałe podzespoły elektroniki bez widocznych zmian.
  • Poziom 33  
    Czyli uszkodzona przetwornica. Najpewniej padł ten 7-nóżkowy sterownik. Pewnie jego nazwa zaczyna się on LNK... One lubią padać bez logicznego powodu.
  • Poziom 29  
    Ryszard_ napisał:
    Pozostałe podzespoły elektroniki bez widocznych zmian.

Potrafisz posługiwać się prostym multimetrem? Jeżeli nie, to polecam zwrócić się do serwisu.
    teskot napisał:
    Najpewniej padł ten 7-nóżkowy sterownik. Pewnie jego nazwa zaczyna się on LNK... One lubią padać bez logicznego powodu.

Tak na odległość potrafisz wróżyć? Może na początek wypadałoby sprawdzić elementy odpowiedzialne za zasilanie przetwornicy? Bezpiecznik, mostek Graetza?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To nie kwestia wróżbiarstwa tylko doświadczenia. Bezpiecznika jako takiego nie ma, jest rezystor. Gdyby był uszkodzony mostek to ten rezystor byłby roztrzaskany. A inna kwestia, że te układy LNK padają. Biorąc pod uwagę, że w grupie około 15 osób, z którymi pracuję, 6 osobom padły te układy w pralkach czy innych zmywarkach i naprawiałem im to pozwala mi wyrobić sobie zdanie na temat tej serii.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Jestem zielony z elektroniki. Zapraszam chętnych naprawić mi ten sterownik na PW.
    To z siedmioma nóżkami to - 12APL 130 CPAY 0548G. Przepraszam ale tak znam się na elektronice. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam mam podobny problem z sterownikiem co prawda mój się włącza ale nie da się zmienić temperatury ustawiony na 15 stopni i nie reaguje jest na układzie 12APL 130 CPAD 0840G jeśli to wina układu to gdzie go modę dostać lub zamiennik. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    12APL130 można zamienić na NCP1012. Proponuję wymienić na początek kondensator na 1 pinie tego scalaka.