Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 2000 - 2200 Smart TV, Wi-Fi...

29 Mar 2017 12:40 2871 22
  • Poziom 13  
    Jak w temacie, potrzeba telewizora ;) Mam upatrzony model LG 43UH603V lub LG 49UH603V, te same modele, różnią się tylko wielkością. Może ktoś ma jakieś inne propozycje w zakładanym budżecie. Bardzo zależy mi na bezprzewodowym odtwarzaniu plików z komputera stacjonarnego. Obecnie wyśmienicie sprawuje się takie rozwiązanie przy użyciu tabletu Yoga 2 oraz aplikacji ES File Explorer, odtwarza wszystko. Tylko że ten TV nie jest na androidzie, czy jest w nim opcja jakiegoś wygodnego przegladania udsotepnionych folderów z komputera ? Dlatego szukam alternatywy w Android TV.

Ewentualnie jak sprawują się różnej maści TV Boxy z androidem ? Czy ma to sens ? Coś na zasadzie KODI.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25mkw
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? z - 3-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - z lewej strony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - LG 42LB5800
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Jak najwięcej :) - SmartTV, Wi-Fi, 4K... (bez 3d i ambilighta)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - HDMI, obowiązkowo Wi-Fi
    10 .Jakie urządzenia? - Konsola, Kino...
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 3 - 4
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - Nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Raz w tygodniu
    16. Preferencje co do marki? - LG, Samsung, Sony...
    17. Preferencje co do wielkości? - 42 w góre
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Obecny telewizor ma bardzo powolny interfejs
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2000 - 2200
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - Bardzo rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - Różnie (chciałbym korzystac ale obecnie mam te funkcje bardzo ograniczone)
  • Pomocny post
    sprzedawca - konsultant
    Obydwa modele są 50Hz i bez Androida.
    Z Androidem masz w klasie cenowej :
    - TCLa 43P6046 za 1999 zł z kalibracją :
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    - Thomsona 43UC6406 za 1950 zł z kalibracją
    Ten Android 6,0 jest najszybszy , mimo że najnowszy - na rynku.
    Pozwala ściągać tysiące aplikacji w tym np HBO Go.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    pade napisał:
    Ewentualnie jak sprawują się różnej maści TV Boxy z androidem ? Czy ma to sens ? Coś na zasadzie KODI

Dobrze sie sprawuja, tylko trzeba wiedziec co kupic.
    Generalna zasada jest taka ze odpuszczasz od razu modele na Amlogic s912. Te sie kompletnie nie zgrywaja z Kodi -brak wsparcia.
    Mozesz brac modele na Amlogic s905(x).

W ciemno mozna kupowac Wetek, Xiaomi Mi box, nvidia shield, minix u1.
  • Poziom 13  
    A gdybym chciał jednak coś większego ? Lekko naginajac budżet zaproponowałbym Samsung UE50KU6072U, co koledzy o nim sądzą ? jest to dobry model ? Jaki OS tam siedzi ? Podziała to troche ? Thomson wymieniony wyżej jest brany pod uwage, ale rozważam również dołożenie drobnej kwoty do TV z większą matryca.
  • sprzedawca - konsultant
    To model 5o Hz.
    To masz jeszcze Thomsona i TCLa - to jest ten sam produkt w środku. Różnią się obudową.
    Thomson ma plastikową, TCL ma jak w klasie VIP - szczotkowane aluminium.
    No i mają Androida 6,0 który działa znakomicie.

Masz dużą odległość więc większy przyniesie Ci znacznie więcej radości. A ile masz kasy na dołożenie do 55" ?
  • Poziom 13  
    Witam, TV nadal nie został zakupiony, ciągle się zastanawiam, bez obrazy dla nikogo ale wolałbym coś sprawdzonego jak Samsung czy LG, mam obecnie TV 42BL5800 i jestem z jakości bardzo zadowolony, ale swoje lata już ma. Jezdze porównuje i dalej nie wiem mam upatrzone kilka modeli, prosiłbym o porade co będzie najlepsze z tych podanych.

UE55KU6072
    UE55KU6400
    55PUS6561

Sam już nie wiem, ciągle dokładam kase do założonego budżetu, najchetniej wziałbym UE55KU6400, czy byłby to rozsądny wybór w kwocie DO 3000zł?
    Do 3 tyś TCL zbiera zdecydowanie najlepsze opinie i jakością , bo ma kontrast zdecydowanie lepszy od podanych modeli Samsunga ( dwa razy lepszy bo 7900:1)
    Ma lepsze wyposażenie bo Androida 6,0 - czyli masz dostęp do tysięcy, tysięcy filmów i platform filmowych. I kosztuje za 55" - 2850 zł . W tej samej cenie masz Thomsona 55UC64 - który różni się tylko obudową od TCLa.
    Philips jest extra ale kosztuje 3599 zł - Philips ma matrycę natywna 100Hz.
  • Moderator RTV Co kupić
    pade napisał:
    UE55KU6400, czy byłby to rozsądny wybór w kwocie DO 3000zł?

Jesli chodzi o sprawdzone marki to jest to bardzo dobry wybór. W zasadzie telewizor bez wiekszych wad.
    Taki solidny średniak. Dobra matryca VA, wysoki kontrast, dobra czerń, dobry skaler do 4K, w miarę akceptowalny HDR (choć oczywiscie na super efekt nie ma co liczyć, bo jasnośc matrycy mała). Stabilny system Tizen.

Philips 6561 to najslabszy 100Hz telewizor na rynku. Moim zdaniem gorszy obraz od wielu tanszych telewizorow 60Hz.

TCL/Thomson - sporo drobnych ułomnosci, niefunkcjonalności. Jednak w zamian jest tani i jeśli się akceptuje bycie królikiem doświadczalnym oprogramowania to warto go wziąc pod uwagę.
  • Poziom 13  
    Czyli co byś poradził w budżecie 2800-3200 (jeśli trzeba jestem w stanie coś dorzucic). Ten Samsung będzie dobry ?
  • Moderator RTV Co kupić
    Tak, moim zdaniem to dobry model (KU6400). Jedynie jak zawsze w przypadku Samsunga radze przed zakupem sprwdzic jaka matryca siedzi w konkretnym egzemplarzy (VA czy PLS) . Ten producent czesto miesza je w modelach.

Zerknalbym jeszcze na LG 58UH635V. Bardzo ciekawy i dobry model na matrycy AUO. Taka jak w Panasonicach serii DX7xx
    WebOs, VA, dobra plastyka obrazu, pełne 4K. Chyba najbardziej niedoceniony na naszym rynku model LG w 2016 roku.
  • Poziom 13  
    A w jaki sposób to sprawdzić ? Nie warto dołożyć do tego Philipsa ? TCL i Thomson wogole za mna nie przemawia, dlaczego nie ma ich w sklepach stacjonarnych typu Euro ?

A jaka różnica jest pomiędzy KU6072 a KU6400 ?
  • Moderator RTV Co kupić
    Do Philipsa 6561 nie warto dokładać, generalnie kompletnie nie warto go kupować (takie moje zdanie - miałem ten TV i sprzedałem)

pade napisał:
    A jaka różnica jest pomiędzy KU6072 a KU6400 ?

KU 6072 - matryca PLS
    KU6400 - matryca VA

VA >PLS
    Warto dopłacic do VA. Dużo lepsza czerń.
    Procesory te same, Tizen chyba w wersji 2.4 w obu modelach.
  • Poziom 13  
    A jak mam sprawdzic czy KU6400 bedzie napewno mial matryce VA w sklepie ?
  • Moderator RTV Co kupić
    W sklepie to chyba tylko po katach widzenia. Matryca VA traci kolory jak patrzysz na nią z boku.
    Matryce IPS/PLS sa w tym wzgledzie lepsze.
    Oczywiście, że warto dopłacić do Philipsa bo tylko Philips ma natywną matrycę 100Hz.
    http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/ - tu masz opis rodzi matryc.
    I IPS i VA są tak samo dobre i spełnią określone oczekiwania.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3344236.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3311689.html
    Ci Co kupili śmią być zadowoleni.|

TCLe są na VA i mają dwa razy lepszy kontrast od Samsunga bo 7900: 1 , co daje lepszą czerń. Mają znacznie lepsze wyposażenie bo z poziomu Androida masz kilka tysięcy aplikacji , w Tym Kodi 17 na którym masz za darmo kilkadziesiąt tysięcy filmów.
    A do końca czerwca wchodzi kolejna seria i to mocno "wypasiona" seria TCLa z miocro dimingiem, głośnikami JBla, ANdroidem 6,0.
    http://www.tcl.eu/pl/produkty/uhd-c70-u75c7006
    W extra cenach nawet za 75".
  • Moderator
    Ludwik XVI napisał:
    Philips 6561 to najslabszy 100Hz telewizor na rynku. Moim zdaniem gorszy obraz od wielu tanszych telewizorow 60Hz.
    Trudno się z tym nie zgodzić. W ogóle te obecne TV Philips (czyli nie europejskie) charakteryzują się głównie Ambilightem i mało czym więcej (poza usterkowością, co widać na stronach serwisowych forum). Oczywiście reklamiarz tych marek (bo i TCL/Thomson, Hitachi) będzie je zawsze zachwalał w każdym temacie w tym dziale, a te dyskusje są dość trudne... (np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16519186#16519186 ).
    Ludwik XVI napisał:
    TCL/Thomson - sporo drobnych ułomnosci, niefunkcjonalności. Jednak w zamian jest tani i jeśli się akceptuje bycie królikiem doświadczalnym oprogramowania to warto go wziąc pod uwagę.
    Oczywiście. Ale - jak wyżej...
    W każdym razie wybór należy do Ciebie. Trzeba tylko pamiętać o dobrej gwarancji.
    TCL sprzedaje 3 mln telewizorów, Hitachi 1 milion , więc nie róbcie z tych ludzi co kupili jakiś ułomnych. Mają mniej pieniędzy niż WY i nie potraficie tego uszanować tylko wprowadzacie neologizmy jak "reklamiarze" i nie możecie zrozumieć, że też chcą kupić też dobre sprzęty w klasie cenowej. Sprzedają już kilka razy więcej niż Panasonic - więc ludzie doceniają realizację ich potrzeb.
    Za chwilę startuje Sharp z nowymi modeli i Toshiba i też się zacznie wpisywanie nie sprawdzonych rzeczy.
    W Polsce każda firma, która produkuje sprzęt zabezpiecza serwis zgodnie z przepisami UE.
  • Poziom 10  
    LOCOLOCO napisał:
    W Polsce każda firma, która produkuje sprzęt zabezpiecza serwis zgodnie z przepisami UE.

To niech jeszcze pomyślą jak się przed smogiem bronić, bo masowo atakuje telewizory 6561 polecane przez Ciebie w tym temacie, nawet cały wątek u Ciebie na forum jest w tej sprawie.

A odpowiedź Philipsa jest taka:
    "Przyczyną zanieczyszczenia matrycy jest w większości przypadków wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi - tak zwany smog, który w ubiegłym roku osiągnął w Polsce (zwłaszcza w kilku województwach) rekordowy poziom na tle innych państw europejskich. Z technicznego punktu widzenia nie jest możliwe zabezpieczenie urządzeń elektronicznych przed wpływem tego typu zanieczyszczeń, ponieważ układy elektroniczne pracujące w tych urządzeniach (w tym szczególnie diody LED - podświetlenia matrycy LCD) wymagają odpowiedniego chłodzenia, a co za tym idzie, wymagana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Możemy Cię zapewnić, że problem ten dotyka wszystkich producentów telewizorów. Ponieważ zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszym klientom, w większości uzasadnionych sytuacji tego typu pierwsze czyszczenie matrycy oferujemy bezpłatnie.
    Aby w przyszłości zminimalizować wpływ smogu na urządzenia elektroniczne, a co za tym idzie, uniknąć problemów z zabrudzeniem matrycy zalecamy stosowanie nawilżaczy powietrza, jonizatorów, lub urządzeń filtrujących powietrze. Pozdrawiamy."

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/132874-smog-atakuje-philips-49pus6561-12-a-8.html
    Ale nikt nie ukrywa, że jest.
    Naliczyłem pięć zgłoszeń matrycy na 1.000.000 wyprodukowanych telewizorów.
    Więc znacznie mniej niż u konkurencji.
    I powiem , że powinni to bez łaski naprawić, wyczyścić lub wymienić.
    I to powoływanie się na smog - to żart !

Takich głupot nie powinien wypisywać żaden serwis.
    Nie zmienia faktu , że uogólnianie i opisywanie że cała marka jest zła - jest nie eleganckie.
  • Moderator
    LOCOLOCO napisał:
    uogólnianie i opisywanie że cała marka jest zła - jest nie eleganckie.
    A któż takie rzeczy wypisywał? Ma "tylko" dość dużo wad/niedoróbek. Za to polecanie jej innym na forum Elektroda.pl na pewno jest "nie eleganckie".
    To jest Twoja opinia.
    Ja mam w domu , znam setki osób osobiście zadowolonych bardzo z posiadania Philipsa.
    Czytam różna fora w Niemczech, we Włoszech, UK czy Francji i tam też polecają i są zadowoleni. Na elektordzie też są zadowoleni póki nie skasujesz akurat tych wątków.
    Nie podoba Ci się Twoja sprawa - ale jako moderatora czyli osobę która dba o czystość portalu
    - ale jest nie eleganckie z Twojej właśnie strony podważanie wartości firmy.
    Firma Lg za podważanie autorytetu marki będzie prawdopodobnie wytaczać proces znanemu portalowi. I nie wiem czy to będzie zabawne dla tego portalu.

"Wobec skali nieprawdziwych informacji zawartych we wspomnianym tekście, LG Electronics Polska Sp. z o.o. rozważa podjęcie działań na drodze prawnej w celu ochrony dobrego imienia naszej Spółki, promowanych przez nią technologii, marki LG ale również zbiorowych interesów konsumentów, tym bardziej, iż działania wymierzone w te dobra i interesy mają miejsce nie po raz pierwszy".

I nie wiem czy to nie będzie początek podobnych działań dla innych firm.