Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 49/50 cali do 2700

Weylander 29 Mar 2017 13:49 1047 8
    Weylander
    Level 6  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 30 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m(kanapa lub fotel)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost lub niewielki kąt
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z lewej strony za telewizorem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? jakieś Lg LCD 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwie najlepszą matrycę i przyzwoity smart
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna tv, usb, hdd, wifi,
    10 .Jakie urządzenia? (w przyszlości) soundbar i konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? zazwyczaj kilka (4-6)
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? rzadko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy i seriale z netu
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? być może
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie, w przyszłości raczej tak
    16. Preferencje co do marki? Samsung, Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? 49-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? awaryjność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? rożnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2700
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 4-5 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?

Jak w temacie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem nowego telewizora. Po zapoznaniu się z ofertą, biorąc pod uwagę opinie z forów i internetu a także moje możliwości finansowe sprowadziłem wybór do :

1.PANASONIC TX-50DS630E - przewijający się tu bardzo często, polecany i zachwalana model(matryca, kontrast itd itp), oglądałem też jak gra w sklepach - subiektywnie bardzo mi się podobało(chociaż wiadomo jak z tym jest...), ładny design(oc kwestia gustu) ALE.... tylko Full HD, ubogi smart i brak jakiegokolwiek HDR + wysoki input lag(przyszłościowo)
    2.SAMSUNG UE49KU6400 - dobrze (raczej) oceniany, oglądałem w sklepach i robił bardzo dobre wrażenie, bogaty i (relatywnie) szybki smart, 4k i podstawowy (ale zawsze) HDR, lepsze wifi, pilot smart + niski input lag ALE... matryca 60 Hz (i nie do końca wiadomo kto ją produkuje)
    Poza tym nie wiem jak będzie wyglądać kwestia upscalingu treści HD(i gorszych) do UHD - a raczej większość treści będzie w takich formatach - czytałem różne opinie na ten temat

ewentualnie z racji dosyć dużego pomieszczenia myślałem o może jakimś większym modelu np 55" ale ze względu na ograniczenia budżetowe musiało by to być coś z niższej(teoretycznie) półki typu Samsung KU6000/6072 lub J6240 - tu też pytanie o ile jakość obrazu jest w tych modelach gorsza od 2 wyżej wspominanych.
    Jestem także otwarty na propozycje innych marek aczkolwiek z wyjątkiem Phillipsa i TLC
    User removed account
    Level 1  
    Weylander
    Level 6  
    Szkoda tylko że to wszystko modele z 2015 - praktycznie już nie do dostania, no chyba że jakieś powystawowe których bym wolał nie kupować.
    Modele z 2016 akurat zaczynają być wyprzedawane i dlatego własnie teraz chciałbym coś kupić. Modele z 2017 pewnie rewolucji nie przyniosą a ceny będą początkowo mało zachęcające...
    User removed account
    Level 1  
    Weylander
    Level 6  
    YT, Netflix, HBO Go itd jak najbardziej mają (i raczej bedą mieć) materiały w 4k-UHD, poza tym z laptopa/komputera czy dysku zewnętrznego (czy z Android Boxa z Kodi)mogę mieć treści w jakiej będę chciał jakości więc nie bardzo rozumiem argument apropo "braku sygnału 4k".
    Co nie zmienia faktu że owszem - w najbliższym czasie większość materiału będę oglądał w HD
    Weylander
    Level 6  
    Akurat Android per se w telewizorze nie jest mi niezbędnie potrzebny - w razie czego mam Android Box'a (i też jeden z powodów które skłaniają mnie do zakupu nowego tv gdyż wola bym mieć wbudowane aplikacje w systemie jak np Tinzen bo box działa hmmm "labilnie" :D).
    Natomiast co do ambilight'a (i pozwolę sobie na mały żarcik językowy) moje uczucia są mocno ambiwalentne :D .

Edit. Do była odpowiedz do postu który zniknął - w razie gdyby się ktoś zastanawiał że trochę bezsensu. No nic, trzeba było cytować

Moderated By Mirek Z.:

Przepraszam, pospieszyłem się :) - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3325082.html

User removed account
    Level 1