Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterowanie ogrzewania podłogowego

gietek3 29 Mar 2017 18:59 2397 5
 • #1
  gietek3
  Level 11  
  witam jakie zastosować elementy aby sterowanie ogrzewania podłogowego wykonać tak aby w pokoju była tylko czujka z funkcją włącz/wyłącz a regulacja temperatury odbywała by sie w szafce z kolektorem z góry dziękuje
 • #2
  ls_77
  Level 35  
  Potrzebujesz listwy sterującej siłownikami termicznymi - montowana w szafce rozdzielacza, a siłowniki termiczne montowane na belce rozdzielacza. Jeśli jest to dom nowy w stanie surowym, to najlepiej wersja przewodowa - ciągniesz kable do pomieszczeń gdzie chcesz sterować. Jeśli budynek już funkcjonuje i nie chcesz ciągnąć kabli to możesz kupić wersję bezprzewodową.
  Napisz coś więcej o całej instalacji: czy nowa, czy tylko podłogówka, czy są grzejniki, czy chcesz sterować wszystkimi pokojami czy tylko jednym i czy interesuje cię sterowanie przez aplikację na smartfonach czy tabletach.
 • #3
  gietek3
  Level 11  
  Witam wiec tak jest to nowa instalacja . Budynek po remoncie kable pociągnięte same ogrzewanie podłogowe . Chodzi o to żeby nie było możliwości regulacji temperatury w pomieszczeniu tylko w skrzynce z rozdzielaczem .Bedą to pokoje do wynajecia
 • #4
  ls_77
  Level 35  
  Jeśli ma być regulacja pokojowa, ale bez możliwości sterowania z pokoju to.... na pewno Danfoss w swoim systemie Danfoss Link ma możliwość blokowania regulacji lub dopuszczenie pewnego zakresu regulacji, ale tanio to nie będzie:
  1) panel CC - 1 szt. ~1100zł
  2) listwa do rozdzielacza 10 obwodów ~850zł/1 szt.
  3) na każdy obwód siłownik termiczny ~100zł/1 szt.
  4) na każdy pokój termostat pokojowy RS ~350zł/1 szt.
  Regulacja przez panel centralny lub smartfon/tablet każdym pomieszczeniem indywidualnie - różne temperatury i różne programy czasowe.

  Są inni producenci sterowania O.P. ale nie wiem czy mają możliwość blokowania regulacji z poziomu pomieszczenia?
 • #5
  gietek3
  Level 11  
  a jeżeli siłowniki termiczne rozumiem ze sterowane sa napieciem 230v podłączyć do czegos takiego REGULATOR TEMPERATURY termostat -50+110C STEROWNIK (5714657401) znalezione na allegro a w pokoju wystawic tylko czujke dało by to rade
 • Helpful post
  #6
  ls_77
  Level 35  
  Powinno zadziałać, tylko zapytaj producenta ile można przedłużać ten fabryczny czujnik i jakie wtedy przekroje kabli. No i musisz jakoś ładnie "obudować" ten czujnik.

  Tylko wadą takiego sterowanie jest sterowanie załącz/wyłącz. W podłogówce jest niestety duża bezwładność, czyli długie nagrzewanie i długie oddawanie ciepła. Więc mogą się zdarzać wahania temp. w pomieszczeniu.
  Każdy z producentów dedykowanych systemów do o.p. ma pewien algorytm pracy przewidujący sytuację i wtedy steruje sygnałem PWM. Po prostu lepiej się dopasowuje.