Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot407 sw 2.2hdi - Cisnienie paliwa

29 Mar 2017 19:05 2106 2
  • Poziom 8  
    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z moim Peugeot 407. Podczas jazdy w górach, zapaliła się kontrolka silnika i wyświetliło problem "antypolution" silnika, po czym silnik zgasł. Próbowałem kilka razy zapalić, ale nie dało to rezultatu. Auto wcześniej stało na 15 st. mrozie, więc pomyślałem zamarzł diesel. Oczywiście laweta i na warsztat. Po kilku dniach zadzwonił mechanik i powiedział, że odpalił auto bez problemu, ale konieczna jest wymiana akumulatora i filtra paliwa. Przyznałem mu rację, bo faktycznie jedno i drugie nie było wymieniane przy serwisie. Wymieniłem obie rzeczy, niestety problem wrócił, podobne objawy. Padło na czujnik ciśnienia paliwa, oczywiście wymieniony. Pojeździłem 1 dzień bez problemu i znowu to samo. Błąd czujnika ciśnienia paliwa i "antypolution". Auto gaśnie, najczęściej po większym dodaniu gazu. Czy ktoś może ma jakiś pomysł, co to może być, zanim wymienię pół silnika? Dodam, że jest to diesel 2.2 HDI 170KM rok 2006. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    Miałem taki sam objaw w citroen ie c5 z takim silnikiem tyle że 136km . Okazało się że przyjazna była pompa w zbiorniku. Czyszczenie pompki i całego zbiornika przyniosło oczekiwany efekt. Nazbierało się w środku jakiegoś osadu i zatkało pompę paliwa. Nie wiem czy pomoże ale spr warto. Pierwsze i szybkie kroki to wyjąć pompkę pod tylną kanapą i zobaczyć czy filtrem nie zapchany.
  • Poziom 8  
    Witam..zostawilem auto u kolejnego mech.i postawil diagnoze-elektrozawor na turbinie...troche watpie ale zobaczymy..sprawdzal cisnienie na wtryskach o caly uklad paliwowy i niby jest ok.