Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik stacja pogody /serwer_www/stm32

warszawa_log 29 Mar 2017 19:23 957 8
  • #1 29 Mar 2017 19:23
    warszawa_log
    Poziom 2  

Witam, jako początkujący, mam pytanie
    robię projekt stacji pogodowej, która będzie wysyłać przez Wi-Fi dane na serwer www,, na którym będą przechowywane te wyniki pomiarów.
    Następnie będzie można je pobrać z serwera za pomocą aplikacji na Androida. Stacja będzie pozostawiona na uczelni. Całosć będzie działała na procku STM32F072V8T6, będzie też Moduł WiFi ESP
    stąd moje pytanie
    Jak postawić taki serwer? W jaki sposób i Gdzie?
    Pierwsze kroki?
    Proszę o pomoc i pozdrawiam

0 8
  • Servizza
  • #2 29 Mar 2017 22:06
    Badmaneq
    Poziom 23  

W dowolnym miejscu, korzystając np. z serwera apache.
    Pewnie na uczelni są serwery, tylko należy porozmawiać z adminem. Są również płatne serwery wystarczy pogooglować.

0
  • #3 04 Kwi 2017 00:33
    warszawa_log
    Poziom 2  

Takowy również powstał ;) Jednak do celów testowych na darmowym hostingu ;)
    A teraz pytanie jak obsłużyć bazę danych
    Czujnik będzie wysyłał na serwer czas, temperaturę i jeszcze jakieś 2 parametry, które następnie aplikacja na Androida będzie musiała pobrać i obsłużyć, by wyświetlić wyniki
    Jakiego typu najlepiej mają być to dane w tabeli w bazie danych?
    W jaki sposób eksportować jest stamtąd? Php?

0
  • Servizza
  • #4 04 Kwi 2017 11:18
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Kwi 2017 11:35
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

warszawa_log napisał:
    Witam, jako początkujący, mam pytanie
    robię projekt stacji pogodowej, która będzie wysyłać przez Wi-Fi dane na serwer www,, na którym będą przechowywane te wyniki pomiarów.
    Następnie będzie można je pobrać z serwera za pomocą aplikacji na Androida. Stacja będzie pozostawiona na uczelni. Całosć będzie działała na procku STM32F072V8T6, będzie też Moduł WiFi ESP
    stąd moje pytanie
    Jak postawić taki serwer? W jaki sposób i Gdzie?
    Pierwsze kroki?
    Proszę o pomoc i pozdrawiam

Zamiast robić zbędne komplikacje użyj modułu ESP8266, w którym masz i |ARMopodobny procek i zintegorwane WiFi. Na nim parę linii kodu w jego SDK i masz zrobioną stację pogodową. Jak się na tym znasz to w jeden dzień się uwiniesz. Na jakimś serwerze stawiasz MySQL, Postgresa lub inną bazę danych w której agregujesz wyniki. Sprawę można sobie ułatwić wykorzystując darmowe serwisy, np. https://thingspeak.com/ w którym masz wszystko co potrzebne i do przechowywania i do prezentacji danych. Tu jedynym ograniczeniem jest ilość generowanych danych, która w przypadku prostej stacji pogodowej nie jest duża. Alternatywnie są darmowe gotowce z Microsoftu umożliwiające wygodną analizę i prezentację danych.

0
  • #6 04 Kwi 2017 12:01
    piotr_go
    Poziom 27  
  • #7 04 Kwi 2017 21:36
    ostrytomasz
    Poziom 22  

piotr_go napisał:
    Albo taki moduł za 5-9$
    580MHz MIPS, 128MB RAM, 32MB flash, microSD, wifi

Akurat ta płytka wygląda na scam - mijają miesiące a moduły dostało może 20% zamawiających. Strona kampanii też nie jest aktualizowana więc nie zdziwiłbym się gdyby firma się po prostu zwinęła lub miała to w planach.

warszawa_log napisał:

Całosć będzie działała na procku STM32F072V8T6, będzie też Moduł WiFi ESP

Ten STM wydaje się zbędny, chyba że do resetowania ESP. Z mojego doświadczenia ESP ma problemy kompatybilnościowe z UPC Horizon (chociaż tak naprawdę to UPC Horizon nigdy nie powinien zobaczyć światła dziennego) i są to problemy bardzo trudne do diagnozowania, chociażby ze względu na to, że potrafią pojawić się raz na miesiąc lub dwa. Przy połączeniu z WRT54GL żadnych problemów przy własnym firmware na przestrzeni kilku miesięcy nie widziałem (ale firmware AT i tak nie było stabilne).

0
  • #8 04 Kwi 2017 23:31
    piotr_go
    Poziom 27  

ostrytomasz napisał:
    Akurat ta płytka wygląda na scam - mijają miesiące a moduły dostało może 20% zamawiających. Strona kampanii też nie jest aktualizowana więc nie zdziwiłbym się gdyby firma się po prostu zwinęła lub miała to w planach.

Ja dostałem swoje szt., ktoś z elektrody też się chwalił że ma, w kilku polskich sklepach widziałem że jest na stanie.

1
  • #9 04 Kwi 2017 23:45
    ostrytomasz
    Poziom 22  

piotr_go napisał:
    ostrytomasz napisał:

Ja dostałem swoje szt., ktoś z elektrody też się chwalił że ma, w kilku polskich sklepach widziałem że jest na stanie.

Rzeczywiście, odpowiednio po 49 i 74zł w sklepie na literę b, dzięki.

0