Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.8t AEB - Błędy w ecu, wpływ na moc.

29 Mar 2017 19:30 663 6
  • Poziom 9  
    Witam, zastanawiam się czy błędy (zdjęcie w załączniku)
    Mają wpływ na moc silnika, i pytanie jak to sprawdzić?
    (Bez chamowni).
    Silnik jest w rx8 i przepustnica jest od wankla.
  • Poziom 18  
    Mogą mieć, dodatkowo możesz mieć problemy z wolnymi obrotami i duszeniem samochodu.
    Trzeba spróbować zrobić adaptacje przepustnicy, ale raczej oem z mazdy nie przejdzie. Trzeba by było zamontować oryginał.
    cos sie dzieje z autem ?
    Robiłeś swapa z 1.3 na vaga ?
  • Poziom 9  
    Zgadza się swap na waga, a ten w sumie nie ma problemu(Chyba) tylko myślę o chipie i chciałbym żeby to coś dało.
    Zastanawiam Się jeszcze czy przy tym silniku powinienem czuć efekt wbijania w fotel.
    Turbo bije 0.6Bara.
    A co do wolnych obrotów to są w miarę równe czasami tyko sobie skaczą, aje nie przeszkadza to w niczym.
    Ogólnie auto jedzie w miarę przyzwoicie.
  • Poziom 18  
    Gratulacje, ogarnąłeś elektryke pod zegary ? Bo sam się zastanawiam nad swapem bo mam za kilka zł do wzięcią rexia :p .
    Przy 150km i dmuchaniu 0.6bara szału nie będzie, na pewno nie jak w dieslu. Powinieneś czuć delikatny przyrost przy 2k/rpm ale w fotel nie wbije. Bezpiecznie mozna z tego wyciagnąć ok.200 kucy, ale warto zmienić cooler z 1.8t 190hp np TT'ka, lub wsadzić cooler fmic dojdzie kilka,kilkanascie koni bez mapy, i przrobić swoje turbo na hybryde albo kupic gotowe k03s albo k04 :-)
  • Poziom 9  
    Tak wszystko chodzi, esp,tc, zegary, itp.
    Turbo mam k03.29 czyli prawie k3s, intercooler nie wiem z czego ale duży jest, chce Koło 180km, jak bym chciał robić szatana to by się uturbilo wankla :wink:
    Raczej chce żeby to mniej paliło bo przy oryginalnym silniku strasznie szybko portfel robi się pusty.
    Co do samej zmiany turba bez mapy to średni pomysł, ciśnienie jest liczone z przeplywki więc wiele się nie uda dodać, łatwiej oryginalne turbo rozkręcić trochę, ale pytanie w takiej sytuacji o temperaturę spalin, jeśli turbo mocniej dmuchnie a dawka paliwa zostanie ta sama.
    Hm czyli wizyta na chamowni i się dowiemy?
    (Co do tych błędów)
    Co do auta to fajna zabawka ☺
  • Poziom 18  
    Zle zinterpretowałem ;-) Chodziło mi ze pomimo mapy, warto zmienic ww rzeczy ;-) 180km to ci dmuchnie na seyjnych gratach bez najmniejszego problemu po samej mapie ;-) Nie ma za bardzo co krecić doładowaniem, zeby nie przedmuchało silnika.
    Jedź na hamownie i sprawdź ile teraz masz ;-)
    Spalanie bedzie takie jakie depniesz :p przy spokojnej jezdzie po miescie powinienes sie zmiescić w ok 8- 9litrach ;-) i tak o wiele mniejsze niż w seryjnym 1.3 rexia ;-) jak miałem rexa to nie mogłem nigdy zejsc ponizej 18-20litrów
  • Poziom 9  
    Przez 1.8 w aucie jest trochę głośniej, i są większe wibracje, a poza tym nieźle.
    A i nawet klima będzie ☺