Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór radia pod dobrą bazę, Wasze typy

kwiat69 29 Mar 2017 19:49 1272 13
  • #1 29 Mar 2017 19:49
    kwiat69
    Poziom 9  

Witajcie
    Na wstępie powiem że jeśli chodzi o car audio jestem zielony. Poszukuję dobrej jednostki na początek, nie mam jeszcze nic, ale od czegoś trzeba zacząć :) Poszukuję dobrego w miarę świeżego radia, później pod nie dobiorę głośniki i okablowanie, zaznaczę że nie chce dodatkowego wzmacniacza, ewentualnie jakąś aktywną skrzynię, ale o tym później. Przedział cenowy? Jeśli istnieje coś godnego uwagi za 500zł to jak najbardziej ale jeśli jest coś wartego dołożenia kolejnych 500 lub nawet tysiąca również to mogę rozważyć. Przeglądając sklepy w oko mi wpadły takie jednostki jak: Pioneer DEH-X5900BT, ALPINE CDE-W296BT, niestety mam ten problem że nie wiem jak poszczególne modele dzielą się na klasy, bardzo proszę was o poradę czym warto się zainteresować!

0 13
  • #2 29 Mar 2017 20:00
    adam_1991r
    Poziom 24  

Pokazałeś radio 1 i 2 DIN. Jakie konkretnie szukasz? Jeżeli zaczynasz przygodę z CA, a nie chcesz dokładać wzmacniacza później to nie ma sensu inwestować ponad 1000zł za radio. Kup sobie Alpine UTE-92BT i będziesz zadowolony. Jego wadą jest jedno liniowy wyświetlacz.

0
  • #3 29 Mar 2017 20:05
    kwiat69
    Poziom 9  

Pokazałem te dwa dlatego że nie robi mi różnicy czy będzie 1 czy 2 DIN. Dlaczego takie drogie? Ponieważ nie chcę później wymieniać na lepsze tylko kupić raz a porządnie, nie zależy mi na mega mocy tylko na dobrym brzmieniu i ładnym basie, oraz możliwe najbardziej zaawansowanym w funkcje odtwarzaczu, wiem, może wymyślam ale zawsze byłem gadżeciarzem :) aha, zapomniałem dodać że chciałbym mieć w nim jednak odtwarzacz CD

0
  • #4 29 Mar 2017 20:29
    adam_1991r
    Poziom 24  

To szukaj alpine cde-195bt lub cde-193bt. Na prawdę dobre grajki i z mnóstwem funkcji. Różnica między nimi to w 195 nie otworzysz flac-ów na USB, ale za to jest lepszy wyświetlacz, bo ma dwie linie. Ewentualnie jak 2 DIN to możesz wziąć te co zaproponowałeś, ale funkcje są te same, po za rozmiarem, co w 195bt (niestety brak flac, z tego co kojarzę)

0
  • #5 29 Mar 2017 20:38
    kwiat69
    Poziom 9  

Rozumiem, a czy Pioneery nawet te wyższe modele odbiegają brzmieniowo od Alpine'ów? A CDE-196DAB ?

0
  • #6 29 Mar 2017 20:44
    adam_1991r
    Poziom 24  

Kwestia gustu i konkretnego modelu. Jednak jak szukasz radia z tymi funkcjami co alpine to musisz za Pioneera dać te 1300zł. Np deh-88prs. Według mnie jak nie masz za miaru inwestować w wzmacniacze i bardzo dobre głośniki to nie warto dopłacać.

0
  • #7 29 Mar 2017 21:09
    kwiat69
    Poziom 9  

Na prawdę? Zawsze myślałem że to Alpine jest droższy i właśnie odpowiednik ze stajni Pioneera będzie tańszy

0
  • #8 29 Mar 2017 21:21
    adam_1991r
    Poziom 24  

Ale to nie jest odpowiednik alpine. Pioneer będzie jednak lepszy jeżeli chodzi o dźwięk (ale na porządnym sprzęcie). A te nowe alpiny jak na to co oferują, jakie funkcje posiadają są dosyć tanie, a grają również bardzo dobrze. Jeżeli byś szukał porównywalnego alpine to model cda-137bi, ale ono ma mniej funkcji niż cde-193bt, ale lepiej gra, coś za coś.

0
  • #9 30 Mar 2017 00:12
    kwiat69
    Poziom 9  

Ok, a jeszcze jak brzmieniowo może tutaj wypadać wyżej wymieniony DEH-X5900BT lub DEH-X7800DAB w porównaniu do tych Alpine'ów? DEH to jakaś budżetowa seria odtwarzaczy?

0
  • #10 30 Mar 2017 10:00
    adam_1991r
    Poziom 24  

Myślę że źle nie będzie, ale jednak według mnie alpine lepszy. Chociaż te Pioneery mają ciekawe funkcje jak za tą cenę. Widzę chyba czasówki i zwrotnica 2way + sub (trzeba sprawdzić w instrukcji jak to wygląda dokładnie) te co wysłałeś różnią się z tego co widzę tym, że te z końcówką dab odtwarzają cyfrowe radio (pewnie też jest druga antena do tego). Według mnie ta technologia będzie powszechna za około 5lat. Na razie tylko raczkuje.

0
  • #11 31 Mar 2017 01:07
    kwiat69
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź, chyba jednak zdecyduję się na któregoś z tych pioneerów. A jeszcze widziałem w którymś wątku, że u siebie masz głośniki Dego, czy dodatkowo posiadasz jeszcze skrzynię basową czy może przy dobrze wygłuszonych drzwiach dają wystarczający bass?

0
  • #12 31 Mar 2017 03:09
    adam_1991r
    Poziom 24  

Ja uzupełniam subem te dego. One mają świetny kick ale za nisko nie schodzą. Ale jak poszukasz to znajdziesz fajne zestawy grające basem. Ale konieczny jest wzmacniacz i wygłuszenie drzwi.

0
  • #13 31 Mar 2017 07:59
    kwiat69
    Poziom 9  

Polecasz jakiś zestaw głośników przednich do 1000zł ale z na tyle dobrym basem (oczywiście przy dobrze wygłuszonych drzwiach) aby nie było trzeba dodawać do tego suba na tył? oczywiście zdaje sobie sprawę że żadne tak dobrze nie zagrają jak z subem. Przyszłościowo oczywiście będzie dokupiony wzmacniacz.

0
  • #14 31 Mar 2017 10:08
    adam_1991r
    Poziom 24  

Morel tempo 6 ultra, dls r6a (ciężko dostępne ostatnio). Jeżeli twoje radio będzie miało zwrotnice 2way + sub to polecam również woofery STX GDN-18-140-4-AWX (mają niestety większy rozmiar minimalnie więc jest trochę rzeźby) i do tego jakiś tweeter. Miałem je kiedyś w aucie i na basie były mega. Bardzo często wyłączałem suba bo tak fajnie one sobie radziły. A najlepiej będzie podjechać na jakiś spot CA i posłuchać kilku instalacji z wyłączonym subem. Sam sobie wyrobisz zdanie. A i do tych głośników musisz już na początku kupić wzmacniacz, pod radiem one nie zagrają i jeszcze je uszkodzisz. Napisz w ogóle jakich zestawów już słuchałeś, czy masz jakieś porównanie? Bo jeżeli dopiero raczkujesz to ja Ci polecam kupić morel maximo i do tego wzmacniacz pokroju sony xm. Dokupisz maty na przód (stp gold) i będziesz miał fajne granie za mniej niż 1000zł. A jak po jakimś czasie będzie Ci mało to będziesz wymieniał elementy po kolei. :)

I jak już budżet masz trochę większy to pomyśl jednak o subwooferze. Możesz go zabudować w boczku bagażnika przykładowo, lub dać do jakieś malutkiej zamkniętej skrzyni. Można już spokojnie wyszukać głośnik 10" co zagra w 15l obudowie. Bo subwoofery aktywne to jednak nie jest dobry pomysł i lepiej osobno wzmacniacz i sub.

0