Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-19-02 Electronic, odpala tylko przy maksymalnym przepływie wody...

29 Mar 2017 19:55 1050 8
 • Poziom 9  
  Od kilku dni odpala tylko przy maksymalnym przepływie wody. Czy ktoś pomoże?
 • Poziom 16  
  Zamknij wodę.
  Spuść wodę z nagrzewnicy (odkręć kran i popuść wężyk bo podciśnienie będzie inaczej trzymało).
  Odkręć koreczek na pokrywie zespołu wodnego (ewentualnie chyba w wersji plastikowej była wersja z zatyczką gdzie zawleczka jeszcza była).
  Wypadnie sprężynka z regulatorem.
  Weź jakiś szpindel byle nie szpiczasty tylko płaski i w miarę średnicy takiej by nie pokaleczyć membrany (np. ołówek płaską stroną) i dociśnij dobrze i zobaczysz czy ogień w normalnym czasie się pojawi na palenisku (tylko na momencik !!!).
  Jeśli zadziała bez problemu to ściągaj całkiem pokrywę i wymieniaj membranę, a odkręcony koreczek z tą sprężynką i regulatorem pozostaw na sam koniec do przykręcenia, łatwiej Ci tak będzie zamontować membranę (wystarczy, że nie wygodnie z 3 pozostałymi sprężynkami).
  Jeśli to nie membrana to przyjrzyj się dźwigience w drugiej części zespołu wodnego (zazwyczaj niebieski plastik). Od spodu dźwigienka ma małą zasłonkę przykręconą chyba jedną malutką śrubką.
 • Poziom 35  
  Nie radzę wykonywać takich testów. Próby wymuszenia zapalenia palnika głównego bez przepływu wody (przecież, by wykręcić koreczek z zespołu wodnego trzeba zamknąć dopływ wody do piecyka) spowodują przepalenie nagrzewnicy a jeśli pozostała niespuszczona woda - natychmiast będzie wrzeć i może rozsadzić piecyk. To niebezpieczne!!!
 • Poziom 16  
  Dosłownie cyknąć, a nie grzać jak głupi na pustej nagrzewnicy. Takie cyknięcie to jak muśnięcie ręką nad ogniem.
  Poza tym te termety mają zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  Chyba Kolega wyżej tylko w teorii to przerabiał.
  Proponuję do producenta się zwrócić czy, aby proces technologiczny produkcji nagrzewnicy jest dla niej bezpieczny.
 • Poziom 21  
  mrx2000 napisał:
  Poza tym te termety mają zabezpieczenie przed przegrzaniem.

  I uważa kolega że zdąży zadziałać (poczuje temperaturę) jak nie ma przepływu wody?
  Zanim zacznie się grzebać w podgrzewaczu, warto upewnić się czy przyczyna nie leży poza nim. Dopiero po upewnieniu się że dopływ i odpływ wody nie jest nigdzie dławiony (filtry, perlatory, zarośnięte rury/kolanka ocynk) można zakładać że przyczyna jest w nim.
 • Poziom 16  
  kz61 napisał:
  Zanim zacznie się grzebać w podgrzewaczu, warto upewnić się czy przyczyna nie leży poza nim. Dopiero po upewnieniu się że dopływ i odpływ wody nie jest nigdzie dławiony (filtry, perlatory, zarośnięte rury/kolanka ocynk) można zakładać że przyczyna jest w nim.

  Chyba widać to już w kranie, a Autor tematu nic nie wspomina o słabym przepływie.
  kz61 napisał:
  I uważa kolega że zdąży zadziałać (poczuje temperaturę) jak nie ma przepływu wody?

  Cyknięcia nie poczuje nawet nagrzewnica, a mowa o czujniku domyśl się dlaczego... może dlatego że ktoś tak nastraszył Autora że jakoś wypada go zmotywować ;)

  kz61, rozumiem że również uważasz że takie cyknięcie spowoduje przepalenie nagrzewnicy, albo może nawet rozerwać natychmiastowo jeśli woda jest, a korek wyjęty itd... ?

  kuszar, wyręczę kolegów i polecę serwis...
 • Poziom 9  
  Dziękuję za błyskawiczną reakcję. Ciśnienia wody co prawda nie mierzyłem, ale widać gołym okiem, że nie ma przeszkód ani na wejściu, ani na wyjściu. Z baterii "wali całą mocą". Serwis w Białej Podlaskiej mam jeden, terminy wizyt bardzo odległe i chociaż piec jeszcze na gwarancji, to mam nadzieję na rozwiązanie problemu we własnym zakresie. Instalację mam nową, zbudowaną wyłącznie z plastiku i mosiądzu. Do membrany spróbuję się dostać, chociażby po to, żeby sprawdzić, czy czasami się nie zawiesza w czasie pracy.
 • Poziom 16  
  Możesz ją po prostu ściągnąć i oglądnąć (i po dylemacie przegrzania...) tylko nie licz że założysz i będzie szczelność między połówkami, więc warto mieć odrazu nową.
  Dlatego chciałem żeby i mniej rozbierania i być może bez niepotrzebnego wydawania 15-18 zł. za podróbę ewentualnie oryginał chyba ponad 30.
  Uważaj by nie przytkać też kanaliku między komorami, w tych piecykach niestety nieporęcznie się zakłada membranę i czasem się wywinie i właśnie wtedy może być zonk bo zakręcisz kran a palenisko świeci.

  EDIT:
  Jeśli masz gwarancję to lepiej się wstrzymaj bo może problem nie taki błachy i szkoda byś później na drogie części wydawał, a może przyjdzie serwis i tylko podreguluje i przeczyści elektrodę jonizacyjną, więc tym razem ja polecę serwis ;) Myślałem, że piecyk już trochę ma.
 • Poziom 9  
  Odgrzewam temat. Po niedługim czasie usterka ustąpiła. Zauważyłem, że ten piec potrzebuje dosyć wysokiego ciśnienia wody. Kiedy hydrofor się załącza, piecyk od razu odpala, żeby zgasnąć tuż przed ponownym załączeniem pompy. Podniosłem lekko dolne ciśnienie na hydroforze i do dnia dzisiejszego jest ok. Dziękuję wszystkim uczestnikom postu. Zamykam temat.