Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 - Zegary czy spasuje inny model

posek 29 Mar 2017 20:03 474 3
  • #1 29 Mar 2017 20:03
    posek
    Poziom 13  

Witam . Chciałbym wymienić swoje zegary w Peugeot 307 1.6 benzyna, z powodu pękniętej szybki i wariujących wskaźników, tzw obrotomierz na full, temp cieczy full, paliwo tez nie zawsze pokazuje, działa tylko prędkościomierz , mój model zegarów to P9636708280 C 03
    Szukałem na wielu aukcjach i z tym silnikiem znajduje przeważnie P9645768480 E01 , Na tych zegarach wizualnie nic sie nie różni, czy podejdą pod moje auto, czy musi byc tylko i wyłącznie ten numer ?

Poniżej mój model i zegar

Pozdrawiam i dziekuję z góry za odpowiedz

0 3
  • #2 02 Kwi 2017 13:40
    andreee
    Poziom 24  

A odczyty bezpośrednio z ECU patrzyłeś jakie są? Zegary zegarami, na nie sygnały podaje ECU. Poza tym w tak wiekowym Francuzie choinka na desce rozdzielczej i inne atrakcje to zasadniczo rzecz normalna zazwyczaj i nieunikniona. Na przykładzie dwóch 406, jednej 407 i 607.

0
  • #3 02 Kwi 2017 14:15
    posek
    Poziom 13  

Odczyty z ECU sa poprawne , prawidłowo pokazuje obroty, zrobiłem test ze wskazówkami na full to tak jakby w środku przeskakiwały trybka ze wskazówki , dzieje sie tak w temp płyny , paliwa i obrotomierzu, z całego zegara poprawnie działa tylko prekosciomierz

Dodano po 3 [minuty]:

są na aukcjach , różne zegary z takimi samymi blachami , jednak numery są nieco inne, chciałem się tylko dowiedzieć czy w zegarach nie jest umiesczony jakiś hmm "kontroler, multiplexer, zabezpieczenie" dzieki czemu każdy zegar jest przypisany pod dane auto ?

0
  • #4 03 Kwi 2017 12:30
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie ma czegoś takiego tyle że jak masz benzynę to licznik od benzyny, jak przedlifta go licznik od przedlifta.
    Jeżeli w nowym liczniku będzie większy przebieg to zostanie on przepisany do BSI, jeżeli nowy licznik będzie miał mniejszy przebieg to przepisze on sobie go z BSI i zobaczysz na liczniku swój przebieg.

0