Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5820tg - Nagrzewa się i wyłącza

29 Mar 2017 22:39 822 8
  • Poziom 9  
    Jak w temacie, laptop po czyszczeniu, wymienione pasta i termopady, oraz wentylator na nowy ( w starym zużyło się łożysko ). Laptop chodzi, zainstalowałem windows, niestety przy obciążeniu się wyłącza. Co może być przyczyną? Laptop mocno grzeje się w środku, wentylator nowy chodzi dość głośno.

Poprawiłem pisownię. RADU23
  • Poziom 22  
    Cytat:
    niestety przy obciążeniu się wyłącza, co może być przyczyną

Uszkodzony HeatPipe (radiator) lub np w miejsce termopadu zastosowano np Pastę i jest za duża szczelina. Sprawdź radiator czy nagrzewa się równomiernie(możesz to zrobić np. hot airem rozgrzewając jeden koniec)
  • Moderator - Komputery Serwis
    calcio23 napisał:
    niestety przy obciążeniu się wyłącza. Co może być przyczyną?

Uruchom laptopa i niczym go nie obciążaj.
    Jeśli uda się, to pobierz HWiNFO i zamieść screena z zakładki "sensors".
  • Poziom 9  

tak to wygląda, dodatkowo zaktualizowałem Bios laptopa do najnowszej wersji, różnie jest nieraz wyłącza się po 3 min nieraz pochodzi 10 minut.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    różnie jest nieraz wyłącza się po 3 min nieraz pochodzi 10 minut.

Temp średnią max na 70C. Włącz filmik w full hd i sprawdź do ilu podskoczy i kiedy się wyłączy. Ale podtrzymuję moją pierwszą wypowiedź...
  • Poziom 9  
    Włączyłem na chwilę filmik na youtube dochodził do prawie 80 ale się nie wyłączył, wyłącza się głównie przy robieniu aktualizacji, ale to też nie zawsze. Co do wymiany to tam gdzie była pasta czyli na procesorze została zastosowana Pasta , natomiast na karcie grafiki zostały wymienione thermopady.

EDIT
    xironeksik - jak można jeszcze sprawdzić ten heatpipe , niestety nie mam hot air , a nie mam jak go skręcić żeby sprawdzić temperaturę ręcznie gdyż jest dostęp tylko od chipsetu strony karty graficznej a tam po wyłączeniu i dotknięciu palcami można powiedzieć że parzy :/

Scaliłem. RADU23
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Cytat:
    jak można jeszcze sprawdzić ten heatpipe , niestety nie mam hot air

Można spróbować np 1 koniec włożyć do wody(temp około 70-80 stopni) i zobaczyć czy równomiernie się nagrzewa...
  • Poziom 9  
    xironeksik - dzięki sprawdziłem jest dobry, poskładałem wszystko do kupy jeszcze raz i na razie działa, także temat można zamknąć.
  • Spec od komputerów
    Jakie są teraz temperatury podzespołów ?