Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1,4 - niespodziewanie gasnący silnik

ninjafan 24 Lip 2005 21:01 7936 10
  • #1 24 Lip 2005 21:01
    ninjafan
    Poziom 19  

Witam. Auto jak w temacie (rocznik '99 - czyli ta wersja z zegarami i deską od lupo). Jest tylkopewien problem - auto gaśnie podczas jazdy (samo). Gaśnie podczas dużych lub małych obrotów. Auto serwisowane w aso - tam też udałem się z problemem - powiedzieli, że to jakość paliwa wpływa na jazdę samochodu. Komputer auta nie pokazuje żadnych błędów, ostatnio zapaliła się i zgasła kontrolka oleju i po tym sygnał akustyczny (3x). Nie wiem, może ktoś mi pomoże - bo na razie ten samochód przypomnia stalową trumnę a nie środek lokomocji - nawet mam strach wyprzedzać jakikolwiek samochód, strach, że wyłączy mi się silnik i już nigdy już nie zobaczę portalu elektroda. Wołam - pomocy!
    Myślę, że wszystko opisałem - jeżeli coś pominąłem - to proszę zapytać - napiszę.

0 10
  • #2 24 Lip 2005 21:09
    peugeot_205
    Poziom 11  

jak mniemam masz wtrysk i przyczyna twoich problemów może być silniczek krokowy. Sprawdz jeszcze stan oleju może masz uszkodzony czujnik oleju.

1
  • #3 24 Lip 2005 21:33
    faziczek_r
    Poziom 19  

Jak jest elektroniczna przepustnica to pewnie w niej tkwi przyczyna-często nie domagają!

0
  • #4 25 Lip 2005 19:47
    ninjafan
    Poziom 19  

Witam - odwiedziłem ASO VW i wszystko niby jasne - komputer poprzednio przy kodowaniu "nic nie wyrzucił" - jak to mówił mechanik, po tej wizycie jest - usterka:

1 -Rozpoznano usterke-

16706 P0322 035
    Czujnik liczby obrotów silnika -G28
    Brak sygnału
    Usterka występująca sporadycznie

To tyle - aso mówi, że ta część jest uszkodzona w 9x % - i niedługo wogóle nie uruchomię samochodu. Bez zastanowienia zaputałem o tę część - vw - po sprawdzeniu w swojej bazie danych powiedział, że obecnie tej części nie ma w Polsce, podali mi nr części - mam sobie poszukać albo poczekać jakiś tydzień, aż sprowadzą. Jeżeli ktoś ma taką część - może ją sprzedać proszę o szybki kontakt - na PW -
    aha - nr tej części to:
    030 957 147 G

1
  • #5 25 Lip 2005 22:49
    kamyczek
    Poziom 34  

czujnik halla sie skończył czesto tak sie dzieje obreoty faluja czasem auto gaśnier czasem nie

0
  • #7 26 Lip 2005 11:19
    ninjafan
    Poziom 19  

Nr silnika K006101
    Nr nadwozia WVXXXXXXXXXXXXXXX
    to wszystko - podałem za mało - pisać!
    Chodzi mi o część - czujnik obrotów silnika - nr w poprzednim moim pośćie.

Pozdrawiam, proszę o kontakt na pw jeżeli ktoś ma taką część (może być używana!).

1
  • #8 30 Lip 2005 19:59
    ninjafan
    Poziom 19  

witam - piszę - bo samochód już jest naprawiony - usterka to uszkodzony czujnik obrotów silnika (po wymianie komputer nic nie wyrzuca).
    Zakańczam temat.

0
  • #9 30 Lip 2005 20:13
    neo2k
    Poziom 18  

ninjafan napisał:
    Nr silnika K006101
    Nr nadwozia WVxxxxxxxxxxxxxxx
    to wszystko - podałem za mało - pisać!
    Chodzi mi o część - czujnik obrotów silnika - nr w poprzednim moim pośćie.

Pozdrawiam, proszę o kontakt na pw jeżeli ktoś ma taką część (może być używana!).

nie radze podawac tak szczegolowych danych dotyczacych samochodu aprzede wszystkim numeru VIN, jesli ktos sie pyta o numer silnika to wystarczy same oznaczenie kliterowe z numeru.
    pozdrawiam

0
  • #10 31 Lip 2005 10:21
    KingKong
    Poziom 25  

A kod silnika i tak pozostał nieznany. Te "K" to ostatnia litera kodu (nie wiem czemu, ale tak piszą w wydziałach komunikacji, mogą wpisać tylko siedem znaków w tej rubryce, to jest jeden z wielu błędów polskiego prawa samochodowego). Kodu silnika nie zczytuje się z dowodu tylko z silnika. Powinien w tym wypadku wyglądać mniejwięcej tak: AKK albo AFK.

0
  • #11 12 Lis 2005 23:18
    ninjafan
    Poziom 19  

Wymiana czujnika rozwiązała problem. Proszę zamknąć temat. Dziękuję wszystkim za poświęcony mojemu problemowi czas.

0