Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RF711 S02PL - system nie startuje

yogi009 30 Mar 2017 12:09 546 3
GoodRam konkurs
    yogi009
    Level 43  
    Przy starcie blue screen z komunikatem:

"STOP: c000021a {Fatal System Error}
    The Verification of a KnowDLL failed. system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000221 (0x001e5dd0 0x00000000). The system has been shut down."

Podczas startu mogę przez [F4] odpalić funkcję recovery, mam zielony elegancki ekran Samsung Recovery Solution 5, po chwili 3 opcje: restore, backup i system software. Wybieram ostatnią, potem opcję System software installation i mam komunitak:

You can install the system software onto the Windows operating system only. Do you want restart the system to ente4r Windows. Potwierdzenie (yes) powoduje restart systemu, ale bez powodzenia (można popodziwiać flagę Windows). Po chwili mam konsolowy wybór sposobu uruchomienia systemu (normalny, awaryjny, awaryjny z siecią, ostatnia znana dobra konfiguracja), Normalny start systemu daje znowu blue screen, reszta opcji startowych tylko restartuje komputerek.

Mam naklejkę licencyjną z numerem seryjnym na obudowie, szkoda by było tracić legalny system. Proszę o podpowiedź, jak skutecznie uruchomić ponowną fabryczną instalację systemu Windows7 - nie zależy mi na danych.

Komputerek Intel CoreDuo i7, Windows 7.
  • GoodRam konkurs
    olekt2002
    Level 30  
    Spróbuj z płyty uruchomić instalację.
  • GoodRam konkurs
    kindlar
    Level 40  
    Utwórz płytę lub pena z konsolą odzyskiwania systemu, uruchom z niej komputer i daj napraw.
    yogi009
    Level 43  
    No dobrze, odzyskałem poprawny start systemu, mam ekran pierwszego uruchomienia systemu Windows7, natomiast stanąłem na logowaniu. Zresetowałem hasełko admina, natomiast przy pierwszym uruchomieniu zgłasza mi zatrzymanie programu Media Player i Registry coś tam... Teraz mam komunikat Windows Explorer has stopped working (Problem Event Name: InPageError, Error Status Code: c0000185, Faulting Media Type: 00000003). Czyżby RAM szwankował?

Edit:
    ====
    Kolejne próby uruchomienia recovery pozwoliły zajść dalej, ale i tak system jest mocno ospały, instaluje się BARDZO długo. Prawdopodobnie winny jest dysk, podłączenie innego dysku z Windows7 przywróciło normalną pracę.

Teraz szukam sterowników do tego modelu, chociażby sterownika do karty sieciowej (w pliku), żeby umożliwić połączenie aplikacji DriverDoc rekomendowanej przez producenta do instalacji sterowników.