Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda w kompresorze, piaskowanie. - Mokry filtr w odciagu.

kondziopl3 30 Mar 2017 14:31 960 7
  • #1 30 Mar 2017 14:31
    kondziopl3
    Poziom 9  

Witam.

Nie wiem czy dobry dział, ale mam problem.
    Piaskuje w zamkniętej komorze, mam filtr cyklonowy zaraz za piaskarką.
    Piaskuje szkło na bardzo małym ciśnieniu.
    Kompresor to 3 tłokowy chińczyk na 230 V, stoi w na schodach między piwnicą a parterem.

I teraz tak, ciągle zbiera mi się woda w kompresorze (wiadomo), ale żadne filtry na linii nie są w stanie jej wyłapać, próbowałem kilku podczas piaskowania, piasek robi sie wilgotny i zapycha mi filtr, silnik się grzeje i się wyłącza.

Jak Sb z tym poradzić?

Kupić osuszacz powietrza, tylko że jest drogi,
    Albo taki filtr odciąg do trocin koszt jakieś 800 zł.

Najbardziej mi się podoba odciąg do trocin, bo postawie go Sb w innym pomieszczeniu to nie będzie mi tak huczał. Dzwoniłem do serwisu i mówią, że to może nie zdać egzaminu, bo mokry piasek może oblepiać łopatki będą drgania itp.

Pytanie czy mają faktycznie rację? Piasek jest tylko lekko wilgotny, robotę robi, ciśnienie małe.
    Co byście poradzili?

0 7
  • #2 30 Mar 2017 14:54
    bearq
    Poziom 35  

Próbowałeś przestawić kompresor w inne miejsce? Może dochodzi do kondensacji pary wodnej?

0
  • #3 30 Mar 2017 14:57
    kondziopl3
    Poziom 9  

Nie próbowałem, ale jeżeli filtr mam zaraz przed piaskarką to też by nie wyłapało?

0
  • #4 30 Mar 2017 16:09
    bearq
    Poziom 35  

To nic nie da, filtr nigdy nie wyłapie Ci całej wilgoci z powietrza, kompresor stoi w zimnym pomieszczeniu a kompresor wtłacza już ciepłe powietrze do butli, a kondensacja polega na skraplaniu pary wodnej na powierzchni przegrody od strony cieplejszej czyli w twoim przypadku na ściankach zbiornika. Czy tak jest, należało by sprawdzić przestawiając kompresor w cieplejsze miejsce.
    Zacznij od tego.

0
  • #5 30 Mar 2017 16:24
    kondziopl3
    Poziom 9  

Alternatywy?

Ten odciąg do wiór? Łopatki można czyścić to pracuje ok 2h dziennie.

Nie mam gdzie postawić kompresora mam tylko schody i piwnice, na parterze już ja pracuje.

0
  • #6 01 Kwi 2017 14:18
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

kondziopl3 napisał:
    Nie mam gdzie postawić kompresora mam tylko schody i piwnice, na parterze już ja pracuje.

Możesz spróbować nieco dziwnej metody a mianowicie owinąć zbiornik kompresora watą szklaną, steropianem ciuchami itp. ;-)

0
  • #7 01 Kwi 2017 15:42
    mychaj
    Poziom 30  

Cyklon masz fabryczny czy samoróbkę, jaki spust kondensatu na nim? Spust kondensatu ze zbiornika ręczny czy automat?
    Najlepiej się sprawdzają spusty oparte o czasówkę i e;elektrozawór - przynajmniej układ nie czeka aż się poziom kondensatu podniesie tym bardziej w sytuacji gdzie nie ma osuszacza.
    Zniwelowanie różnicy temperatur jak pisze patafian też daje radę.

Cytat:
    cyklonowy zaraz za piaskarką.

Jak to ,,za" a co przed?

0
  • #8 17 Maj 2018 19:09
    fryck
    Poziom 8  

Dołączę się do tego tematu.
    U mnie podczas piaskowania dochodzi często do zatykania się dyszy wilgotną mazią.
    W zbiorniku 200l nie ma żadnej skropliny.Kompresor jest 3 tłokowy 3-faz.Na zawnatrz wilgotność wiem -jest teraz duża.

Wyprowadzenie od tych ori złączek do góry wężem 1.5 metra 12.5mm, póżniej spowrotem w dół do trójnika.Na dół do zaworu odprowadzania skropli w razie ich wystapienia,w bok do filtra 1/4 cala i dalej już jest wąż do pistoletu 12.5mm.
    Woda zbiera się szybko w filtrze i ją wypuszczam ale to za mało.
    Nie wiem dlaczego woda nie zbiera się ani w butli ani w zaworze poniżej trójnika-bo według info z sieci tak to zrobiłem-wskazywało by to na problem w samym filtrze.
    Myślę czy problemem nie jest to ,że za dużą zwężkę filtr 1/4 cala tam zrobił i może należy zastosować większy filtr ot taki 1/2 cala.

0