Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdy podłącze sygnał z kablówki pod tuner TV mówki, kreski..

24 Lip 2005 21:43 2219 14
  • Poziom 23  
    Witam.
    Mam problem.
    Ponieważ gdy podłącze sygnał z kablówki pod tuner w komputerze na ekranie telewizora robią mi sie mówki, kreski takie jak w przypadku właczenia jakiegos silnika elektrycznego, itp.
    Między ekranem od kabla anteny, a obudowa komputera jest ok 50V.

W domu mam instalację dwuzyłową.
    Co poradzić?
    Czy jakies dodatkowe uziemienie?
    Czy jakis filtr wsadzić, ogranicznik.
    Próbowałem nawet nie podłaczac ekranu pod gniazdo tunera, ale i tak sa mrówki.
  • Poziom 34  
    Podłącz tuner przez separator antenowy. To wyeliminuje różnicę napięć, ale zakłucenia mogą pochodzić z innego źródła (kiepski sygnał, zakłócenia z zasialcza). Karty TV bywają grymaśne jeśli chodzi o jakość sygnału.
  • Poziom 23  
    Sygnał brzytwa.W kompie zasilacz firmy codegene.Moze trzeba podstawic inny,sprawdzić.Zakłocenia na ekranie telewizora sa dopiero jak podłaczam do tunera kabel.
  • Poziom 34  
    No to sprawdź z separatorem, możesz spróbować sklecić sam z dwóch kondensatorów 1n na conajmniej 150V. (do prób możesz zastosować o trochę niższym napięciu przebicia).
  • Poziom 23  
    Rozumiem ze chodzi o filtr,typu szeregowo w żyłę główna i równolegle miedzy żyłą a ekranem.Ogólnie w domu są dwa rozgałęzniki.
  • Poziom 34  
    Jeden szeregowo z "gorącym" (żyła środkową) i drugi szeregowo z ekranem.
  • Poziom 23  
    Trochę pomogło ale na kilku prog dalej mrówki,chyba doprowadzę pod bolec gniazda230v zero,jak sądzicie,pomoze?
  • Poziom 23  
    Nie da się odseparować mocniej karty?Moze zakłocenia pochodzą od zasilacza w komputerze albo z sieci 230v?

Niestety podłaczenie zera pod bolec w gniazdku nic nie dało.chyba musze czyms wyseparować te zakłocenia z karty.Poradzcie coś.
  • Poziom 23  
    Sprawdź czy w biosie masz funkcję SPECTRUM czy jakoś podobnie brzmiące (chodzi o zminimalizowanie zakłóceń wewnątrz komputera). Poza tym jakbyś trochę osłabił ten sygnał z kabla ?.
  • Poziom 15  
    Nie wiem jaki masz tuner, ale ja kiedyś miałem coś podobnego w tunerze Avermedia. Podczas instalowania oprogramowania mialem do wyboru trzy systemy dla polski "Poland 1 D/K, Poland2....itd. czy coś takiego" Za pierwszym razem wybrałem Poland1 i obraz był kiepski, więc odinstalowalem go i zainstalowalem ponownie wybierając następny z listy, to mi pomogło!

pozdr
  • Poziom 23  
    Witam.mój tuner to WIN FAST2000 EXPERT+.
    Spróbuje odinstalować sterowniki i prog obsługujacy tuner.Sprawdze tez czy mam opcje spectrum w biosie.Płyte główna posiadam :Asrock K7S8X R3.
    Mówicie aby zbić sygnał kablówki?Ciekawe.Może jest przesterowany i kolega ma racje.
  • Poziom 23  
    Witam.Kolego willy tu nie chodzi ze mam kiepski odbiór przez tuner tylko,,że gdy podłaczam tuner pod kablówkę na ekranie tv w pokoju obok mam mrówki na ekranie.
    Spectrum w biosie włączyłem,nie pomogło.Odnośnie sterowników to nie wiem czy mają wpływ na emisje zakłoceń od kompa.
    Wydaje mi się ,że podmienię zasilacz i sprawdzę czy pomogło.Czuję ze ma przebicie. Kładąc ręke na nim i dotykając kabel antenowy wyczuwam napięcie.
  • Poziom 15  
    Witam!
    Sorki za nieuwazne przeczytanie posta! Co do wysokiego napięcia z kablówki to u mnie między obudową komputera, a kablem kablówki jest 110V (potrafi być nieprzyjemne :D) Jeżeli chodzi o zakłócenia to może jest wina zasilania kompa i telewizora z dwóch różnych faz i dochodzi do jakiegoś wyrównywania potencjałów skutkiem czego są zakłócenia na tv? Najprościej aby to sprawdzić trzeba by podłączyć np. kompa poprzez przedłurzacz do gniazdka w które jest wpięty tv (chyba że sa zasilane z jednej fazy)
    pozdr
  • Poziom 23  
    No własnie sprawdze to,ale wydaje mi sie wersja z zasilaczem prwdziwsza jak piosałem,jutro sprawdze zasilacz z innego kompa i wrzuce tuner do innego tez,pod kablówke ....wersji duzo,ale cos wyeliminuje.Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Więc powiem ze podmiana zasilacza nic nie dała.Będe kombinowała by jakos dac wzm antenowy miedzy kompa a rozgałeznik domowy by sie nic nie cofało,może pomoże.