Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie zalącza sie spreżarka klimatyzacji, citroen xsara picasso 1.8 16v 2001r.

bozo86 30 Mar 2017 20:55 1842 4
  • #1 30 Mar 2017 20:55
    bozo86
    Poziom 10  

Witajcie. Mam citroena xsara picasso 1.8 benzyna 2001r. Problemem jest klimatyzacja. Znalazlem wiele postów na rożnych forach ale nie znalazlem odpowiedzi... Samochód mam od niedawna sprowadzony z francji. Widać że o przeglady czy wymiane filtrów nikt nie dbal. Wymienilem dziś filtr kabinowy, nabilem klime, uklad szczelny sprawdzony. Ale klima nie zalącza się. Mam klimatronik. Znalazlem że trzeba sprawdzić bezpieczniki F36 brak więc wlożylem, F40 sprawny czytalem tez o D ale nie wiem gdzie szukać... Wypiąłem kostke od czujnika na chlodnicy cztero pinowy. Wyczytalem że po zmostkowaniu 1-4 powinna sie spreżarka zalączyć, nic... Zmierzylem napiecie na pracującym silniku na każdym pinie 0V... Nad ta kostka jest puszka z 3 przekaźnikami, przekaźniki sprawne...Co sprawdzić i gdzie? Jak podpiać spreżarke na ostro żeby sprawdzić czy dziala?
    Dodano po 30 [minuty]:
    I jeszcze jedno pytanie czy jak podam napięcie zamiast z pinu 1 na którym go brak tylko z np. aku na pin 4 to spreżarka sie odezwie? Chcę wykluczyc czy spreżarka jest sprawna... Bo w warsztacie odrazu chcieli wymienić więc sie zawinąłem na pięcie :)

• #2 31 Mar 2017 01:42
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Bezpiecznik F38 zasila przełącznik ciśnienia klimatyzacji na pinie nr 2.
    Zasilanie sprzęgła kompresora jest z BSI z bezpiecznika FD.
    W kabinie powinny być dwie skrzynki bezpiecznikowe i pod maską jedna.
    Jak chcesz wykluczyć kompresor to zasil cewkę sprzęgła prosto z plusa akumulatora. Powinna wtedy cyknąć a jak odpalisz silnik to powinno bycz czuć chłodek, tylko nie za długo by ciśnienie układu nie rozsadziło.
    Czemu nie podłączysz tego pod komputer i nie zobaczysz co boli klimatyzację?

• #3 31 Mar 2017 12:08
    bozo86
    Poziom 10  

Bezpiecznika F38 nie mam wlożonego, zaloże i sprawdze. W kabinie wiem gdzie jest jedna skrzynka z bezpiecznikami o drugiej mi nic nie wiadomo... Co do bsi gdzie sie znajduje i ten bezpiecznik FD sory ale nie wiem, XP mam od niedawna. Chcialem sprawdzić cewke przy spreżarce ale nie mogę zlokalizować przewodu lub kostki, od dołu samochodu nic nie widać... W Przemyślu nie ma dobrego szpeca z komputerem. Każdy połowe samochodu chce wymienić... Dlatego chc3 dojść sam co jest grane.
    Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:
    grala1 dzięki wielkie! Problemem okazalo sie brak bezpiecznika F38 po zalożeniu i wlaczeniu auto na panelu klimatyzacji sprzeglo i spreżarka startuja a w aucie przyjemnie. Jednak jest jeszcze jeden maly problem razem z klima nie załącza się wentylator chłodniczki... Podczas jazdy bedzie chłodno bo pęd powietrza schłodzi chłodniczke ale na postoju lipa... Co z wentylatorem gdzie i co sprawdzić żeby ruszył?

• #4 08 Kwi 2017 13:29
    bozo86
    Poziom 10  

Po dostaniu się do wentylatora chłodnicy okazało się, że wtyczka przy silniku była cała zaśniedziała. Po oczyszczeniu wentylator się załącza i klimatyzacja działa poprawnie. Dzięki za pomoc :) temat zamykam

• #5 05 Cze 2017 17:54
    bozo86
    Poziom 10  

Odgrzeję temat...
    Po dwóch miesiacach czynnik praktycznie uciekł z układu i klima prawie nie chłodzi. Mam pytanie czy sa jakiej nefralgiczne miejsca w tym samochodzie gdzie przeważnie rozszczelnia sie układ żebym mógł sam usunać nieszczelnaść... Nie jest to jakas duza dziura bo trzymało dwa miechy. Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME