Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro - kopiowanie wybranych danych z jednego pliku a excel do drugiego

jan.c.p 30 Mar 2017 20:39 951 2
  • #1 30 Mar 2017 20:39
    jan.c.p
    Poziom 2  

Witam.
    Proszę o pomoc w napisaniu makra bo jestem początkujący w tym temacie.
    Potrzebuję napisać makro, które skopiuje dane z tebeli po wcześniejszym przefiltrowaniu przy wykorzystaniu napisanego do tego celu marka, które już mam do drugiego pliku, które to makro samo otworzy. Do tej pory udało mi się stworzyć makro, które otwiera mi odpowiedni plik z kolejną tabelką do której mam wkleić skopiowane dane.
    Jaśniej. Mam tabelkę z wieloma danym, które filtruję przy pomocy 4 makr. Po przefiltrowaniu ilość danych w tabeli za każdym razem się zmienia. Zawsze jest 5 kolumn ale ilość rzędów zmienna. Dane które chcę skopiować zaczynają się w kolumnie komórce C5 (początek tabeli) a kończą różnie. W pliku który otwieram jest taka sama tabela, która zaczyna się od D5 i do niej chcę skopiować całą zawartość tabeli z pierwszego pliku. Dodatkowo drugi plik jest zabezpieczony hasłem i tak też musi zostać. Ma ktoś jakiś pomysł?

0 2
  • #2 31 Mar 2017 08:02
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Po przefiltrowaniu, wiersze mają właściwość Hidden = false lub true. Wtedy, Np

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 04 Kwi 2017 10:37
    jan.c.p
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź ale nadal mam problem. Chroniony nie jest cały arkusz tylko sama tabela do której należy skopiować dane i tu pojawia się problem. Próbowałem na kilka sposobów i za każdym razem wyskakuje mi błąd, że podane hasło nie jest prawidłowe. Jakie polecenie należy wpisać aby makro potrafiło odblokować komórki tabelki excela?

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Dokładnie mówiąc arkusz Excel jest chroniony z możliwością edycji zawartości wstawionej tabeli po podaniu hasła.

0