Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 90 r 1.5 16v 75KW ile wam pali ??

24 Lip 2005 21:46 9293 9
  • Poziom 14  
    kupilem honde rok temu sprawdzilem chyba juz wszystko w zimie plila mi 16 L a teraz nie mniej niz 10 L a powiedzial bym ze okolo 11 - 12 L a nie krece silnika wyzej niz do 3 tys biegi zmieniam w granicach 2 - 2,5 tys nie wiem moze to jest normalne pisze o jezdzie po miescie gdzies przeczytalem ze powina palic do 8 L silnik pracuje rowno obr utrzymuje 600 pali na dotyk sonda lambda zostala wymieniona prosze o sugestije.
    To auto ma przejechane 200 tys nie wiem czy katalizator byl wymieniany komputer nie pokazuje zadnych blendow
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kolega miał taką hondę z rocznika '92. I twierdził zawsze, ze pali 8.5 - 9 litrów na setkę przy normalnej spokojnej jeździe.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    witam troszeczke przesadza ta twoja honda zdjagnozuj ją w dobrym serwisie. pozdrawiam
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zrób proste doświadczenie podłącz wol. do sondy lambda i sprawdz napięcie w funkcji obrotów.Ciekawy jestem czy schodzi w jakiś obrotach poniżej 09V.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    miałem taki przypadek,w samochodżie wszystko było OK. Okazało się że klijent pokonuje dziennie
    około 6 km jadąc do pracy - 3km wjedną strone,
    przerwa 8 gdź. i 3 km zpowrotem. Samochód
    spalał około 12 L na 100 [latem]
    Przy takim urzytkowaniu jest to normalne[niedogrzany silnik,dłuzszy czas wtrysku itp]
    Może u ciebie jest podobnie
  • Poziom 14  
    ja mam podobnie okolo 2,5 km w 1 strone a jesli chodzi o sonde lambde to podpinalem ja do voltomierza po zagrzaniu na wolnych obrotach miala 0,6 V po dodaniu gazu cos tam wzrastalo na voltomierzu ale nie przekraczalo 0,8 V a kolega ma Honde z 92 r 1,5 na pelnym wtrysku 115 KM mowil mi ze w zimie spalila mu 8 L a do roboty ma 4 km
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kolega może mieć rację dopieszczone Hondy mogą mało palić.
    Moja Omega 2l 16V na Holęderskim paliwie do 120km/h spaliła 6L(cały czas w trasie).
    Wracając do Twojego przypadku sprawdz FILTR powietrza,rozgrzej samochód zatankuj do pełna najlepiej na Shelu przejedz 100km zatankuj jeszcze raz,to tankowanie wskaże Ci ile spala.
    Jeżeli dużo to regulacja włącznie z analizą spalin.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    jezdżąc na takich krótkich [2,5 km] odcinkach nigdy nie ośiągniesz spalania poniżej 10 L . W samochodach wyposażonych w komputer podróży,przez pierwsze 2 km [zimny silnik] ,
    wskazania zużycia paliwa wynoszą około 12- 14 L.
    Sprawź zużycie paliwa po dłuższej trasie,napewno będźie dobże.
  • Poziom 2  
    Witam . Mam honde civic 1.5 16v z 92 i dojeżdzam do pracy ok 100 km jednorazowo i na takiej odległości przy prędkości 90-120 spala ok 6.5 w jeżdzie miejskiej ok 7.5-8 l Jestem zadowolony ze spalania (przebieg 240 tyś) Kolega twierdzi iż u niego w peugocie 306 spalanie wzrosło poprzez to że niewymienił filtru powietrza i to ok 2 litrów . pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zrobiłem świeży test i przejechałem 400 km za 100 zł przy obecnej cenie Pb95 - czyli pali 6,5 L / 100km

Pozdro