Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makita HR 2811 FT czy Milwakuee PLH32XE

srebrnylis 30 Mar 2017 23:45 627 3
  • #1 30 Mar 2017 23:45
    srebrnylis
    Poziom 3  

Jak w temacie - wybieram sprzęt na lata (jeszcze takie robią?) do własnego użytku.

Jedno kosztuje 2300zł a drugie 1200zł więc różnica spora - jest sens dopłacać do Milwakuee PLH32XE niemal drugie tyle?
    Tłumaczę ojcu, że chyba nie, a on przyzwyczajony że jak coś dobrego i drogiego kupował w latach 90 to były na co najmniej 20 lat :D
    Wcześniej myśałem o PLH 28XE który kosztował około 1600zł, ale jeden z userów odradzał PLH 28 XE argumentując żę to "delikatny" sprzęt (pytałem na priv o szczegóły bo wątek już zamknięty, niestety bez odzewu) i polecał w zamian właśnie PLH 32 XE. Jak dla mnie to już trochę drogi, ale jeśli ma znieść wiele więcej niż Makita HR 2811 FT i przetrwać znacznie dłużej to bym się nie zastanawiał.

No więc - co sądzicie ?

0 3
  • #3 02 Kwi 2017 12:05
    srebrnylis
    Poziom 3  

OK, znalazłem DeWalt D25323K-QS, ale jakie argumenty przemawiają za DeWalt ? Cena niemal taka sama jak Makita przy lekko lepszych parametrach (Energia udaru 3,4j do 2,9j).
    Dlaczego polecasz właśnie Dewalt?
    Widziałem w sklepije Milwakuee PLH32XE i jedną z Makit i Milwakuee sprawia wrażenie lekko bardziej dopracowanego (grubszu kabel, lepiej rozwiązane mocowanie SDS+), ale to tylko detale, bo Makita również "wygląda" OK. Zależałoby mi na opinii najlepiej kogoś kto serwisuje ten sprzęt. Jestem gotów wyłożyć i te 2300zł - wrzucę to w koszty i odliczę VAT, a sprzęt też wykorzystam w firmie.

0
  • #4 02 Kwi 2017 12:20
    E8600
    Poziom 34  

srebrnylis napisał:
    Cena niemal taka sama jak Makita przy lekko lepszych parametrach

Jeśli Dewalt ma lepsze parametry to już jest jakiś plus. Podkreślam, że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale bardzo często w firmach remontowo-budowlanych widywałem młoty tej właśnie marki. Plusem jest jeszcze z tego co widziałem 3 letnia gwarancja po rejestracji sprzętu w sieci oczywiście jak się kupi na osobę prywatną. Co do awaryjności to musiał by się wypowiedzieć jakiś dobry serwisant ale 3 letnia gwarancja chyba o czymś świadczy.
    Co do Makity to tutaj część kasy jest za renomę marki podobnie jak iphonem mimo, że paramtry gorsze od konkurencji.

0