Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STRIDER MAXI 4 - Wózek inwalidzki LED miga 7 razy

saly 31 Mar 2017 06:23 2283 2
  • #1 31 Mar 2017 06:23
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Wózek inwalidzki skuter STRIDER MAXI 4 oparty na popularnym module S-drive D50770.02.
    Dioda zielona status na panelu miga 7 razy. Jeśli zdarzy się że dioda się zapali na stałe wózek rusza i po chwili znów zaczyna migać.

Czy ktoś wie co znaczy 7 krotne miganie LED lub może ma ktoś instrukcje serwisową.

Sprawdzałem joystik ustawiony na połowę wartości, symulowałem potencjometr dwoma równymi rezystorami i nadal jest błąd.

dopisano ...
    Tak instrukcję mam, ale tam piszę, że to dioda błędu, ale nie ma tam podane co konkretna ilości błyśnięć oznacza.

0 2
  • #2 22 Kwi 2017 06:41
    Jacek79
    spec od auto-elektro

I jak kolego naprawiles?

0
  • #3 22 Kwi 2017 07:03
    saly
    Poziom 32  

Wózek naprawiony.
    Miganie diody status w moim przypadku oznaczało problemy zadajnikiem prędkości (potencjometrem).
    Układ robi trochę w konia. Nawet jak nie masz połączenia środkowego pinu potencjometru do układu drivera to na wejściu drivera i tak masz połowę zasilania, myślisz że jest ciągłość obwodu a faktycznie go nie ma. Sprawdzałem potencjometr i zmianę napięcia na potencjometrze i wszystko było ok. Nawet podstawiłem potencjometr w module kierownicy. Dopiero ja wpiąłem się w driver przy silniku to zauważyłem że jest połowa nap. zasilania ale napięcie się nie zmienia.
    W moim przypadku było uszkodzenie zmęczeniowe przewodu w przegubie kierownicy i nie łączyła kostka w konsoli przy kierownicy. Wszystko w obwodzie potencjometru.

3
  Szukaj w 5mln produktów