Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Masa, klej lub farba przezroczysta przewodząca prąc?

31 Mar 2017 09:14 489 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Szukam rozwiązania podobnego do dostępnego tutaj (niskonapięciowe 3-6V): https://www.researchgate.net/publication/303042577_Visibly_Transparent_Heaters
    Z tym, że zamiast użyć dwóch "miedziano-podobnych" tasiemek, chciałbym użyć czegoś przezroczystego.

A może orientuje się ktoś z Was, kto w Europie produkuje przezroczyste siatki grzejne niskonapięciowe?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    A musi to być tak totalnie przeźroczyste? Nie można zastosować systemu takiego jak w ogrzewanych przednich szybach samochodowych? Kiedyś obiło mi się jeszcze o uszy (za prawdziwość tej informacji nie ręczę-sprzedaję jak kupiłem), że w radzieckich pojazdach używanych na Syberii przy jaiś tam ich pracach badawczych były klejone szyby z warstwą krzemu pomiędzy taflami. Może coś w tym kierunku, ale nie sądzę, żeby to była tania technologia.
  • Poziom 12  
    teskot napisał:
    A musi to być tak totalnie przeźroczyste? Nie można zastosować systemu takiego jak w ogrzewanych przednich szybach samochodowych? Kiedyś obiło mi się jeszcze o uszy (za prawdziwość tej informacji nie ręczę-sprzedaję jak kupiłem), że w radzieckich pojazdach używanych na Syberii przy jaiś tam ich pracach badawczych były klejone szyby z warstwą krzemu pomiędzy taflami. Może coś w tym kierunku, ale nie sądzę, żeby to była tania technologia.

O krzemie słyszałem i nawet kiedyś oglądałem program, bodajże w Galileo na temat tworzenia solara w domowych warunkach. Dzięki za przypomnienie :)