Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lamborghini Plus 660F - Brak ogrzewania

orion 31 Mar 2017 09:28 663 2
 • #1 31 Mar 2017 09:28
  orion
  Poziom 23  

  Witam w w.w. Ciągniku ogrzewanie jest elektryczne .Dodatkowy alternator zasila nagrzewnicę .Uszkodzeniu uległ alternator i został oddany do naprawy i naprawiony .Po naprawie ogrzewanie nie działa .Upłynęło sporo czasu i właściciel chce to naprawić .Po sprawdzeniu układu wygląda na to że w tym alternatorze "chyba" powinien być inny regulator niż jest obecnie . Podejrzewam że podczas naprawy ten regulator został zmieniony i teraz działa jak typowy alternator .Jak podłącze go jak alternator to się wzbudzi i daje stabilne 14v. Natomiast jak podłączony jest do nagrzewnicy nie można go wzbudzić. Siedzi tam w tej chwili regulator iskra AER1521 .Może koś z kolegów wie jaki tam powinien być .

  0 2
 • #2 31 Mar 2017 20:56
  wal-ker
  Poziom 32  

  Alternator ogrzewania jest podpiety do modułu sterowania klimy/ogrzewania.I to ten modul jest odpowiedzialny chyba za wzbudzanie alternatora.Na rysunku nr. 10.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Fragment schematu z alternatorem ogrzewania.

  0
 • #3 02 Kwi 2017 21:24
  orion
  Poziom 23  

  Z regulatora do modułu idą 2 kable .Na jednym pojawia się 14v po włączeniu nawiewu i ogrzewania drugi zwierany jest płynnie do masy jak kręcę regulacją temperatury ale z regulatora nie wychodzi żadne napięcie .jak podepnę tam kontrolkę i drugi koniec do 14v to żarówka płynnie się rozjaśnia i ściemnia . Po mojemu to wina alternatora.a raczej zastosowanego regulatora no chyba że regulator jest uszkodzony no ale tak jak pisałem jak podłączę do jak alternator działa prawidłowo stabilne 14v daje .Jak podłącze te 14v do grzałki to słabiutko grzeje wydaje mi się że tam powinno być dużo wyższe napięcie do grzaniap. Możesz podesłać większą część schematu najlepiej z opisem elementów . Co to jest 8 i 9?

  0