Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta Gigabyte z170 g3h - Bios nie startuje

kaladaytek 31 Mar 2017 10:29 297 4
  • #1 31 Mar 2017 10:29
    kaladaytek
    Poziom 8  

Dzień dobry przeglądam już różne fora i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Problem polega na tym że po pewnym czasie użytkowania komputera przestał startować bios i pomaga tylko reset cmosu. Dodam że stało się to po zakupie drugiego monitora iiyama ProLite XUB2492HSU-B1.

0 4
  • #2 31 Mar 2017 11:50
    kiss39
    Poziom 33  

Witaj

A.
    Na początek podaj szczegółową Konfigurację PC.

B.
    Płyta Gigabyte z170 g3h posiada zintegrowaną karte graficzna i aż trzy "3" wyjśćia. Jedno to wyjścia Analogowe "VGA (D-SUB), a dwóch Cyfrowych -pierwsze to HDMI, a drugie DVI-D -- używasz jednego z tych wyjść(masz w pięty wtyk ) ,czy korzystasz z oddzielnej karty graficznej (dedykowanej).

C. Wgrany najnowszy BIOS - płyty głównej. ?

0
  • #3 31 Mar 2017 12:24
    kaladaytek
    Poziom 8  

Karta: gigabyte gtx 970 g1
    Ram: CMK16GX4M2B3000C15
    Procesor: i5 6600
    Zasilacz: areocool kcas 730 ( 80 bronze)
    Dyski 1: WD blue 1tb 2: transcend ssd 128gb
    Chłodzenie: zalman performa plus

Komputer składałem w większości sam i miałem podłączony tv sony 40kdl405b do karty przez hdmi i drugi monitor podłączyłem pod DS.

Jeśli chodzi o bios to robiłem update do wersji F4.

Problem pojawia się także po podłączeniu jednego monitora prze DS

Dodano po 58 [sekundy]:

Oczywiście wszystko podłączone do karty graficznej.[/film]

0
  • #4 31 Mar 2017 12:38
    kiss39
    Poziom 33  

Ustawić w BIOS -wyłaczyć k.zintegrowaną lub usatwić na magistralę PCI

Tylko możliwe ,ze działa tylko jeden ekran główny lub kwestia ustawienia.

Musisz mieć odpowiedni Monitor, który odbiera dany sygnał z wyjścia np. monitor ten który ma wejścia D-SUB i DVI-D to monitor cyfrowo -analogowy, a ten co ma tylko wejście D-SUB to monitor analogowy. Druga sprawa, jeżeli podpinasz do monitora analogowego przez przejściówkę ADAPTER to musi to być przejściówka DVI-I (25pin+5Pin) na D-SUB.

0
  • #5 31 Mar 2017 12:54
    kaladaytek
    Poziom 8  

Pisząc DS miałem na myśli Display port, oba ekrany są podłączone cyfrowo. Sprawdzę w biosie te ustawienie karty zintegrowanej. Mogę powiedzieć jeszcze ze problem zaczął występować po około tygodniu po podłączeniu drugiego monitora, wcześniej wszystko działało dobrze.

0
  Szukaj w 5mln produktów