Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flex kabel touchpadu. - Ułamany zatrzask konektoru flex.

31 Mar 2017 12:12 630 5
 • Poziom 12  
  Witam, mam problem jak w temacie. Przy demontażu palmrestu, gdzie klawiatura i touchpad są osadzone na stałe w palmreście, doszło do uszkodzenia zatrzasku w konektirze touchpadu na płycie głównej. Konkretnie odłamał się ten plastikowy zatrzask, który dociska kabelek flex od touchpadu. Wynikiem jest brak styku w konektorze i nie działający touchpad. Kabelek mogę jedynie wetknąć do konektoru ale mimo to bądź się wyślizgnie, bądź nie styka prawidłowo. Pomocy laptop wziąłem bratu mojoj dziewczyny do wyczyszczenia, a teraz jest problem... Plastik tego zatrzasku był wg. mnie tak długo narażony na wysoką temperarurę, że przy otwieraniu poprostu się rozpadł.... Jak mogę ten kabelek tam umieścić na twardo, aby działał touchpad?

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Spec od komputerów
  survivor napisał:
  Jak mogę ten kabelek tam umieścić na twardo, aby działał touchpad?

  Trzeba gniazdo taśmy wymienić.
 • Poziom 12  
  A nie ma prostszej metody? Nie widzi mi się lutowanie takiego maleństwa...
 • Moderator - Komputery Serwis
  Aby to działało poprawnie gniazdo trzeba wymienić. Kombinacje z klejeniem, podpieraniem itp nie będą działać (albo będą działać na krótką metę).

  survivor napisał:
  A nie ma prostszej metody?

  Prostszą metodą będzie danie tego komuś do przelutowaia bądź przekonanie dziewczyny, że nie chce już korzystać z touchpada i woli z dodatkowej myszy :)
 • Poziom 22  
  Cytat:
  Jak mogę ten kabelek tam umieścić na twardo, aby działał touchpad?
  1. Znalezienie sprawnego zatrzasku i zamontowanie go w to miejsce (o ile jeszcze można). Rozpadł się raczej bo za dużo siły użyłeś... Na pewno nie miały wpływu tutaj temperatury normalnej pracy laptopa... Nawet przed konserwacją.

  2. Wymiana gniazda

  3. Albo często też taka metoda zdaje rezultaty zgiąć od tasiemki touchpada warstwę usztywniającą (punkt 1) na równo z taśmą (punkt 2). Mówię o tym samym niebieskim zaznaczonym na foto elemencie (i tylko nim nie całej taśmy!!!) i włożenie takiej taśmy. Efekt finalny jest taki że jest to na tyle elastyczne że będzie próbowało wrócić do swojej pierwotnej pozycji a co za tym idzie podtrzyma na tyle touchpad i będzie działać (można to wykonać w większości gniazd). Jest to metoda skuteczna o ile gniazdo umożliwia takie zastosowanie. Nie popsuj taśmy!

  Flex kabel touchpadu. - Ułamany zatrzask konektoru flex.
 • Poziom 12  
  Dzięki wielkie, świetny hat trick ;) Działa, ciekawe jak długo, ale ważne że działa. Dzięki.