Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poleasingowy laptop, <15", i5/i7 3gen, podświetlana klawiatura, 2000 zł

31 Mar 2017 16:26 558 7
  • Poziom 14  
    Hej,
    Szukam używanego laptopa, najlepiej z jakiejś rzetelnej firmy co oferują leasingowe sprzęty.

Przede wszystkim powinien być dość lekki, poręczny i wytrzymały, stąd coś mniejszego jak 15,6". Najlepiej na i5 lub i7 z co najmniej 3 generacji. Bez dodatkowej grafiki, ze sporą baterią (niekoniecznie sprawną), z podświetlaną klawiaturą (czy tam lampką). Super, jak by coś trafiło się z lepsza matrycą niż TN.
    Budżet to do jakiś 2000 zł, chyba że do czegoś zdecydowanie warto dopłacić.

Jak na razie faworytem jest Lenovo T430 z matrycą 1600x900 - przyzwoita cena i masa części zamiennych.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 14  
    15.6" i 2.5 kg.. troszkę za duży i za ciężki. Już prędzej T420 ale on też sporo ponad 2 kg.
  • Spec od komputerów
    Interesuje Cię bardziej kierunek sprzętu biznesowego czy ultraobooki?

Matryca matowa czy obojętne?
    HDMI, displayport będziesz używał?
    Dysk SSD, HDD?
    Potrzebujesz napęd optyczny?
    Bateria wyjmowalna czy obojętne?
    Wbudowany modem czy nie?
    Ile USB potrzebujesz?

Nie ma czegoś o wytrzymałości starych thinkpadów co waży kilogram z hakiem, niestety :(
  • Poziom 32  
    Dell Latitude E6430 waży 2.1 kg, HP EliteBook 8470p 2.4kg i najlżejszy portege z930 waży 1.1 kg.
  • Poziom 14  
    rtj71 napisał:
    Interesuje Cię bardziej kierunek sprzętu biznesowego czy ultraobooki?

Matryca matowa czy obojętne?
    HDMI, displayport będziesz używał?
    Dysk SSD, HDD?
    Potrzebujesz napęd optyczny?
    Bateria wyjmowalna czy obojętne?
    Wbudowany modem czy nie?
    Ile USB potrzebujesz?

Nie ma czegoś o wytrzymałości starych thinkpadów co waży kilogram z hakiem, niestety :(

I ultrabook i biznesowy są jak najbardziej okey. Choć poleasingowych ultrabooków nie widziałem...
    Matryca matowa, obojętne czy hdmi/display port może, ale nie musi być, dysk też obojętne, bo i tak SSD w nim zagości ale mój, bez napędu, modem mógłby być, choć też niekoniecznie, USB obojętne, ważne żeby choć jedno 3.0 było. Co do baterii - z jednej strony dobrze było by gdyby dało się ją wyjąć, ze względu na to, że da się ją zregenerować, a nie wiem jak sprawa się ma w przypadku wbudowanych.

zen3x, w granicach 2 kg jest okey, ale ponad 2.5 to już troszkę za dużo. Będzie dość sporo ze mną podróżował, w plecaku, pieszo i na rowerze.
  • Poziom 14  
    Widzę, że ciężki temat rozpocząłem :)
    Po dłuższych poszukiwaniach natrafiłem w końcu na Lenovo model T430s - czyli odchudzona wersja zwykłego T430. Nie różni się (chyba) niczym, oprócz wagi.
    W skrócie, jak by ktoś był przed podobnym wyborem jak ja, to podsumowanie T430s (przy okazji też T430):
    - i5/i7 trzeciej generacji
    - 14" 1600x900 (ekran TN, nie jest za rewelacyjny, to chyba największa wada tego modelu)
    - 1.8 kg wagi
    - modem 3G (tutaj w zależności od sprzedającego)
    - podświetlana klawiatura w dwóch wariantach - albo sama lampka w górnej części ekranu, albo lampka i podświetlana klawiatura od spodu (klawiaturę można wymienić na taką z podświetleniem, z tego co wyczytałem zadziała bez żadnych przeróbek)
    - bateria - na nowej baterii działał w granicach niecałych 4 godzin, czyli bez rewelacji (T430 dwa razy dłużej)
    - możliwość montażu dodatkowej baterii zamiast stacji DVD

To chyba tyle, tak w skrócie. Jeżeli miałby ktoś coś do dorzucenia, to zapraszam. Jak nie, to zamknę temat za jeden dzień :)
  • Poziom 32  
    Masz jeszcze t440s, Lenovo X1 Carbon, ale i tak najlżejsza jest Portege z930.