Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seicento - czujnik temperatury

damian253412 31 Mar 2017 17:52 1494 12
e-mierniki
 • #1
  damian253412
  Level 6  
  Witam.
  Mam takie pytanie.
  Po co w seicento 900 czujnik temperatury cieczy jak nie ma wskaźnika.
 • e-mierniki
 • Helpful post
  #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam .
  Wskaźnika nie posiada,lecz ma czujnik temperatury który zapala kontrolkę przegrzania układu chłodzenia.
  Pozdrawiam.
 • #3
  damian253412
  Level 6  
  Dziękuje bardzo
 • e-mierniki
 • #4
  nikusert
  Level 40  
  Pomagać warto.
  Pozdrawiam.
 • #5
  kierbedz4
  Level 36  
  W miejsce dotychczasowego montażu czujnika zamontuj czujnik wspólpracujący z wskażnikiem wskazówkowym oraz dobuduj element wskażnika wskazówkowego i masz czytelny odczyt temperatury w układzie chłodzenia.W CC 900 po roku 95 też już nie montowano wskażnika wskazówkowego i też dokonałem przeróbki w tym zakresie.
 • #6
  tzok
  Moderator of Cars
  W SC 900 masz 3 czujniki temperatury:
  - od sterownika wtrysku (rezystancyjny),
  - od kontrolki przegrzania silnika (bimetalowy),
  - od wentylatora chłodnicy (bimetalowy).
 • #7
  kierbedz4
  Level 36  
  W przypadku przeróbki polegającej na montażu wskażnika temperatury wskazówkowego należy wymienić czujnik przegrzania silnika na współpracujący ze wskażnikiem wskazówkowym a w miejsce kontrolki przegrzania podłączyć temperaturowy wskażnik wskazówkowy.Na jednym ze swoich postów podałem nawet symbol czujnika temperatury który współpracuje z miernikiem wskazówkowym.Takiej przeróbki dokonałem w swoim CC900 z roku 1998.Tablicę zegarów zamontowałem od CC900 z rocznika produkcji do 1995 gdzie był ten wskażnik wskazówkowy już fabrycznie zamontowany i wymieniłem czujnik i po problemie.Sam wskażnik można było również kupić jako część zamienną.
 • #8
  web69
  Level 31  
  W SC nigdy nie było wskaźnika temperatury, tylko kontrolka... Jak ma sobie przerobić?
 • #9
  mario 77
  Level 23  
  web69 wrote:


  W SC nigdy nie było wskaźnika temperatury, tylko kontrolka... Jak ma sobie przerobić?


  Do założenia dodatkowy wskaźnik.
 • #10
  nikusert
  Level 40  
  Dołożenie wskaźnika,jeżeli jest miejsce w liczniku(licznik przystosowany,tylko brak samego wskaźnika,jest zaślepka,są ścieżki),dodatkowo wymiana czujnika temperatury,który będzie z tym wskaźnikiem współpracował.Pewnie jeszcze zachodzi zmiana położenia (pozycji )przewodu od czujnika w kostce zasilającej licznik .Nie wiem jak się ma praktycznie dołożenie wskaźnika ,gdyż nie miałem okazji oglądać licznika z tyłu.
 • #11
  kierbedz4
  Level 36  
  W CC900 mocowanie wskażnika odbywa się na dwóch zamontowanych gwintowanych czpieniach wychodzących z ustroju wskażnika do płytki drukowanej a w której to płytce już są wykonane otwory pod montaż.Te czpienie są zarazem podłączeniem elektrycznym wskażnika z płytką drukowaną na której są naniesione ścieżki połączeniowe.Łatwiej jest wymienić cały licznik z z produkowanego samochodu do 1995 w którym taki wskażnik jest zamontowany fabrycznie.Cena takiego zestawu licznika na szrocie to około 30 zł Pozostanie tylko wymiana czujnika przystosowanego do ww wskażnika.
 • #12
  nikusert
  Level 40  
  Tak w CC w liczniku były ścieżki,otwory pod wskaźnik ,i zaślepka od przodu w miejscu wskaźnika.W tym liczniku robiłem zamianę,lecz nie wypowiadam się jak się to ma w praktyce mając licznik Seicento.
 • #13
  web69
  Level 31  
  Czytajcie ze zrozumieniem... w SC NIGDY nie było wskaźnika temperatury, nie było takiej wersji, nawet na niemiecki, szwedzki, czy amerykański rynek :-). I przestańcie już pisać o przerabianiu CC.