Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zipp Neken 139FMB - Instalacja,słabe napięcie,słabe światła,słabe ładowanie

01 Apr 2017 11:38 2064 1
  • Level 6  
    Witam,mam motorower Zipp Neken pojemnośći 72cc(139 FMB). Miałem problem z instalacją a mianowicie miałem zbyt małe napięcie ładowania oraz zasilania odbiorników typu(żarówki itd).Doszedłem do wniosku,że trzeba wymienić zapłon,bo cewki były już stare.Kupiłem nowy zapłon od ATV(6 cewek).Problem jest taki,na kostce z wyjścia z zapłonu miernik wskazuje mi napięcia na różnych przewodach w zakresie 12-14v,a na zaciskach,które idą do akumulatora 8v(mierzone na wyłączonych światłach)czasami pokaże 12v jakby coś przywarło lub coś w tym stylu.Gdy włączę światła napięcie spada do 5-6v. Światła również mam słabe,wręcz niewidoczne w dzień.Mam pytanie co jest problemem tegoż zjawiska?Chciałbym móc jeździć normalnie już a tak nawet przeglądu nie zrobię,gdyż światła są za słabe :/
  • Level 35  
    Kolego może lepiej było przezwoić "stare" cewki świetlne. Czy zakupiona nowa "elektrownia" jest na 12 V i czy zakupiłeś ją z kołem magnesowym, może ma mniejszą średnicę. Może za duża jest odległość pomiędzy cewkami a kołem magnesowym, co ma wpływ na indukowane napięcie. Zorganizuj sobie schemat elektryki pojazdu, sprawdź styki elektryczne oraz starannie (z użyciem miernika ustawionego na właściwe napięcie) jakie napięcie generuje "prądnica" na kabelkach "świetlnych", zwykle żółtych.